нощна кашлица

  • 1 466
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
                                         Здравейте!

  Преди месец синът ми (1.8г.) започна да кашля.Д-ра ни каза че се дължи на сополи(които аз не забелязвах)!Мина му!Известно време след това започна да се буди посред нощ (2-3ч.)от суха дразнеща кашлица с давене и напъни да повърне!Не се случва всяка вечер,пропуска по една-две и пак се повтаря.През деня не кашля.

  Въпросът ми е ;възможно ли е да е от въздуха(отопляваме се с печка на дърва)?Да преяжда (вечеря добре и не заспива без кисело мляко)?Или да е на алергична основа?

Благодаря Ви предварително!       С уважение:Весела

# 1
  • Мнения: 5 760
Преди да се сложи диагнозата алергия можете да предприемете няколко стъпки.
Първо овлажнявайте въздуха във стаята- сухият въздух дразни лигавицатаВторо- добре е детето да вечеря и поне 1 час след това да си легне. При добро хранени повече течна храна(като киселото мляко( може да има връщане на храната в хранопровода дразнене от стомашния сок и това да предизвиква кашлицата.
Трето- може да е увеличена и възпалена трета сливица. Добре е да се консултирате с УНГ специалист.
Ако се отхвърлят и трите причини и кашлицата продължава тогава е добре да се консултирате с детски специалист по белодробни болести и астма.

Общи условия

Активация на акаунт