Има ли мама, която не е плащала сама Анти-Д гамаглобулина?

  • 734
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 210
Ако може да ми отговорят само мами, раждали в София от септември насам и ако може да посочат в коя болница. Ако пък са и софиянки още по-добре.

Благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 833
Аз си я платих сама- 170 лв. В Тина Киркова раждах. Мисля, че никъде не се поема от здравната каса.

# 2
  • Мнения: 481
Аз също си я платих!Но миналата година лежав в Майчин дом(куха бременност) и там я купих,но после ми възтановиха парите!

# 3
  • Мнения: 1 210
Аз питам именно защото се поема от ЗК, но навсякъде се правят на ударени.

# 4
  • Мнения: 332
2 майчета раждаха заедно с мен в Майчин Дом и двете бяха RH- . Болницата осигури препарата и не са им искали пари.
Аз преди това им бях казаала, че се поема от ЗК, ако им искат пари да си търсят правата.   Peace

# 5
  • Мнения: 1 440
На мен пък във 2 -ра градска ми казаха,че нямало в момента в аптеката.Т.е. ако се беше наложило да ми я правят,трябваше да си я закупя.Абе.... #Cussing out

# 6
  • Мнения: 1 210
Ами те и в Шейново се опитват да ми минат с тоя номер - не били поддържали наличност. Но днес от НЗОК ми казаха, че мога да поискам и предварителна проверка, защото те имат договор с касата и задължително трябвало да имат наличност. Пък на мен за капак ми изписаха и рецепта предварително - тоест имам основания за такава проверка.
Просто идеята ми беше да разбера все пак дали няма някой минал между капките на докторските измишльотини. Имам поне още някой и друг ден, за да реагирам.

# 7
  • Мнения: 752
Раждах в Шейново преди две години. Минаха с номера, че я нямат и т.н. Но тук четох, че се плаща от здравна каса и че мога да си търся правата. (преди 4 години като раждах голямата, си я платих като поп без дори да подозирам, че ми се полага безплатно, но тогава бееше 15-20 лв). Та звънях по здравни каси и ми казаха, че ако я нямат, да си я купя и от аптеката да ми издадат фактура на мое име. Така и стана. От болницата ни прехвърляха ту при директора, ту при счетоводителката. Било края на годината, нямали пари от ЗК и т.н. Верно, че ни мотаха 3 месеца, но си взех парите. Просто ми омръзна да ни правят на луди на всякъде и си търся вече правата. Пък я платех към 180 лв.

# 8
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
АЗ не съм го плащала! Naughty

Родих в Шейново със секцио по спешност на 31.1.2007 г. Без да имам връзки и тем подобни. Те сами поели инициатива да изледват бебето и щом установили, че е Rh+, директно дойдоха и ми боднаха дебелата игла в задника.  Mr. Green

А колко нерви брах, поради инфо, че ще се опитват да се скатаят....   ooooh! Whistling

# 9
  • Мнения: 1 210
Само за информация. Родих на 12.12. Паниката ми се оказа излишна.
Поставиха ми я безплатно. Само се наложи да подсетя акушерката в отделението да проверят резус фактора на бебето. Още същия ден следобед ми поставиха ваксината.

# 10
  • Мнения: 752
Честито! Да ти живо и здраво бебчето ивсички край него!     bouquet

# 11
  • Мнения: 1 210
Благодаря karrita Simple Smile

# 12
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Честит бебок!  bouquet

И браво, че не е имало проблеми!  smile3501

Общи условия

Активация на акаунт