Въпроси за ипотечен кредит

  • 1 537
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
Здравейте, ако сред вас има такива, които са теглили скоро ипотечен кредит за закупуване на жилищен ще се радвам да ми отговорите на някои въпроси.
Искаме да теглим кредит за жилище.
Мъжът ми се самоосигурява, но от известно време не е внасял осигуровки.
1. Можете ли да ми кажете колко назад във времето осигуровки трябва да са платени, за да кандидатстваме за кредит.
2. С коя банка сте работили и къде какви са условията.

п.с. Става въпрос за закупуване на ново жилище, за срок от 30-35 години, около 50 хил. евро.

Благодаря ви предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 62
6 месеца/за 50000лв,трябваше да докажем минимум 900лв,че нямаме данъчни задължения,вноската е 360лв,за 28год,от ОББ/отделно ти трябват поне 2500лв/за разходи

# 2
  • Мнения: 176
Благодаря ти много за отговора Laughing
Ориентирали сме се към Райфайзен, утре имаме среща с консултатнт.
Ще пиша за тези, които се интересуват.

# 3
  • Мнения: 1 896
През август теглихме ипотечен кредит от Райфайзен банк.
Искат дохода за 3 месеца назад.Лихвата им в момента е 6,65% за доказан доход.Като за доказан доход (в случай,че заплатата ви е по-голяма от тази на която ви осигуряват)признават 80% от сумата написана на служебна бележка от фирмата.
В момента имат промоция и таксите им за обслужване на ипотечните кредити са намалени наполовина-за всички кредити изтеглени до края на годината.
Наказателната им лихва за предсрочно погасяване е 4%.
Първоначалната такса при усвояване на кредита им беше 0,25% от размера на кредита.
За застраховката на имота,работят с Unika.Препоръчвам ти ако имате възможност да вие да си направите сами  застраховката ,а не да се начислява към кредита,защото така ще плащате лихви и върху нея.
Това се сещам засега.Ако имаш още въпроси-питай.

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 22:23 от Ulia

# 4
  • Мнения: 141
моя съвет е Пощенска банка.Но тук всеки ще ти даде разли4но мнение-най-добре си тръгни по банките и си събери нужната информация-аз поне така направих.Бих те посъветвала да се допиташ и до Алфабанк.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
За осигуровките доколкото знам трябва да са ви платени всичките и на теб и на мъжа ти/ти ще си съкредитоискател ако имате брак/,иначе няма да ви издадат декалрация,че не дължите данъци,а без такава няма изобщо да ви приемат документите в банката.

# 6
  • Мнения: 512

1. Можете ли да ми кажете колко назад във времето осигуровки трябва да са платени, за да кандидатстваме за кредит.
2. С коя банка сте работили и къде какви са условията.

п.с. Става въпрос за закупуване на ново жилище, за срок от 30-35 години, около 50 хил. евро.

Благодаря ви предварително Simple Smile

1. на нас ни искаха доказан доход за предходни 6 месеца. Не знам за осигуровките, защото ние нямаме прекратени такива.
След това въз основа на дохода ти решават дали можеш да си позволиш да изплащаш сумата, която им искаш.
Но при изповядването на сделката се прилагаха разни документи, че не дължиш нищо на държавата, данъци и т.н.

2. Пощенска банка. Опитахме и в Райфайзен, но те не ни харесаха, защото имаме кредитни карти, които не са към тяхната банка. Crossing Arms
Не помня таксите и лихвите тогава към ПБ, защото ние предоговорихме и минахме на по-ниска лихва преди няколко месеца.
Приблизително плащаме около 360 евро на месец за срок от 25 години. (Сумата, която взехме, беше 50 хил. евро)

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт