Аспиратор-телескопичен или изцяло вграден?

  • 15 857
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 025
 Искам да ви попитам нещо.Има ли значение какъв ще е аспиратора - телескопичен или напълно вграден. Мястото,където ще се вгражда е около 70см. и ако е телескопичен няма да е много красиво. Изцяло вграден ще се скрие напълно и ще е по-добре. Притеснява ме,обаче, че единият котлон ще е пред него,а не точно под аспиратора. Дали ще има значение за парата и миризмите? Естествено мощността и на двата е доста голяма и достатъчна за помещението. Просто грният рафт е 30см. , а долният-60.

# 1
  • На село
  • Мнения: 873
До вчера и аз се колебаех дали да е телескопичен или изцяло вграден, но една съфорумка ми сподели нейните доводи за напълно вграден аспиратор, което ме убеди да взема точно такъв. Плъзгащата част отпред има само филтър, но реално там няма "смучеща" част - т.е. имаш още една допълнителна част за почистване. Същата тази част идва доста напред и може да ти пречи комфортно да си готвиш на задния/задните котлони. Не ми се вярва щом като се предлага такъв модел аспиратори от толкова много фирми, да не е измислен добре и да не засмуква парите и мазнините от готвенето на предните котлони.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 952
И аз мисля да взема изцяло вграден. Но досега съм виждала само при вносителите на Нарди и Юролукс. Ти на къкъв модел се спря. Сорри, че разводнявам  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 305
При мен този въпрос не е стоял на дневен ред. Просто намерих само един модел на пазара, който е толкова мощен - 900м3 и той си е телескопичен. Ако има нещо, което съм пропуснала, здраве да е! Вече е късно за промени.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 305
И аз мисля да взема изцяло вграден. Но досега съм виждала само при вносителите на Нарди и Юролукс. Ти на къкъв модел се спря. Сорри, че разводнявам  Simple Smile

Моят е точно на eurolux, което между другото е българска търговска марка. Сега като го сравнявам с вариантите за напълно вграждане на faber, пак бих си взела същия. Просто няма толкова мощен, а помещението ми е големичко, пък и нямам наблизо прозорец. За чистенето на втория филтър хич не се притеснявам, смятам миялната да върши това вместо мен.  Wink

А за теб Ogg, гледам има подходящи 70см модели. Колко точно ти е голямо помещението? Защото специално Faber, ако се вярва на сайта, нямат 70 сантеметров вариант от най-мощния модел  - 700м3.  Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 2 952
И аз мисля да взема изцяло вграден. Но досега съм виждала само при вносителите на Нарди и Юролукс. Ти на къкъв модел се спря. Сорри, че разводнявам  Simple Smile
Моят е точно на eurolux, което между другото е българска търговска марка. Сега като го сравнявам с вариантите за напълно вграждане на faber, пак бих си взела същия.
Благодаря ти, но аз искам напълно вграден  Grinning - издирвам варианти за такъв.

# 6
  • Мнения: 1 305
На мен лично този ми изглежда доста добър вариант - INCA PLUS HIP
И цената му е добра за тази мощност.
Аз винаги бих си взела най-мощния предлагащ се абсорбатор, дори да надвишава оптималната мощност спрямо големината на помещението, че като дойде Никулден.... или пък както днес си забравих филийките в тостера и то стана една мъгла!!! Един час не можем да се проветрим  Joy

Едно уточнение - още не сме се нанесли в новото жилище и тук сме с един пълен боклук за абсорбатор

# 7
  • София
  • Мнения: 4 025
 Аз гледах аспираторите на Еуролукс и Тека.  Имат и вградени ,и телескопични с доста добра мощност. Мислех си,че при 800-900м3 на час едва ли има някакво значение, че тенджерата е 20 см. по-напред. Но пък мъжът ми ме контрира- защо тогава се правят телескопичните? Едва ли само за да се цапат повече и да струват по-скъпо. За това искам вашето мнение-да споделите от личен опит.

# 8
  • Мнения: 1 305
aunt Ogg, гледам, че с теб вече сме ги коментирали абсорбаторите преди време.  Hug Не поръчахте ли вече кухнята? Защото има разлика в конструкцията на шкафа, в зависимост от това дали е телескопичен или не.

# 9
  • На село
  • Мнения: 873
Точно на Faber Inka Plus Hip съм се спряла http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=271. Той е най-мощният напълно вграден и за разлика от другите вградени, които предлагат Eurolux, този заема по-голям обем в шкафа - висок е 305 мм, вместо 175мм.

П.П. Сега виждам, че го няма във вариант 70 см.

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 19:06 от Маринова

# 10
  • София
  • Мнения: 4 025
Поръчах я, чакам около Коледа да я монтират. Praynig Но аспиратор още не съм купила. От фирмата ми казаха, че се монтира на място и няма проблем. Така имам още малко време за мислене Thinking Аз бях решила да е този на Еуролукс,телескопичния. Но той е 60см, а мястото за него(шкафът) е 70. И всъщност панелът,който се изтегля ще е малко като кръпка. От фирмата ме посъветваха да си взема изцяло вграден. Но пък те са по-шумни и няма да е точно над котлоните. Та това все още е моята дилема-аспиратора  Thinking

# 11
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Преди време и пред мен стоеше тази дилема,но мъжът ми много бързо ми я разреши. Mr. Green
Отидохме да купим фурна за вграждане и плот от Технополис и там на място хареса абсорбатор за вграждане на Candy.
Сега честно казано не съжалявам за неговия избор.Върши ми много добра работа,доволна съм. Peace

# 12
  • Мнения: 3 641
На нас ни беше спешно и нямахме време за чудене. Купихме си изцяло вграден от Технополис. Taurus/испански са/. Много съм, доволна, цвят иноск, красиво стои.Изсмуква почти всиката пара, лесо се чиси, махат с едвете пешетки, има 2 лапми, 3 степени на мощност.  Hug

# 13
  • Мнения: 1 612
Моят е телескопичен.
Според мен обаче е важно каква му е мощността.

Общи условия

Активация на акаунт