Зачервяване в областта на гинеталиите

  • 1 492
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
Здравейте,
дъщеря ми от около месец получава зачервяване на гинеталиите - отвън срамните устни и вътре. Сякаш е изгорено. С памперс сме главно вечер и понякога навън, защото в това студено време не мога да я преобличам навън, а тя все още честичко се напишква. Вечер я почиствам със сребърна вода и това е. Днес - понеже беше по зачервено от обикновено я намазах и с едно кремче на Мустела. Ималили сте и вие подобен проблем? При какъв лекар трябва да заведа детенце?

# 1
  • Мнения: 205
Първо за да се успокой може да пробваш с бани със слаб разтвор на калиев пермаганат, в който се кисне 5-6-7 минути., освен това може да правиш промивки със смрадлика. Пази да не попадне в очите. И двата разтвора действат успокояващо при такъв проблем, крема на мустела също става, аз мажа /по съвет на доц.Лилов-дет. нефролог/ и дефламол. Ако не се успокой зачервяането за 1-2 дни, може да пуснеш стерилна урина, за да си спокойна, че нямате бактерии.

# 2
  • Мнения: 600
Там е работата, че то ту се оправя, ту се зачервява. И на мен ми мина през ума, че може да са бактерии.  ooooh! Благодаря ти за отговора ще пробвам с промивките!

# 3
  • Мнения: 539
 и седящи вани със лайка или смрадлика също успокояват

# 4
  • Мнения: 262
влачихме си този проблем 3м ,сменихме купища кремове и памперси. помогна ни Пенатен крем на джонсън, който ползвам до днес. обривът бе обхванал и бедрата,като имаше и кръв понякога. Shockedот бочко и здраве ставаше по-зле,а от крем с цинк плачеше от болка.бързо оздравяване!! Peace

# 5
  • Мнения: 423
И ние имаме подобен проблем, зачервява се, мажа с кремче, минава й и след няколко дни пак същата работа. Не съм се наканила още да й пусна стерилна урина, но ще е скоро. Обикновената е наред. При нея проблема може би идва от там, че не дава да я бърша след тоалетната, иска само тя. И като не може да я свърше тази работа, както трябва, се зачервява.

# 6
  • Мнения: 1 802
При моето дете това зачервяване означава гъбички. Минава и само от нистатин крем. От нищо друго!
Не е задължително да е при твоето задължително гъбички, но го казвам като възможност. Обърни се към личния лекар на детето, той най-добре ще прецени положението.
Успех!  Peace

# 7
  • Мнения: 192
Според мен поискай от личния лекар направление за дерматолог.Той най-добре ще знае какво му е на детенце.И ние имахме същия проблем мазах с четири вида мазила и нищо-все си стоеше червено и го болеше.Отидохме при дерматолог и той каза,че са гъбички от АБ(понеже скоро пи).Изписа ни daktakort и слава богу вече сме доста по-добре.
Скорошно оздравяване!Стискаме палци. Grinning

# 8
  • Мнения: 1 089
silvi mama , моля те би ли споделила какво е това кремче на Мустела, да не би да е това за подсичане?

Общи условия

Активация на акаунт