до кога смятате да живеете в чужбина?

  • 2 495
  • 27
  •   1
Отговори
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
до кога смятате да живеете в чужбина?не ви ли писна?аз съм в Испания от 2 год и ми се иска вече да си ходя,но като си помисля как е в България и хич не ми се тръгва.но родното си е родно.пък и имаме малка дъщеричка и трябва да и се усигори бъдеще,а засега в БГ няма такова.разкажете малко за себе си и излейте проблемите си,ще Ви олекне-не меслите ли?

# 1
  • Мнения: 3 241
Ами вече над 8 години живея в чужбина, до миналата година в Германия, сега във Франция и както е тръгнало доста още ще си поживея. На мъжът ми работата е тук,  така че засега сме в чужбина за неопределено време ...
А за писването - не ми е писнало за сега, може би защото от самото начало тук си знаех, че ще е за дълго. Не че не ми е мъчно за България, но за момента това е положението.

# 2
  • Мнения: X
аз нямам нищо за изливане  Mr. Green
ще съм тук, докато в БГ се научат тарикатите да спират на пешеходци, докато пенсиите  скочат до нормално ниво, докато най-хуманните професии станат уважавани ОТНОВО, докато чалгата изчезне, докато ..., докато ..., докато ..., докато ...

мацка, оправи си поста, пълен е с грешки
иначе няма да те приемат насериозно
не е извинение клавиатурата
и моята е шведска, ама се справям

# 3
  • Мнения: 1 436
Аз май съм точно наобратно от теб  Laughing. Хем ми харесва тук, където съм, хем ми се струва, че и в БГ добре ще си живея ако реша да се върна.

# 4
  • Мнения: 1 761
Тук,където са детето ми, мъжа ми ,дома ми-това е моето място.Всички други страни са за мен "чужбина",дори и България.
Ако цялото семейство се преместим някъде другаде,то водещето ще е да сме заедно,а не дали държавата е родна някому.
Мисля,че в семействата, в които и двамата са бг по-често се усеща носталгия.Моят съпруг е чужденец и за сега не иска да живеем в Бг,но не изключва такава възможност някой ден.

# 5
  • Мнения: 945
Аz пък не живея в чужбина, а в къщи  Wink. Докато си с нагласата, че живееш на чуждо място, трудно ще го приемеш. На немски има една дуичка Wunschheimat, което ще рече родина по иzбор.

Не допринесох много zа темата ти, но ти пожелава да ти харесва там, където живееш   bouquet

# 6
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Аz пък не живея в чужбина, а в къщи  Wink.

Взе ми думите от клавиатурата  Laughing.

Иначе казано, в България ми е родния дом; а където е семейството ми, без значение в коя държава сме - това е домът ми.

# 7
  • Мнения: 1 216
Гледам оптимистично на нещата, не планувам да векувам тук.

# 8
  • Мнения: 3 932
Домът е там, където е сърцето...беше казал някой по-мъдър от мен...

В чужбина смятам да живея достатъчно  дълго,
омръзване и отегчаване не се очертава,
носталгията се лекува лесно като поканиш гости или се качиш на самолета.
А и при нас интересното тепърва предстои,
вложили сме доста усилия в учене, професионална адаптация, реализация и разни др. ....ации, та ще поостанем да пооберем плодовете  Mr. Green.

# 9
  • Мнения: 3 423
до кога смятате да живеете в чужбина?не ви ли писна?аз съм в Испания от 2 год и ми се иска вече да си ходя,но като си помисля как е в България и хич не ми се тръгва.но родното си е родно.пък и имаме малка дъщеричка и трябва да и се усигори бъдеще,а засега в БГ няма такова.разкажете малко за себе си и излейте проблемите си,ще Ви олекне-не меслите ли?
Тук е домът ми, тук е семейството ми,
не смятам, че живея в чужбина, добре
ми е, не ме тегли към България на всяка
цена. Просто живея не в града, в който
съм родена, а роднините и приятелите
ми са на два часа път. Каквото и да ти
разкажа за себе си, едва ли ще ти бъде
интересно, а и едва ли ще ми олекне, ако
има какво да ми олеква. Затова ще ти го
спестя. С изключение на това, че някои от
думите, които си написала, са с правописни
грешки, което не мога да премълча, трябва
да ми олекне, нали сама го каза. Понеже съм
добра, подчертах само една от тези думи.
Ако не се чувстваш добре там, където си, не
се напъвай да стоиш. Където и да си, дори и
в България, може да се чувстваш чужденец.

# 10
  • Мнения: 249
И аз съм абсолютно съгласна с Картинката  и останалите на нейното мнение. Където ти е семейството, там е вкъщи. Тук ми е съпругът, тук ми е къщата, тук ми е работата, тук имам приятели, сега ще ни се роди и дъщеря. Бонусът е,че дали летя към България или към Норвегия, все летя към вкъщи, не отивам на чуждо място. Но домът ми е в Норвегия, в България съм родена. Нищо не ми тежи, от нищо не се оплаквам. Смятам да се преместя като се пенсионирам. Да си грея старите кокали на слънце 12 месеца в годината.
Но то както е тръгнало с това глобално затопляне, след 35 години в южна Норвегия може да е като в Малта сега.  Joy

# 11
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
А,тази тема е от моите Wink Laughing.Някьде някой в този сайт беШе писал под картинката"Гражданин на света",та аз взех 4е го повярвах.Аз сьм гражданин на света сьс бьлгарска националност.Домьт ми.....уфф сложна работа,като се има в предвид"семейното" ми положение май нямам такьв,или по скоро имам няколко,Като си трьгвам
 за Бг ,казвам 4е си отивам в нас, и като се врьЩам пак сьЩото казвам Crazy Crazy CrazyТя една сложна мойта newsm78.
Пьк и аз както другите мами не живея 4ужбина Naughty,не сьм 4ужденка hahaha,там кьдето са ме приели с отворени рьце(вьв всяко едно отноШение),там кьдето детето ми е гледано както вси4ки останали,там не сьм 4ужденец...просто
един от многото.

# 12
  • Мнения: 7 914
завинаги Peace

# 13
  • Мнения: 27 524
а роднините и приятелите
ми са на два часа път.

Това звучи доста успокоително, все едно сме в Пловдив  Simple Smile
Не знам за нас, аз лично все още не съм свикнала, но не мога да си кривя душата и да не кажа, че тук е много по-уредено, спокойно и сме добре финансово, нещо, което в България е несигурно и трябва да започваме отначало. Аз лично бих се върнала още утре, но мъжът ми на този етап не иска. Мнението му е като на Joel и напълно го разбирам, така че се старая да не мрънкам, ходим си често с малкия в България и така  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 476
Ние се прибираме след няколко месеца. Нямам търпение да си отида у дома. Мъжът ми също, въпреки че е американец иска час по-скоро да се върнем в България.

Общи условия

Активация на акаунт