главичката ни е сплескана отзад!

  • 1 825
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 745
Алекс е на 4 месеца и много оби4а да спи по гръб.От това главичката му отзад е сплескана.Много се притеснявам да не остане така.Педито ме съветва да го слагам на 1 страна или по корем да спи.Вечер като го сложа на 1 страна,сутрин е отново по гръб,въпреки че съм го подпряла с куп възглавници.Помогнете!Има ли някой с подобен на моя проблем?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 511
Няма място за притеснение-няма да му остане така главата Peace
Дъщеря ми до 11 месец спеше само и единствено по гръб и в резултат на което главата и беше по гореописания начин,но сега си е добре.От 11 месец до сега спи единствено и само по корем!

# 2
  • Мнения: 130
На нас пък ни се беше леко издута от дясната страна от непрекъснатато лежане по гръб и на ляво. Подпирах я с одеяло да спи на дясно обаче - рита, бута, избута одеялото и пак си легне както си е решила. От само себе си явно й се оправи и сега главичката й е нормално оформена. Така че не се притеснявай и при вас сигурно ще се оправи по-нататък.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Разбира се,че ще се оправи Laughingкато започне да не прекарва толкова време легнал,а да седи,пълзи,ходи и т.н.,главичката ще се оправи Peace

# 4
  • Мнения: 7 723
На тая възраст черепчетата са им още доста мекички
и се "моделират" в зависимост от позата за сън.
Познавам дете, на което главичката като бебе
му приличаше на монета- толкова плоска беше отзад.
Полека- лека сега се оправи и излежда чудесно Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 183
Разбира се,че ще се оправи Laughingкато започне да не прекарва толкова време легнал,а да седи,пълзи,ходи и т.н.,главичката ще се оправи Peace
  Peace

# 6
  • Мнения: 611
Главичката ще се оправи не се притеснявай PeaceНа моята хубосница ухото и беше сплескано , от постоянно лежене на ляво, но сега си е наред детето, нищо си му няма на ухото, като почна да се обръща и то само си се оправи Peace
Спокойно и се радвай на бебо Hug

# 7
  • Мнения: 2 100
Не изключвам възможността да остане така, тъй като съм запозната с такъв случай. Дано при вас се оправи!  Peace

# 8
  • Мнения: 745
много ви благодаря за отговорите!Надявам се че найстина ще израстем този проблем Grinning

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 511
много ви благодаря за отговорите!Надявам се че найстина ще израстем този проблем Grinning

Детето ти няма проблем Peace

# 10
  • Мнения: 2 746
Той е само на 4 месеца, ще се оформи главичката, не се тревожи.По- важното е дали успява да я върти и на двете страни, докато е буден, ако може да го прави, значи няма проблем.На сина ми се беше сплескала от ляво, но той имаше тортиколис от раждането / #2gunfire #2gunfire за акушерката/ и не можеше да си я завърти самичък докато не стана на 3 месеца и успяхме да излекуваме проблема.Сега е на 8 години, много е чаровен, има и много ухажорки  Laughing, а от сплескването няма и следа.Но аз си знам какво съм преживяла докато го оправим, така че напълно разбирам притесненията ти.

# 11
  • Мнения: 4 447
И нашия спеше сапо мо гръб. Сплескана и нашата беше сплескана. Минава, когато започне да се върти насам-натам и да спи по корем, или на ляво,дясно.

Споко, не се притеснявай. И аз се бях шашнала, но сега вече си му е баш кръгла Peace

# 12
  • Мнения: 423
И аз се бях притеснила с каката, че главичката й беше сплесната и челото изпъкваше от дясната страна. Няколко месеца като заспи я обръщах на "правилната" страна с цел да компенсираме това сплескване. Успях горе-долу, а по-късно като започна да се върти сама, съвсем се оправи. Не знам, може би щеше да се оправи и без моето усилие. Но тогава не можех да я гледам така и да не правя нищо. Още повече, че имах пример около мен... Как едно познато детенце беше с несиметрична главичка като нас, но не се оправи в "нормалните" срокове. Всъщност започна да се оправя към третата годинка, като все още е очевидна не симетрията. А дали ще стигне до там да не се забелязва..., едва ли някой може да даде гаранция.
Сега с малкия пак се повтаря същото, но съм го оставила да се оправя от само себе си (в по-малка степен е, а и нямам нерви). Не знам кога ще стане, дано да стане в крайна сметка и да се окръгли главичката му.  Laughing

# 13
  • Мнения: 701
и ние бяхме така,но се оправи...спокойно всичко ще е наред

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 394
Не мисля , че имаш повод за притеснение. Наистина на тая възраст главичките на бебоците са много меки и лесно се деформират, но после се оправят.
Аз страшно много се шашках с ушите на малкия, защото непрекъснато си спеше на тях, т.е., обръщаше си ги и се страхувах да не му щръкнат. Е, вече не си ги "обръща" при лягане, но не му останаха стърчащи или клепнали, така че споко!

Общи условия

Активация на акаунт