200 лв обезщетение за 315 дни

  • 1 856
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 264
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-11-30&article=213055
"По 200 лева на месец
СОФИЯ. Майките ще получават по 200 лв. месечно през първите 315 дни след раждането. Това реши бюджетната комисия на парламента, като вдигна с 10 лв. предложението на Министерския съвет. ..."

Това грешка на пресата ли е или .... ?

# 1
  • Мнения: 669
Това мисля че е по-скоро за дните след тези първи 315 дни след раждането. Не съм чела или чула нищо, но ми се струва тъпо. Тези 315 дни са болничните, и получаваш 90% от средно дневното възнаграждение 6 месеца преди това.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Точно така,през 315-те дни се получават 90% от заплатата,но не по-малко от минималната работна заплата.Затова майките,които са осигурявани на минимума,ще получават 220лв.За след изтичането на това време беше решено да се дават 190лв.,после г-жа Масларова подхвърли нещо за 220 лв.,ама май ще ни огреят само 200...

# 3
  • Мнения: 2 131
Предполагам става дума за сумата след изтичане на 315-те дни. Но направо да се чудиш как им се откъснаха от сърцето тези цели 10 лева. Аз отсега си мисля как точно да ги похарча  Joy

# 4
  • Мнения: 611
Е ама те много дали, как наистина им се откъснаха от сърцето newsm78, че на тях сигурно само закуската им е толкова #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 5
  • Мнения: 5 940
Естествено, че е грешка. На бюджетни комисии ходят икономически репортери, не социални. Много не вдяват за какво става въпрос и пишат глупости

# 6
  • Мнения: 530
И аз чух по новините, че след изтичане на 315- те дни (през това време се получава 90% от заплатата), ще получаваме по 200лв.

# 7
  • София
  • Мнения: 14 512
Трябва да е за остатъка от 315 дни до 2 години-щом уточняват, че е с 10 лв. повече от предложеното-баш за една кутия Фризо ще ми стигнат.

# 8
  • Мнения: X
Е ама те много дали, как наистина им се откъснаха от сърцето newsm78, че на тях сигурно само закуската им е толкова #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Айде стига сте недоволствали! Това е обезщетение, не е заплата!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 064
Е ама те много дали, как наистина им се откъснаха от сърцето newsm78, че на тях сигурно само закуската им е толкова #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Айде стига сте недоволствали! Това е обезщетение, не е заплата!

 Peace Така си е. Берекет версим и на толкова. Стават 230 от 198 с детските. Все си е нещо. Който не му отърва - да ходи да работи. Аз лично предпочитам да си гледам детето, макар и със свит бюджет.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 967
Е ама те много дали, как наистина им се откъснаха от сърцето newsm78, че на тях сигурно само закуската им е толкова #2gunfire #2gunfire #2gunfire

отпуснали са сигурно малко от бюджетния излишък.

# 11
Е ама те много дали, как наистина им се откъснаха от сърцето newsm78, че на тях сигурно само закуската им е толкова #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Айде стига сте недоволствали! Това е обезщетение, не е заплата!

 Peace Така си е. Берекет версим и на толкова. Стават 230 от 198 с детските. Все си е нещо. Който не му отърва - да ходи да работи. Аз лично предпочитам да си гледам детето, макар и със свит бюджет.

И аз искам да си гледам децата в къщи,и след като ме изгониха от работа преди три дни заради болнични,сега съм у дома с мнооооого свит бюджет #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire И много ме интересува с тези пари как се гледа бебе,да не говорим за близнаци newsm78

# 12
  • Мнения: 5 539
Това си е точно 1 минимална заплата минус 10% плосък данък Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Това само за София ли важи?

# 14
  • София
  • Мнения: 3 064
Това само за София ли важи?

Не, обезщетенията се опраделят на държавно ниво.

Общи условия

Активация на акаунт