Гадните стрии - махат ли се ?

  • 3 604
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
До сега не съм имала такъв проблем, но от няколко дни ми се появиха стрии по гърдите и са лилави на всичкото отгоре. Така де искам да попитам ще се махнат ли някога ? Четох доста теми но там само обсъждат мазилата за предотвратяване. И още нещо ми е чудно, на мен ми се появиха защото съм бременна и бюста ми нарастна доста, като се слага силикон кожата също се разтяга и защо не се получяват тогава?

# 1
  • Мнения: 4 496
Невъзможно е да се махнат. Ще станат седефени и ще се забелязват по-малко.
Това за силикона е интересен въпрос, не се бях замисляла досега.

# 2
  • Мнения: 916
Уф, това ми е болната тема...

Всички мазила са пълна заблуда...единствено, ако стриите са пресни и не толкова дълбоки могат да се заличат, но не и да изчезнат напълно, все пак стрията е разкъсване на съединителната тъкан Tired
А някой да си ги е премахвал оперативно? newsm78

А при силикона пак е възможно да станат, въпрос на кожа (по-точно на нейната еластичност).

# 3
  • Мнения: 429
Май никои не се е отървал напълно от тях.  Дколкото знам може само да намалеят с някакви мазила, но не и да изчезнат напълно. и то ако са още лилави. Станат ли бели - свършено е.
Така поне ми каза една аптекарка. Тя ми препоръча някакво кремче на мустела, но не съм го пробвала.  Ак някои се е отървал да пише.

# 4
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
И моето коремче и гърди се нацепиха ужасно през бременността и няма махане тая гадост. Ама милото ще си ме гледа такава - гаранцията ми вече мина и не може да ме върне на нашите  Mr. Green
Трябва превенция - появят ли се вече е късно ...

# 5
  • Мнения: 916
Ама милото ще си ме гледа такава - гаранцията ми вече мина и не може да ме върне на нашите  Mr. Green


 Joy hahaha Joy  bouquet

Ако са в долната част на корема, май може да се отреже кожата там. #Crazy
Ако някой знае нещо по въпроса за оперативното им премахване, да се вклюва, ей Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 2 197
Май никои не се е отървал напълно от тях.  Дколкото знам може само да намалеят с някакви мазила, но не и да изчезнат напълно. и то ако са още лилави. Станат ли бели - свършено е.

Ами ако бяхте почнали да се мажете още преди да ви проличи корема нямаше да се оплаквате. Белег не може да изчезне по никакъв начин след като вече се е появил.
Аз лично нямам и една гънчица, но започнах още в 4-тия месец да се мажа по 2 пъти на ден. Корема ми стана видим чак в 6-тия месец.
И не на последно място козметиката трябва да е скъпа, в родилното имаше много майки, ползващи някакви измислени кремчета по3-4 лева или мас (отврат). Е не е истина какви им бяха коремите.

# 7
  • Мнения: 4 496
Ами ако бяхте почнали да се мажете още преди да ви проличи корема нямаше да се оплаквате.
Това не е вярно. Познавам майки, които не са се мазали с абсолютно нищо и нямат една стрия. А познавам и такива, които се мажеха не по два, а по пет пъти дневно със скъпи продукти и ела да ги видиш.
Всичко зависи от кожата.

# 8
  • Мнения: 916
boto, явно просто си една от щастливките, на които кожата им не е предразположена към стрии.

А за скъпата козметика мога да кажа, че въобще не е така, защото леля ми започна да се маже още от 3-ия месец със специална американска серия против поява на стрии, която дори я няма в България ( носеха й я), но ..има си стрии и на корема, и на гърдите( за съжаление), а даде торба с пари, така че пак казвам зависи и от кожа, и от ген. Tired

# 9
  • Мнения: 79
Аз се мажа от началото на бременността и няма ефект. По корема нямам, но ми излязоха по гърдите и затова ме е страх да не се появят  и на други места.
За козметиката съм ползвала почти всичко.

# 10
  • Мнения: 500
Не!  Peace
Аз имам стрии още от преди бременността,просто кожата ми си е такава...Но с течение на времето почти не се забелязват,или аз съм свикнала с тях? Mr. Green

# 11
  • Мнения: X
Ами ако бяхте почнали да се мажете още преди да ви проличи корема нямаше да се оплаквате.


Айде не толкова наставнишки.........
Мазала съм се от третия месец с прехвалени кремчета - имам стрии и за раздаване.
Тази бременност до сега не съм се мазала с нищо, ама нищичко - нямам нито една новопоявила се, а съм от майките с доста голям корем.
Всичко си е до кожа, просто си късметлийка.

# 12
  • Мнения: 9 900
Май никои не се е отървал напълно от тях.  Дколкото знам може само да намалеят с някакви мазила, но не и да изчезнат напълно. и то ако са още лилави. Станат ли бели - свършено е.

Ами ако бяхте почнали да се мажете още преди да ви проличи корема нямаше да се оплаквате. Белег не може да изчезне по никакъв начин след като вече се е появил.
Аз лично нямам и една гънчица, но започнах още в 4-тия месец да се мажа по 2 пъти на ден. Корема ми стана видим чак в 6-тия месец.
И не на последно място козметиката трябва да е скъпа, в родилното имаше много майки, ползващи някакви измислени кремчета по3-4 лева или мас (отврат). Е не е истина какви им бяха коремите.
невярно, невярно. Може да се мажат отпреди да забременят, и пак да се нацепят. Може да се нацепят след раждането, когато кожата почне да се събира. Въпрос на ген.
Изобщо не е задължително да се ползва козметика, и то скъпа. маста е много добър начин, има си рецепта за пречистване и изобщо не е отврат. А аз поради липса на мас се мазах с преварен зехтин - също не е скъпо, а ефектът е отличен.
и все пак  да  повторим - появила се стрия избледнява, не изчезва.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 741
Преди няколко дни забелязах,че са ми се появили няколко стрийки,хем се мажа всеки ден с Мама Дона.Веднага си купих серума за новопоявили се стрии пак на Мама Дона и сега от лилави са вече розови,но пише да се нанася сутрин и вечер,а аз се мажа поне по 3 пъти на ден.И в интерес на истината стриите ми се появиха на място,което по принцип пренебрегвам,ако бях по-старателна може би сега нямаше да ги има,но аз се надявам да се справя с тях.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Не се махат. Хубаво е да се ползва козметика по време на бремеността, но не е задължително да е скапъ. Моят мъж също има стрии (не по време на бременост), но не мога да го накарам да си маже тялото с лосион например.

Общи условия

Активация на акаунт