Дайте съвет - какъв матрак да купя за детето?

  • 2 036
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Искам да питам мамите какво матраче да купя за легълцето - има едни с кокос ама ми се струват много твърди.
Дайте съвет  People Angel
Силвия

# 1
  • Мнения: 705
най-доброто според мен и много майки около мен е пенолатекс. струва около 70-80 лв, ортопедичен е и не се износва.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Матрачето на Мони е с кокос и пенолатекс - не е твърд и освено това е "дишащ". Доволна съм - за една година не е мръднал!

# 3
  • Мнения: 1 520
Определено съм за кокос и пяна. Спи като къпан. Вече месеци наред не е мръднал матрака. И не е твърд - просто така ти се е сторило. Аз също съм лежала върху него и е супер удобен.
На фона на стария му дюшек - не може да се прави сравнение.
Ние около 80 лв. го взехме и даже ни го преправиха по размерите на креватчето (това безплатно).

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Моля пояснете какво е пенолатекс??
За мен това, което слагат в бебешките матрачета си е прост дунапрен, както и да го наричат. Въпреки безкрайните си обиколки из мебелните и детски магазини на ВАрна, не видях нещо, което да се доближава до матрак от латекс.
Затова безкрайно се дразня, дето му казват пяна.
Латексът е такъв  вид хипоалергенен материал, който освен всичко останало не завъжда акари и е практически вечен...
Всички матраци от латекс за възрастни са само от латекс, защото имат голяма трайност, а другите материали нямат такава, цената също е пъти повече.
Иначе матракът е хубаво да е по-твърд, така че кокосът не е лош вариант, но се отказах, защото се зачудих как ще се почиства, ако бъде напишан по някаква случайност. Затова-глупав дунапрен, като го опикае-парче 130 * 200 дебело 15 см струва 28 лв, ще си направя още 3 матрака.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не е обикновен дунапрен - по-твърдо е и по-поресто. Като купувахме матрачето, имаше едно като мостра - разрязана, та разгледах всичките му съставки! Много е далеч от дунапрен!
Освен това за какво опикаване става въпрос?! Нали бебетата са с памперси?!

# 6
  • Мнения: 203
Мило майче,

На Борко му купихме матраче от Happy Dreams - Изглежда като истински, нормален матрак, като за големи хора, но е изработен съобразно изискванията за детенце - ортопедичен, без дунапрен, а с памучна вата, мекичък е , но не прекалено, аз мисля , че е чудесен. Струваше 61 лева. Те са български, произвеждат си ги тук, имат гаранция. А чуждите не знаеш какво слагат вътре.

# 7
  • София
  • Мнения: 8 272
Цитат на: rai4ka
Мило майче,

На Борко му купихме матраче от Happy Dreams - Изглежда като истински, нормален матрак, като за големи хора, но е изработен съобразно изискванията за детенце - ортопедичен, без дунапрен, а с памучна вата, мекичък е , но не прекалено, аз мисля , че е чудесен. Струваше 61 лева. Те са български, произвеждат си ги тук, имат гаранция. А чуждите не знаеш какво слагат вътре.


Раичка, къде ги продават тези матрачета?
Балгодаря предварително за отговора

# 8
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
И нашия матрак е кокос+пяна. Засега съм доволна, не се е деформирал, бебчи си спинка спокойно... Кво му трябва на човек.. Laughing

# 9
  • Мнения: 2 755
Цитат на: chockolina
Матрачето на Мони е с кокос и пенолатекс - не е твърд и освено това е "дишащ". Доволна съм - за една година не е мръднал!

Това е матрачето  coolcool

# 10
  • Мнения: 2 641
и нашия е с кокос струва 96 лева, немски е

# 11
  • Мнения: 1 753
В никакъв случай не взимай дунапрен!!!
Иначе ние сме с кокос и пяна и съм много доволна засега. Не се е деформирал и на Анната определено й харесва  Grinning

# 12
  • Мнения: 264
Определено пенолатекс и нищо друго - по-добре дай малко повечко пари, но да ти е мирна душицата

# 13
  • Мнения: 211
Аз взех от Премама - прилича на матрак за възрастни, 12 см.,струва ми се доста твърдичък, много добре изработен, антибактериален, антиакариен и т.н.Струва 108 лв.
Имаше и други, обикновенни и не толкова на цени от 80 до 180 лв., ако имаш време иди да ги видиш.

# 14
  • Мнения: 955
Цитат на: Cherr-y
Аз взех от Премама - прилича на матрак за възрастни, 12 см.,струва ми се доста твърдичък, много добре изработен, антибактериален, антиакариен и т.н.Струва 108 лв.
Имаше и други, обикновенни и не толкова на цени от 80 до 180 лв., ако имаш време иди да ги видиш.


Обясни, моля те за незнаещите къде се намира това Премама и какво е магазин за мебели или бебешки магазин?

Общи условия

Активация на акаунт