НК клетки и интралипид

  • 5 917
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
С риск да досадя на някого отново пускам нова тема за НК клетките .Четейки тук не намерих сходен на моя проблем.Навсякъде където четох за вливки се касаеше освен за повишените НК клетки и за антифосфолипиден синдром.За радост аз нямам атифосфолипиден , но Нк клетките са доста повишени 17,6% . Има ли някой с подобен проблем? Интралипида ще помогне ли или директно трябва с имуновенин .Готова съм да направя всичко ,но лекарите не са единодушни и се раздвоявам.Искам да знам ,ако тези вливки не помогнат нали поне няма да навредят . Според някои лекари трябва да се оставя на съдбата и да не се терзая и притеснявам ,защото вливките само ще ме стресират .Но не искам като щраусите да си заравям главата в пясъка и да мисля ,че няма проблем.

# 1
  • Мнения: 1 284
Здравей Кали.Аз съм със завишени NK клетки 18%.След консултация с докторката сега пия пентоксифилин и триовит.Лечението ще продължи 2 месеца.Докторката каза,че ако се стигне до инвитро,тогава ще се наложи вливане на имуновенин,разбира се ако не са се нормализирали нещата.Обади се на лекаря който ти е правил изследванията и се консултирай с него.Успех.

# 2
  • Пирдоп
  • Мнения: 127
Аз също нямам антифосфолипиден, а само НК клетки. Когато говорих с Конова тя каза, че имуновенина влияе на клетките, но интралипида им въздейства директно.

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Какво точно да ти влеят ще реши имунолог. Доколкото знам обаче, вливания с интралипид предписва само доц. Конова.
На мен ми вляха интралипид 10 дни преди трансфер, но имам минимално завишение. Не съм чула да навредят вливанията, по-скоро има случаи, в които няма промяна в стойностите на НК клетките.

# 4
  • Мнения: 9
Здравейте и аз имам завишени НК клетки 13%, но и завишени стойности на ТАТ - 63, предписаха ми триовит, аспирин протект и ми казаха че трябва да направя вливане с имуновенин при започване на стимулацията

Общи условия

Активация на акаунт