Шегите на хората

  • 2 064
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Да си поговорим малко за шегата.
Някои хора обичат да се шегуват, други не обичат. Някои хора се шегуват по неразбираем начин, други се шегуват плоско, трети дебелашки, четвърти тънко...
Но има ли според вас неща с които никога по никакъв начин не трябва да се шегуваме. Дори и тук във форума... Има ли неща които са забранени за шега.
По принцип човек може да се шегува с всичко на този свят. Някои се шегуват с недостатъците на хората като комиците например, други могат да се шегуват дори със смъртта. Със всичко може да се шегува човек. Някои дори успяват да се шегуват със себе си (колкто и странно да звучи на някои хора тук това)
Има т.нар. "черен хумор" който допуска да се правят шеги с всичко на този свят...
И в края на краищата има ли неща с които човек никога при никакви обстоятелства не трябва да се шегува и защо така мислите. Кой определя с какво можем да се шегуваме и с какво не можем.

# 1
  • Мнения: 337
Има разбира се, не се шегувам никога с болни хора, на тема болестта имам впредвид и още много други, които сега ми е трудно да систематизирам. Шегата се разбира различно от хората, но много пъти може да отблъсне човек, да го обиди.
Не харесвам дебелашки шеги, а мисля че разбирам от шега или майтап както се казва, умея и да се шегувам със себе си, да се иронизирам. Но е по-трудно с другите хора.
А дали някой определя с какво да се шегуваме, не никой. Всичко е въпрос на съвест Joy

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 10:11 от cotton4e

# 2
  • Мнения: 3 405
Но има ли според вас неща с които никога по никакъв начин не трябва да се шегуваме. Дори и тук във форума... Има ли неща които са забранени за шега.

Има, да. В темата за бисИритИ редовно срещам цитирани постинги от подфорум "д-р Нивеа Бейби". Може да с правописни грешки и неправилен изказ, но свързани с болка и молба за помощ. С това шега не бива.

# 3
  • Мнения: 656
... Кой определя с какво можем да се шегуваме и с какво не можем.
Персоната срещу теб определя това. Ако тя не е съгласна с темата ти на шегата, не е етично да подължаваш. Защото става не "шега", а "подигравка"

# 4
  • Мнения: 2 161
Аз мисля,че с децата си не бива да се шегуваме.На мен това ми е най-долно.И в този ред на мисли,темата за бебето на Азис е много неприятна.Някои жени в нея са се изказали отвратително.И според мен са отвратителни.Та каква беше темата?Да,с децата си не бива да се шегуваме.

# 5
  • Мнения: X
Аз също не обичам да се шегувам с болестите и недостатъците на хората.Но всеки за себе си си има някакви граници,не може някой отвън да ти наложи къде да виждаш и къде да не виждаш майтап.
За мен по-важното е човек да може като си прави майтап с другите,да понася същото количество майтап върху себе си. Най-дебелашкото е да си падаш голям шегаджия,а когато се стигне дотам,някой да се пошегува с теб да загубваш всякакво чувство за самоирония.

# 6
Никога не се шегувам с алкохолик, болен , психически нестабилен и т.н., само се моля да не ми се случва и на мен.Има шеги,които не са нито дебелашки,нито плоски , а направо арогантни.Както вече са казали- всичко е въпрос на съвест,а и на възпитание.Понякога дори не мога да усетя разликата между шега и подигравка,даже се чудя има ли такава.

# 7
  • Мнения: 1 217
Заеквам.От много малка.
Непонасям някой да се шегува с мен за това.
Повторили думата след мен,която не съм могла да кажа,вярвайте ми способна съм на агресия.
Не мога да ви опиша как съм страдала и изживявала,заради такива тъпи не на място шеги.
Рядко се шегувам,то аз и рядко говоря.

# 8
  • Мнения: 865
Кой определя с какво можем да се шегуваме и с какво не можем.
Собственият ни морал и съвест!Не си позволявам да се шегувам с физическите  или психическите недъзи на хората!

# 9
  • Мнения: 4 841
Всяка една шега си има КОНТЕКСТ. Както се казва - в къщата на обесен, не се говори за въже. Една и съща шега, употребена в различни ситуации може да бъде супер на място, а може да бъде и адски неуместна.
Преценката е лична, основава се на възпитание, опит, усет дори.

