Какво трябва да направя , за да работя за себе си ...

  • 797
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 516
Много ми се ще да почна да работя сама за себе си.Мисля да се захвана с почасово гледане на деца на свой терен /засега под наем / ,нещо като детска занималня или пък детски клуб.
По професия съм педагог - начална и детска учителка.Не ме удовлетворява работата и заплащането на този етап.Вече съм и на възраст ,така че не мога да се ориентирам към друго,
а и не искам - та аз почти 16 години се занимавам с деца,а от 4 год.работя като детска учителка.Но да получавам около 300 лв /вече от този месец / чиста сума,без удръжки за друго извън дължимото за здравни и социални осигуровки и данъци - е ,вече ми идва много  #Cussing outИ аз деца имам - синът ми е студент ,а щерката е в 11 клас.Омръзна ми да им отказвам това и онова под предлог ,че парите не стигат.Разбрах от форума ,че за гледане на едно дете плащат по 400-500 лева ,ами ...аз за 29-30 деца на ден накрая получавам по-малко.

Молбата ми е ,ако някой е минал по пътя ,който искам да извървя - нека да ме светне
с какво ми предстои да се сблъскам
  Praynig
Защото у нас нищо не става лесно - все някой ти подлага крак или ти иска нещо.
Ако се отърсим от това  Thinking...може и нашата България  да процъфти  Praynig

# 1
  • Мнения: 15 228
ами това което си намислила е хубаво. още повече, че имаш опит. мисля, че като начало май трябва да си откриеш фирма и да си намериш помещение, което е подходящо за този вид дейност и да отговаря на изискванията най-вече. няма да е лошо да се консултираш с адвокат по тези въпроси.
успех ти желая  Hug

# 2
  • Мнения: 677
за гледане на едно дете плащат по 400-500 лева ,ами ...аз за 29-30 деца на ден накрая получавам по-малко.

Молбата ми е ,ако някой е минал по пътя ,който искам да извървя - нека да ме светне
с какво ми предстои да се сблъскам
  Praynig
Защото у нас нищо не става лесно - все някой ти подлага крак или ти иска нещо.
Ако се отърсим от това  Thinking...може и нашата България  да процъфти  Praynig


Сметката ти е грешна, мноо ясно, нищо общо нямат двете неща, несравними са.
От сега ти казвам, че и тук никой няма да ти каже пътя.
И защо само у нас, къде другаде стават лесно тея неща?
Да се отърсим, ама не разбрах от кво?

# 3
  • Мнения: 1 072
Откриване на частна детска градина

Само докато си набереш документите по точка 4, ще си готова да се пенсионираш по болест. Вервай ми.

# 4
  • Мнения: 516
Благодаря на всички ви   bouquet

vembi , горе-долу ми е ясно за документите , които трябва да се изкарат.Имам и познат
адвокат , който мисля ,че не би ме излъгал и преметнал.
Проблемът се отнася  за спънка от страна на държавни институции.

тони сопрано , точно за това отърсване говоря - забавяне , корупция и т.н.
А  за двете неща,ако визираш гледане на едно и повече деца - си напълно прав.
С едно или 5-6 деца е по-лесно - изпитала съм го.Моята група съм я поела,когато децата
бяха на възраст 2,3 - 2,5 години - така се научих и памперси да сменям / на половината група/,
и ги възпитавах ,и дори ги обучавах...Бях и мама,и леля,и госпожа за тях.
Работата не ми тежи ,но ... трябва и моите деца да ги подпомагам някакси.
Омръзна ми вече да се присмиват на учителите - били сме бедни,били сме некадърни и едва ли
не неудачници - стотици пъти съм чувала ,че учители ставали всички,които не успеят да запишат  друго

Летяща крава , благодаря за линка   bouquet
Тази мечта тук , в София , не мога да я реализирам - свързано е с много финанси.

На този етап ще се ориентирам към почасово гледане , забавления и  може би помощ на ученици от 1 - 4 клас.
















# 5
  • Мнения: 677
Повечето частни детски градини не са лицензирани от Мин. на образованието. Факт. Ако си намерила пари за инвестиция и си готова да рискуваш - желая ти успех!

# 6
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Една от мамите в нашата отчетна тема се опитва да спретне домашна детска градина, която по описание много прилича на това, с което искаш да се занимаваш.
Мисля, че исканата документация ще по-малка, отколкото за частните детски градини.

Общи условия

Активация на акаунт