Потребителски кредит.

  • 2 536
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 417
Сигурно има много теми за кредити,но искам да ви попитам точно в нашия случай как седят нещата.Значи искаме да си изтеглим потребителски кредит в размер на 10 000 лева.Първо не знаем от коя банка и второ какви са изискванията за да ти го отпуснат.Търсих и гледах в Интернет,но нищо не можах да разбера. EmbarassedМъжа ми се води на постоянен трудов договор с основна заплата 400лева.Аз също се водя на постоянен трудов договор със заплата 180 лева.Мъжа ми е на мнение,че при тези доходи няма никъде да ни дадат кредит,но аз все се надявам,защото много ни трябват тези пари.Някой ако е запознат с нещата ще съм му много благодарна ако ми обясни или тези,които вече са теглили такъв кредит.

# 1
  • Мнения: 1 172
Ето това е за някакъв потребителски кредит в Райфайзен :

"Сумата от всички месечни плащания по кредити и лизингови вноски трябва да бъде от 50% до 60% от нетния месечен индивидуален или семеен доход на кредитополучателя.
Остатъчният доход след извършване на месечните плащания по кредити и лизингови вноски да е не по-малко от 100 лв. на член от семейството. "

По сайтовете на различните банки ще намериш "Изисквания към кредитополучателите"  за всеки кредит, който банката предлага. Там е описано какви доходи ви искат. Отделно на http://moitepari.bg има кредитен калкулатор. Tам можеш да пресметнеш какви ще са ви месечните вноски при кредит 10 000 лв за времето, което искате (и съответната банка разрешава) и при съответните условия гратисен период, лихва и т.н - всички тези условия можеш да вземеш от сайтовете на банките.

На 400 лв по договор и на 180 лв по договор трябва да видиш какви чисти суми се падат; може би около 350 и 150 лв (също има разни калкулатори в интернет, които могат да ти помогнат в изчисленията, или за по-лесно виж последните ви фишове). Сумираш ги и смяташ на коя банка покриваш условията. След това отиваш в клонове на банки, на чиито условия отговаряте и доизясняваш какво е нужно и как може да стане изтеглянето на този кредит.

# 2
  • Мнения: 417
Благодаря!

# 3
  • Мнения: 16
С тези доходи можете да изтеглите потребителски кредит в Банка ДСК. За тази сума от 10 000 лв. ще ви искат един поръчител. Максималния срок за изплащане е 10 год. Лихвеният процент е 12,70 % с възможност да  падне до 10,70% при Програмата ДСК Партньори - превод на работна заплата и плащане чрез директен дебит на две комунални услуги чрез директен дебит от разплащателна сметка. Можеш да кандидатстващ on-line на www.dskbank.bg. Като бонус ще получите кредитна карта с лимит 500 лв.

# 4
  • Мнения: 417
В банка ДСК ще ни дадат,но лихвите са убийствени.Ще изтеглим 10 000 и ще върнем почти 18 000 лева.Това е твърде много,не ги разбирам много ама осем бона отгоре са наистина много.Лихвата е повече от 12,70%.

# 5
  • Мнения: 299
http://www.moitepari.bg/ - тук може да видиш какво предлагат всички банки и какви изисквания имат. Може и да видиш каква ще е месечната ти вноска за различни периоди на изплащане.

# 6
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Информацията в Интернет обаче не гарантира пълна достоверност или актуалност!

# 7
  • Мнения: 224
Малко късно включване ама Алфа банка пуснаха промоционален кредит на 6,95 % лихва без такси и комисионни. Пробвай при тях. Нас ни накараха да си напишем доходите официалните и другите. Искат само молба техен образец и лична карта на кредитоискателя.
Дано не сте изтеглили пробвайте. Успех  Hug

# 8
  • Варна
  • Мнения: 261
Семейството на сестра ми е с почти същите доходи като вашите.Успяха да изтеглят 10 000лв. кредит от Райфайзенбанк за срок от 10год. при лихва 9,50%.Лихвата е ниска,защото е обвързана с получаване на заплатата през банката и условието кредитополучателя да се осигурява доброволно към ПОК "Доверие".Накрая се получаваше ,че ще върнат някъде около 16 000лв.
Искат и поръчител,който да се осигурява минимум на 260лв.Не съм сигурна обаче,дали на тях им искаха бележки,че получават по-високи заплати.
Тази информация е съвсем прясна,тъй като тази седмица си получиха парите по кредита.

# 9
  • Мнения: 224
.... при лихва 9,50%.Лихвата е ниска,защото е обвързана с получаване на заплатата през банката и условието кредитополучателя да се осигурява доброволно към ПОК "Доверие"...

Това не го разбирам нещо сигурно съм леко тъпичка  newsm78. Хем е условие хем е доброволно?  Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 4 575
.... при лихва 9,50%.Лихвата е ниска,защото е обвързана с получаване на заплатата през банката и условието кредитополучателя да се осигурява доброволно към ПОК "Доверие"...

Това не го разбирам нещо сигурно съм леко тъпичка  newsm78. Хем е условие хем е доброволно?  Thinking
доколкото разбрах, това е за ЗДПО. Само се води доброволно, иначе ти е 4% за т.г. от осигуровките.

# 11
  • Мнения: 224
 Embarassed Embarassed Embarassed сега разбрах. Благодаря.

Всъщност защо те задължават да се осигуряваш допълнително при тях? Нали този фонд ние си го избираме. Май не е редно.

# 12
  • Мнения: 1 441
Те не те задължават нищо Wink
Ти искаш кредит от тях, те си имат условие - ако икаш кредит от тях, сам си се задължаваш да го направиш.  Peace

# 13
  • Мнения: 165
В банка ДСК ще ни дадат,но лихвите са убийствени.Ще изтеглим 10 000 и ще върнем почти 18 000 лева.Това е твърде много,не ги разбирам много ама осем бона отгоре са наистина много.Лихвата е повече от 12,70%.

Как ги сметна 18000? Аз не ги разбирам тея лихви хич, но ще ти кажа аз как си го смятам (тъпичко)  Embarassed Изтеглих 10 000 за 5 години. Вноската ми е грубо 220 лв. (+-2лв). 5год*12месеца*220 = 13200 лв връщам реално.

# 14
  • Мнения: 417
В банка ДСК ще ни дадат,но лихвите са убийствени.Ще изтеглим 10 000 и ще върнем почти 18 000 лева.Това е твърде много,не ги разбирам много ама осем бона отгоре са наистина много.Лихвата е повече от 12,70%.

Как ги сметна 18000? Аз не ги разбирам тея лихви хич, но ще ти кажа аз как си го смятам (тъпичко)  Embarassed Изтеглих 10 000 за 5 години. Вноската ми е грубо 220 лв. (+-2лв). 5год*12месеца*220 = 13200 лв връщам реално.


Е,да но ти връщаш заема за 5 години по бързо и по малко връщаш,а ние за осем или десет години и тогава това са 96 месеца приблизително по 180 лева става някъде 17 000 и нещо.Това е груба сметка.

Общи условия

Активация на акаунт