Rh - резус фактор

  • 1 412
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Моля,някой да ми каже в коя г.седмица се правят изследванията за антитела при родители с различен резус фактор

# 1
  • София
  • Мнения: 2 967
Правят се тръ пъти през бремеността. В началото, в средата и в края. Точно не си спомян, но първия път беше +- около 10 г.с.

# 2
Три или четири пъти.
Ако това ти е първа бременност,няма смисъл от притеснение.Но след раждането трябва да ти поставят в рамките на 72 часа инжекция АнтиДгамаглобулин,за да няма проблеми при следваща бременност.

# 3
  • София - между принцеса и...диваче!!!
  • Мнения: 69
Трети ,шести и девети месец, и след раждане Антидегамаглобулин задължително

# 4
  • Мнения: 205
Първо тези изследвания се правят не ако двамата родители са с различни резус фактори, а само ако майката е (-), бащата (+), при никоя друга комбинация и независи от кръвните групи. При първа бременост не би имало проблем, ако на майката не е преливана кръв преди това.  Наистина мн. рядко ако майката е (-), а плода е с (+) резус фактор, кръвните клетки на майката унищожават тези на бебето, именно за това се следи дали има анти-тела. Важно е да знаеш, и че Анти-Д се слага само ако бебето е с (+) резус фактор, защото ако е с (-) резус фактор, на практика не би могло да се получи обмен, както знаеш (-) и (-) не си противодействат. Аз след раждането хвърлих маса усилия да ми бият Анти-Д, докато разбера резус фактора на бебето, който е оказа (-) и ми обясниха, че в този случай и щом не съм имала предишни бремености и преливане на кръв, не се налага инжектиране. Успех, не се тревожи излишно. Аз толкова се бях стреснала от този (-) резус фактор, че ходех през месец да се изследвам, а то се оказа Слава Богу, че не е никакъв проблем.

# 5
  • София
  • Мнения: 408
Всяко тримесечие. На мен ми го правиха в 3-ти и 6-ти

# 6
  • Мнения: 342
Всяко тримесечие. На мен ми го правиха в 3-ти и 6-ти
И на мен така. После като родих ми сложиха и инжекцията така,че споко. АнтиД  инжекцията се слага за да предотврати евентуален проблем при втора бременност.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 967
Всяко тримесечие. На мен ми го правиха в 3-ти и 6-ти
И на мен така. После като родих ми сложиха и инжекцията така,че споко. АнтиД  инжекцията се слага за да предотврати евентуален проблем при втора бременност.


А ако не се сложи, обаче пре втора бременост, бебето пак е с кръвната група на майка си, има ли вероятност от евентуални проблеми.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Независимо коя на брой бременност е,щом бебето носи резусфактора на майката няма проблеми.Но по време на бременност не може да се установи резусфактора и затова се правят тези изследвания за антитела/на всяко тримесечие при първа бременност  и по-често при последващи бременности/.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
И веднага след раждането на майки с отрицателен резус фактор, се изследва кръвната група на детето, и ако е с положителен резус фактор, се слага въпросната инжекция, в противен случай - не.
При мен и двете деца са с кръвната група на баща си /с положителен резус фактор/ и след двете раждания ми сложиха Антидегамаглобулин. Peace

Общи условия

Активация на акаунт