Въпрос...

  • 1 392
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 100
Не вярвах, че ще отворя тема за ако-та, но... Simple Smile
Сина ми от няколко дни има мноооого тъмно зелено ако, много лошо мирише. Да, знам, че това е признак за колики, но точно тези дни беше много спокоен и спеше почти постоянно (което е необичайно за него  newsm78). Само днес има колики. Задавам този въпрос, тъй като се натъкнах на много различни отговори във форума за причините акото да е с тъмно зелен цвят (колики, претопляне, настинка, зависи какво майката е яла и т.н.). Не мога да определя има ли няма ли слуз, тъй като си попива в памперса всичко по воднисто. Сина ми е изцяло на кърма, не давам АМ. На педито не искам да звъня още, тъй като ние и без това редовно сме там поради някакви мои притеснения  Blush Затова се надявам да прочета ваши мнения.

# 1
  • Мнения: 100
Слузта определено не е водниста и ще забележиш ако има такава.Според моя опит колкото и скромен да е той зеленото ако е признак за настинка.Въпреки това бих те посъветвала да се чуеш и с педиатъра си.Няма нищо лошо в това.Сегашната ми педиатърка е доста търпелива с мен в това отношение защото и аз доста често й досаждам ,но както тя самата се изрази неведнъж майките са затова да се безпокоят за децата си. Grinning

# 2
  • някъде
  • Мнения: 4 954
според мен по-вероятно да е от настинка
слузта не е водниста и ще я видиш- като сополче е, синът ми редовно имаше в памперса такова нещо

# 3
  • Мнения: 2 131
Щом е от няколко дни, а не - инцидентно, според мен добре е да се консултираш с лекар. Моят син като имаше разстройство, на мен също ми направи впечатление различната миризма. Тогава докторката ни назначи изследвания - два вида, на акото. Може би, не е излишно да ги направиш, разбира се, ако лекарят прецени.

# 4
  • Мнения: 2 100
Ако е настинка няма ли да има и други признаци? Пък и аз много не го държа навън, а в нас е топло... newsm78

# 5
  • Мнения: 100
Ами не е задължително да има други признаци.И това че не го държиш навън не е гаранция че може да е настинал.Но все пак се консултираи с лекар.Ние тук можем само да гадаем.

# 6
  • Мнения: 1 367
Малко встрани от темата.Джиджа,наскоро беше пуснала тема за обърнатия режим на детенцето ти.Оттам помня,че е доста ревливичко.Тук пишеш,че спи почти постоянно.Това значи ли,че вече решихте проблема с нощните ревове?По темата-няма нищо лошо да звъннеш на педиатъра.Давам ти пример накратко.Преди една седмица синът ми започна лекичко да накашля и да му тече нослето.Обадих се на лекарката му,уж невинните симптоми се оказаха вирусна инфекция.Лекарката каза,че ако не съм обърнала внимание,инфекцията е щяла да слезе към дробчетата,да вдигне висока Т и какви ли не ужаси.Днес стигнахме до АБ.Така че ако имаш някакви притеснения,звъни на лекаря.В крайна сметка на тях това им е работата.

# 7
  • Мнения: 7 723
Щом няма кървави жили- няма място за притеснения Wink
А, и съдейки по възрастта на детенцето-
вероятно му расат забки, а в тоя период
е нормално консистенцията на акото да се промени Wink

# 8
  • Мнения: 2 131
Щом няма кървави жили- няма място за притеснения Wink
А, и съдейки по възрастта на детенцето-
вероятно му расат забки, а в тоя период
е нормално консистенцията на акото да се промени Wink
На два месеца да му растат зъбки? То не че не е възможно, ама..... едва ли е добре да се лежи на това ухо.  Peace

# 9
  • Мнения: 842
Зеленото ако може да се дължи на много неща и никой не може да ти каже със сигурност от какво е. Моят син например като го подгони запекът, аките му стават зелени с отвратителна остра миризма.

# 10
  • Мнения: 728
Моят син ака зелено когато пиех желязо(поради нисък хемогл.след раждането),затова ако приемаш желязо има вероятност акото да е зелено.

# 11
  • Мнения: 45
Няма значение колко често звъниш на педиатъра,за това е и педиатър.Щом имаш някакви притеснения, му се обади!Защото колкото и да искаме да ти помогнем, ние тук наистина можем да ти дадем само някакви предположения.Аз също мисля, че няма от какво да се притесняваш,тъй като на моя много близка приятелка бебчето ака само зелено от известно време, а е само на кърма.Водиха го на лекар, но им казаха, че няма нищо обезпокоително и че всичко е наред.И при вас може да е така,но ако се притесняваш много, обади се на педиатъра.Това е от мен.Пожелавам ти всичко да е наред Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 3 064
Ако е настинка няма ли да има и други признаци? Пък и аз много не го държа навън, а в нас е топло... newsm78

Може и от претопляне да е! Колко топло е у вас и как го обличаш?

# 13
  • Мнения: 179
и аз мисля че е от претопляне моята лекарка каза че ако акото е зелено не е настинка

# 14
  • плевен
  • Мнения: 133
аз мисля,че е настинка,но отиди при педиатър,защото ние мажем да те объркаме има много версии. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт