Предложение за общофорумска сметка

  • 577
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 631
Здравейте,
предполагам темата е обсъждана, за което моля да ме извините.
Четейки многото теми за помощ, заковани в началото на почти всеки подфорум ми се иска да попитам и предложа нещо :
Възможно ли е откриването на банкова сметка към форума, която ние да поддържаме, естествено кой с каквото може и при нужда да се прехвърлят средства от нея. На всички вече е ясно, че тук  има голяма организация и при нужда се помага, а по този начин ще бъде още по - сигурно.
Друг вариант е определянето на минимален "членски" внос от по 1 лев например.

Нека го обсъдим заедно и някой да пусне анкета, за да видим как се приема от форума и ако е добре прието да се говори с някой от модераторите...
Благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 5 604
Това е супер идея! Но ще възникнат много неща около това - кой ще управлява парите по сметката? На какъв принцип ще се решава на кой да се певедат и на кой не? и т.н. Но като цяло подкрепям с 2 ръце идеята!

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Би могло да се помисли върху идеята.

# 3
  • Мнения: 47 899
харесва ми идеята за минимален членски внос, толкова потребители по 1 лев- ехей, става си сума, и после да се дарява на дечицата
мисля че може да се организира съвместно със сайта на дари

# 4
  • Мнения: 6 991
И как точно един лев...всеки месец? В банките ще умрат от смях. По-добре за една година 12 лв... Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 5 604
И как точно един лев...всеки месец? В банките ще умрат от смях. По-добре за една година 12 лв... Grinning
Да, така е. Но то вече зависи кой как иска, може и т.н. По-добра е идеята по 12 лв. на година иначе. А междувременно който иска превежда и извън тези 12 лева когато и по колкото може.

# 6
  • Мнения: 3 091
Идеята е страхотна, но:

1. смятам, че няма смисъл от подобно обсъждане, защото форумите не са наши. Откриването на сметка, или по-точно създаването на фонд с благотворителна цел би бил ангажимент за мамма и татти
2. става дума не за формалното отваряне на банкова сметка, а за нейното управление, законно основание, счетоводство, прозрачност и отчетност - т.е. наистина сериозен ангажимент.
3. фондът трябва да е по инициатива на НПО, иначе ще се дължат и данъци

аз винаги съм се изказвала ЗА въвеждането на членски внос, но мамма винаги е била против. Не виждам защо сега да си промени мнението.
Подобна идея не би имала смисъл, ако се избегне доброволността на дарението, т.е. ако се задължат всички. Не смятам, че това е правилно.

# 7
  • Мнения: 631
Защо мамма е против членски внос?

Банковата сметка може да се направи към сайта, но не сметка за издръжка на сайта а един вид "извънбюджетна".
Идеята е да се коментира предложението и да се стигне до някакво по-разумно решение.
Ако се включат банкови специалисти би било по - лесно да се изгради концепция.
И при всички случаи трябва да е на доброволни начала, а не да се гледа кой, какво е дал. Може би трябва да има единствено отчетност на разхода от тази сметка.

Общи условия

Активация на акаунт