отлагане на Пентаксим - проблем?

  • 1 065
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 329
 Здравейте, бебето ми е на 3,5 месеца, а още не сме направили тази ваксина,защото все нещо кихаше и кашляше...може да е било от прах или друго,няма как да е настинала-не излизаме... но като кажех на док и тя веднага отказваше да я прави  ...  та въпросът ми е дали пречи нещо че не сме я правили досега а и кога ще я направим незнам като точно преди да реша че утре вече отиваме и тя се разсополиви през ноща...а през деня няма нищо...  благодаря за вниманието Simple Smile

# 1
  • Мнения: 55
Здравейте!
На моят син му направихме първият Пентаксим точно на три месеца, понеже бяхме хванали някакъв вирус и трябваше да изчакаме 15 дни след последния прием на лекарствата. Мисля, че няма да имате проблеми при по - късното поставяне на ваксината.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Никакъв проблем няма.
На моят син му ги отложиха с цели 6 месеца заради разни обриви, после пък беше болен и така. Важното е като почнете да ги слагате да се спазват сроковете-пише ги в листовката.

# 3
  • Мнения: 1 272
По-добре е да се отложи слагането на ваксина, отколкото да се рискува. При бебета с хронични болести, ваксините се отлагат с година Peace

# 4
  • Мнения: 1 900
И ние отложихме Пентаксима и ще го слагаме чак сега в началото на 4 месец. Педиатърката ми каза, че не е проблем щом има основателна причина, посъветваме да бъда внимателна с контактите с други хора.  Peace

# 5
  • BG
  • Мнения: 2 217
Не мисля, че е проблем! Thinking
На нас ни казаха да сложим първия Пенатксим на детето след 6-тия месец, защото се роди недоносен и с притеснения за различни болести и решиха да не рискуват.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 397
Важното е като почнете да ги слагате да се спазват сроковете-пише ги в листовката.

 Peace
Няма проблем кога ще се сложи първата, но сложители първата срока за 2-та,  е три месеца, такива са ми спомените  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
Нека лекаря ви прецени. По-добре е да се позабави една ваксина, отколкото да се сложи когато детето е болно - от това могат да се получат доста усложнения....ако си забелязала (поне при нас задължително така беше) преди всяка ваксина докторката прави много подробен преглед на детето и освен това пита - има ли някой болен вкъщи...ако им, дори това да не е детето, не слага ваксина.

# 8
  • София
  • Мнения: 43 903
Важното е като почнете да ги слагате да се спазват сроковете-пише ги в листовката.

 Peace
Няма проблем кога ще се сложи първата, но сложители първата срока за 2-та,  е три месеца, такива са ми спомените  newsm78
тези срокове са минималния период, който трябва да мие. Т.е.  не може по-рано, но поради здравословни причини винаги може да е по-късно.

# 9
  • Мнения: 1 155
Знам, че ваксини не се слагат, когато са децата са болни. И мойто педи все питаше дали сме здрави, преди боцкането

# 10
  • Мнения: 3 069
Няма проблем ако се налага забавяне.Ние чакахме мъртвата полиомиелитна ваксина и му я сложиха на 10 месеца 1-та.

# 11
  • Мнения: 545
Ние решихме ваксинацията на Лора да я започнем след третия месец,за да избегнем невероятните жеги,които бяха.
Няма нищо притеснително!Важно е бебчето да бъде здраво! Peace

Общи условия

Активация на акаунт