дали имам шанс

  • 1 097
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Дали имам шанс да почна работа в банка,при положение,че нямам връзки вече много се съмнявам,че това може да стане имам висше образование и горе-долу се оправям с английския,но до момента няма никакъв резултат от мойте опити,та се съмнявам да стане без връзки.Вие как мислите да се откажа ли от опитите си или да продължавам. newsm78

# 1
  • Мнения: 6 991
Че банките редовно пускат обяви.
Ако ти се работи в банка, пускай сивита, все някъде ще те викнат. От там нататък си зависи от твоето представяне на интервюто (това ти го писахме в другата тема).
Аз лично много се вбесявам от започващи работа с връзки.

# 2
  • Мнения: X
Ако висшето ти образование като специалност е подходящо, имаш шансове. Зависи разбира се какво впечатление правиш по интервютата и как се представяш на тестове при кандидатстване за работа в банка (ако има такива).
Това за връзките при започване на работа в банка е мит, или е вярно за много малките провинциални градчета.

# 3
  • Мнения: 1 761
Нещо си се стреснала.По-спокойно.Ще си намериш работа,прото няма да е веднага.
Помисли си кои са силните ти страни-образование,умение,опит,лични качества ( коректност,подеденост,инициативност,умение за работа в екип,постоянство,убеденост)и ги покажи,когато ходиш на интервю.

П.С.Не забравяй никога да провериш написаното от теб за правописни или технически грешки.Това е много важно,особено,ако работиш с документи,както е в банките.

# 4
  • Мнения: 96
Проблема е ,че дори не съм ходила на интервю никои не мис е обадил.Ако бях ходила и след това не са ми се обадили нямаше да се ядосвам и пиша тук,защото ми е ясно,че всеки работодател си има изисквания и може би не ги покривам или не съм се представила добре.Но от толкова много места поне на 1-2 да се бяха обадили,затова почвам да се чудя.

# 5
  • Мнения: 4 965
1. банките са частни - т.е. връзките ще те оправят само /евентуално/, за да започнеш /т.е. не става въпрос за "уреждане", а за препоръка/ - после, ако не те бива за работата, само ще изложиш човека, който те е препоръчал; там връзки, за да те държат просто на работа няма да минат;
2. висшето ти образование ти върши работа, но ако е по специалността - ако е нещо различно, все едно си без висше;
3. английският може и да го научиш - започвай; само "горе-долу" надали ще ти върши работа, защото това си е работен език; а други езици знаеш ли?; без чужди езици ще ти е доста трудно;
4. на колко места си подала документи?; дали правилно си преценила, че си подходяща за това място?; ти обаждаш ли се да питаш, показваш ли интерес?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 840
Навсякъде може да се започне работа, както с връзки, така и без такива.
Препоръки обаче е редно да имаш освен ако никога не си работила досега.
Всеки работодател предпочита служителите му да имат някаква практика на съответната позиция.Ако завършваш сега, този проблем се решава със стаж по време на самото следване.

А защо толкова искаш да работиш именно в банка?И на каква позиция?

# 7
  • Мнения: 5 539
Пробвай в Прокредит Банк. Там наемат хора без икономическо образование и постоянно търсят персонал

# 8
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ох, каква е тая банкова истерия  newsm78
Всяка седмица има по една тема, поне.
Мило момиче, при положение, че има толкова много обяви за работа в банки, при положение, че сме уж пазарна икономика, при положение, че няма ограничение за кандидатстване-имаш шанс да не бъдеш поканена, за която и да е работа, но поне ще си опитала.  Peace

# 9
  • Мнения: 1 111
 По последни мои наблюдения не е маловажнен и външния вид.Все едни младички и хубавки виждам по банките. Grinning
 А иначе не е трудно да започнеш работа в банка.То и голямата работа, заплатите им не са кой знае какво.

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 15:05 от Ji

# 10
  • Мнения: 3 405
В банка не е най-примамливата работа. Значи може и без връзки.

eто тема за Прокредит: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189008.20
ето друга подобна тема, там има споделени вчечатления: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=244334.msg5709521#msg5709521

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 15:27 от Анджелина

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Имаш ли предишен опит в банка? С какво си се занимавала до сега? За банка според мен ще ти трябва английски много по-добър от "да се оправяш"  Wink
За София или за страната става въпрос?
Иначе и аз като другите трябва да те разочаровам, не си представяй работата в банка по това което си виждала като клиент. Работи се доста сериозно, заплатите им не са такива каквито легендите разнасят. Да уточня че не работя в банка и информацията ми е все пак непряка.

# 12
  • Мнения: 3 423
Аз на твое място бих си отворила банка!
Аре, стига слугинаж на тоя или оня.

# 13
  • Мнения: 1 418
Имаш.Една позната-грозна,тъпа и без да знае бъкел чужд
език започна.

Общи условия

Активация на акаунт