Някой знае ли защо?

  • 459
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте на всички,
От скоро и аз съм мама на страхотна малка принцеса. След няколко дена ще направим месец. Роди се наистина много малка - 2,700 кг., но предполагам като всички малки бебоци е адски лакома. Проблемът е в това, че почти след всяко ядене повръща и то не малко. Притесних се, че така няма да качим никакви грамчета, но видимо се виждаше че не е така и наистина на първата консултация установихме, че е качила с близо 1,100 кг. Това добре, но това повръщане? Няма ли да стане хронично? Намалих хапването - бях започнала да й давам да суче от двете гърди по 10 мин., после й давах по 5 мин. от всяка и днес реших да пробвам само 5 мин. хапване, но засега всичко си е по-старому. Явно стомахчето й се претоварва, но как да й помогна. Днес щях да се обадя на педиатърката, но реших да изчакам и да видя как ще мине днешния ден и затова реших да проверя дали във форума има мами с проблем като моя и ако има, кажете моля Ви как се справихте. Предварително Ви благодаря!

# 1
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Ако използваш търсачката ще се убедиш,че има и то много такива като теб.Аз също бях в тия редици.Спри да засичаш минутите.Ти по минути ли се храниш?Просто бебчето връща излишното и вероятно притокът на кърма още му е много силен и изпива повечко.Всичко ще се оправи към 2-ри,3-ти месец.Не се тревожи.Давай да яде на воля,то най-добре си преценява.
А защо даваш и от двете гърди?Едната не му ли стига? newsm78Така може да се напива само с предното мляко и да е хем надуто,хем гладно след 1 час.
Аз на 1 месец давах само от една гърда в рамките на 3 часа и пак не успяваше я изсуче до край.
Дано съм ти била полезна. Hug

# 2
  • Мнения: 114
Здравей! Ами какво да ти кажа, тук сигурно доста по-опитните кърмачки от мен ще кажат - аз кърмя едва от 5 месеца и едва ли заслужавам и тиквен медал - но, се приема, че това с повръщането е нормално, водят го физиологичен рефлукс, който отшумява спонтанно с възрастта на бебо. За болестно повръщане се говори, когато това е съчетано със застой в теглото или спадане на теглото, общо силно безпокойство на бебето, нарушен сън и т.н. . А при вас очевидно не е така  Simple Smile
Също така не се притеснявай за претоварването на коремчето, кърмата доста бързо се усвоява от организма - една част още в устата, тъй като самата кърма съдържа някакви ензими, които разграждат в движение, а другата част до 90 минути е усвоена от организма. Това е общия случай, разбира се, може да има индивидуални отклонения!
Друг тип повръщане, което тревожи майките, е т.нар. "на фонтан" - на езика на педиатрията се нарича "на фонтан", ако бебето повръща на разстояние 50 см и нагоре. Едва ли е такъв случаят при вас  Simple Smile
А колкото до количеството, то често изглежда по-голямо, отколкото всъщност е  Wink
това от мен

# 3
  • Мнения: 865
Повечето бебета на тази възраст имат рефлукс.Не се тревожи ще се оправи.За проблем може да се говори ако повръща и след 6 месец.Още повече ,че бебето ти наддава добре на кг.Кърми си на поискване и се успокой.Това е важно за теб и бебка!

# 4
  • Мнения: 63
Много Ви благодаря мамчета. Подействахте ми доста успокояващо.   bouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 100
Има рефлукс детенцето. Нормално е. Оправя се с времето, като започнат да хапват по твърда храна. Simple Smile Засега може да пробваш да не го изправяш за оригване веднага след като се нахрани, а да изчакаш малко. След като се оригне да го държиш изправено 10-15 мин, за да не повръща повече (аз държа Крис полузиправен, на около 45 градуса). Другото, което може да направиш е да повдигнете матрака на леглото на 30 градуса (е, ние сме го повдигнали на по малко, че иначе ни се видя много под наклон  Rolling EyesSimple Smile

# 6

Общи условия

Активация на акаунт