Аз харесвам черния хумор, не виждам нищо лошо човек да се шегува със смъртта, защото в момента, в който се надсмееш над нещо, то вече не е толкова страшно. Но никога не бих си позволила да постна някои от любимите си вицове във форум като този.
Това е моето мнение - за всяко нещо си има МЯСТО, ВРЕМЕ и ПУБЛИКА.

# 10
  • Мнения: 3 447
Всяка една шега си има КОНТЕКСТ. Както се казва - в къщата на обесен, не се говори за въже. Една и съща шега, употребена в различни ситуации може да бъде супер на място, а може да бъде и адски неуместна.
Преценката е лична, основава се на възпитание, опит, усет дори.

Аз харесвам черния хумор, не виждам нищо лошо човек да се шегува със смъртта, защото в момента, в който се надсмееш над нещо, то вече не е толкова страшно. Но никога не бих си позволила да постна някои от любимите си вицове във форум като този.
Това е моето мнение - за всяко нещо си има МЯСТО, ВРЕМЕ и ПУБЛИКА.
Това е и моето мнение. За мене няма табута, има неподходяща аудитория. Това по повод темата за вица, публикуван в един ежедневник, и последвалите обвинения, че нямам чувство за хумор.

# 11
  • Мнения: 212
Това е и моето мнение. За мене няма табута, има неподходяща аудитория. Това по повод темата за вица, публикуван в един ежедневник, и последвалите обвинения, че нямам чувство за хумор.
Сещам се за този случай. Наистина предизвика спорове доста. Уж черен хумор беше а за някои не беше изобщо хумор.
И аз също смятам че човек може да се шегува с всичко. Когато се надсмееш на нещо ти го преодоляваш един вид. Но явно от голямо значение е аудиторията пред която се шегуваш с нещо си.
Както polina-malina каза че побеснява когато някой се опита да се шегува със заекването й. А аз съм виждал наши български комици да правят скечове със заекване и хората се заливат от смях на тяхното заекване. Много им е смешно. Е това подигравка ли е със заекващите хора или е невинна шега с техния дефект.

# 12
  • Мнения: X
Хм,и аз това се чудя,хората,които имат някакъв дефект в говора или недъг,дали се сговнят като гледат скечове по ТВ, но все си мисля,че има доста силни и интелигентни хора,които умеят да се шегуват със собствените си недъзи и не се обиждат на шегите.
Аз сега,не че изкам да изтъкна колко съм интелигентна и широкоскроена,но не се засягам като се майтапят с ниските хора,но може би е защото осъзнавам,че това не е някакъв сериозен проблем,знам ли...
Но лично за себе си съм забелязала,че ми е много неприятно да гледам комедии с лилипути ,просто ми се струва перверзно да се вкарат в някой филм просто ей така,за да предизвикат смях със самата си поява,без да казват или правят нещо смешно,веднага се сеащам за цирковете едно време,когато са показали уроди на хората,за да им е забавно Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 593
Не се шегувам на тема деца,болести,външен вид,недъгавост и изобщо неща които човек не може да промени дори и да иска Naughty

# 14
  • Мнения: 656
Хм,и аз това се чудя,хората,които имат някакъв дефект в говора или недъг,дали се сговнят като гледат скечове по ТВ, но все си мисля,че има доста силни и интелигентни хора,които умеят да се шегуват със собствените си недъзи и не се обиждат на шегите.
Аз сега,не че изкам да изтъкна колко съм интелигентна и широкоскроена,но не се засягам като се майтапят с ниските хора,но може би е защото осъзнавам,че това не е някакъв сериозен проблем,знам ли...
Но лично за себе си съм забелязала,че ми е много неприятно да гледам комедии с лилипути ,просто ми се струва перверзно да се вкарат в някой филм просто ей така,за да предизвикат смях със самата си поява,без да казват или правят нещо смешно,веднага се сеащам за цирковете едно време,когато са показали уроди на хората,за да им е забавно Thinking
Важното е да усетиш, кога искат да те обидят и кога е просто желание за веселие.

Общи условия

Активация на акаунт