Уведомително писмо от "Софийска вода"

  • 2 645
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 393
Получихме такова писъмце от Софийска вода, в което е отбелязано, че има "Изтекла валидност на метрологична проверка".Какво по дяволите означава това? #Cussing out
Пише също,че трябва да се изпълнят указанията на гърба на писмото, а именно:В срок от 90 дни да се извърши въпросната проверка,като за целта ние трябва да занесем водомерите в оправомощена от ДАМТН лаборатория.Може да се наложи ремонт или подмяна(естествено Crazy)
Ако не се спази това нещо, количеството вода ще се изчислява на брой ползватели в имота и ще се увеличава с 1 куб.метър за всеки ползвател на всеки 3 месеца.

"Водомерът няма да бъде признат за редовен уред за измерване, ако не бъде изпълнено предписанието на уведомителното писмо".
 #2gunfire

Някой друг получавал ли е такова писмо? Е кво е това нещо-официален рекет го наричам аз CloseВодомерите са си абсолютно изправни, отчитат идеално ,на леснодостъпно място са, не са счупени или замъглени. Направо съм бясна.

# 1
  • Мнения: 804
Мече,на всеки 5 год. се проверяват водомерите и се препломбират водомерите.
Преди това трябва да минат на проверка в тези лаборатории. Тя струва 15 лв. на водомер.

Накрая се викат от "Софийска вода" да сложат новите пломби на тръбите.

# 2
  • Мнения: 1 152
Нямам такова писмо, но има такава наредба, с която са узаконили рекета от началото на 2007 г. На всеки 5 години всички ще трябва да я правим тази процедура. Сега най-евтиният вариант е по 9 лв. на водомер. И аз минах през този ужас искам-неискам. ooooh!

Последна редакция: сб, 01 дек 2007, 16:22 от Сасано

# 3
  • Мнения: 5 393
Егати тъпотията-за първи път чувам.
Мече,на всеки 5 год. се проверяват водомерите и се препломбират водомерите.
Преди това трябва да минат на проверка в тези лаборатории.

Сасано- а можеш ли да ме насочиш към някоя такава лаборатория?Благодаря предварително Hug

# 4
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Аз поне за сега не съм получила подобно писмо , но нашите водомери са сменяни преди 3 години . Не знам дали това е от значение

# 5
  • Мнения: 1 152
Трябва да питам мъжа ми за точен адрес, но поне ще те ориентирам. В Младост 3, почти до обръщалото на автобусите по пътя за Горубляне има някакво ВиК дружество, което извършва такава услуга в рамките на няколко работни дни. До колкото помня нямат спешни поръчки, а се чака.

# 6
  • Мнения: 3 641
Препоръчвам да си сложите. Ние се туткахме и такива кубици ни начисляваха служебно, че плащахме космически суми за вода, която реално не е изразходена #2gunfire

# 7
  • София
  • Мнения: 6 547
след като се запознах с процедурата. предпочетох да си сложа нови.  Sick хем, уж съм с връзки, защото соф. вода са ни контрагенти.
като цена излиза почти същото. само че за да важи метрологичната давност  5 г. трябва да са произведени през 2007 , а скоро може би и 2008 г.

# 8
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Незнам в кой район на София си, но и в Зона Б5 има такава лаборатория, на нас миналата година ни взеха по 5 или по 9 лв на водомер, не си спомням точно. А иначе наистина такава проверка се прави на всеки 5 години

# 9
  • Мнения: 5 393
Незнам в кой район на София си, но и в Зона Б5 има такава лаборатория, на нас миналата година ни взеха по 5 или по 9 лв на водомер, не си спомням точно. А иначе наистина такава проверка се прави на всеки 5 години

Зона Б-5 ми е идеално,защото работя на "Стамболийски".
Можеш ли да ми дадеш точен адрес на тази лаборатория.Благодаря        bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 2 079
Лабораторията се намира в "Зона Б-5", на ул. "Партений Нишавски", до бл. 10.
(Намира се в областта, където се намираше моста на Опълченска.)
Едни стари жълти сгради бяха преди година, а сега може и да са ги боядисали. Rolling Eyes
Погледни тук, може да намериш някоя лаборатория по-близо. Peace

# 11
  • Мнения: 5 393
Инка-благодаря много           bouquet

# 12
  • Мнения: 22 763
На нас такова нещо не са ни пращали.Водомерът е от 2001г.

# 13
  • Мнения: 8 999
Ей, само измислят нещо, за да тормозят. Ами те дават ли си сметка на кого ще му е удобно, в работно време да влачи някъде водомери, които сам трябва предварително да демонтира, а после  и да си монтира. Като искат да имат сигурност в измервателната техника, да минат по домовете и да извършат тази услуга.

# 14
  • Мнения: 2 891
Имат оторизирани фирми, с които работят. Аз звънях на едни такива и за монтаж, измерване, демонтаж и пломбиране ще ми вземат 20-25 лв.

Общи условия

Активация на акаунт