Банята- лира или глидери?

  • 9 055
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 005
Аз пак имам питане ooooh!.
Някой от вас има ли в банята обикновени глидери за парно. Прочетох идеята някъде в нета,но нямаше лични впечатления. Какво мислите за това. Искам да сложа плот в банята, но изводите за парното ще ми пречат. А ако сложа глидери те ще са под него,но тогава дали изобщо ще вършат някаква работа?

# 1
  • Мнения: 2 266
Лирата върши много по-добра работа.Ние сме с лира и е доста топло.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 152
Лира  Peace
Най-малкото - по-прибрана е, има различни модели, по-практична е (като че ли и малко по-лесна за почистване) ... по-логично е да е 'лира за баня', отколкото радиатор за баня ...
Някои си слагат лири и в коридора, примерно ...  Thinking

# 3
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Ние имаме лира,топли и е симпатична.. Peace

# 4
  • Мнения: 22 516
Забелязала съм,че Лири се слагат във вътрешни бани или такива с малка външна стена,защото не топлят толкова,колкото глидерите.Ако банята има голяма външна стена или големи прозорци е добре да се сложи радиатор,ще отоплява по-добре.Майка ми са с лира в банята,но тя е с голяма външна стена и прозорци ,банята е струдена,Ние сме с лира,с вътрешна баня без прозорци.Сега се отопляваме с климатици и не пускаме парното,но в банята дори без отопление не е студено.Имай предвид тези неща.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Аз съм с радиатор в банята.....принципно е все тая, важното е да е изчислен за помещението.
Плота отгоре определено ще пречи на топлоотдаването.

# 6
  • Мнения: 7 430
ЗА лира съм Peace
Отоплява и не заема място Wink

# 7
  • Мнения: 218
лирата има само един минус - от черна тръба е и в агресивна среда, каквато е банята, при некачествена изработка - ръждясва, пробива се.... а алуминия - не ръждясва...

# 8
  • Мнения: 8 999
Ами то има и алуминиеви лири - фин дизайн, с напречни тръби, на които може и да се простира. Може и глидери да се сложат и пак да не заемат място - 2-3 глидера от високите алуминиеви вършат добра работа.
Но, ако плотът е затворен с вратички, тип кухненски шкаф, то май каквото и да сложиш под него/вътре в него няма да е особено ефективно.

# 9
  • Мнения: 491
Ние имаме лира,бяла и симпатична на която суша и дрехи

# 10
  • Варна
  • Мнения: 826
Лира. Peace

# 11
  • Мнения: 218
Цитат
Ами то има и алуминиеви лири - фин дизайн, с напречни тръби, на които може и да се простира.

baibibi  я пак!?!?!?! абсолютно съм сигурен, че лирата за която си мислиш, че е алуминиева е от черна желязна тръба.....

в България до сега не съм срещал алуминиева лира да продават... обосновавам се - ребрата на ал. радиатори са отляти. лирите са заварени... алуминия се заварява на аргон. доста е скъпа една заварка на аргон. а ако имаш 20 -30 заварки на , лира... става непродаваема...

# 12
  • Мнения: 3 641
Лира. Топли целият апартамне, когато врата на банята е отворена Simple Smile

# 13
  • Мнения: 8 999
[
baibibi  я пак!?!?!?! абсолютно съм сигурен, че лирата за която си мислиш, че е алуминиева е от черна желязна тръба.....

в България до сега не съм срещал алуминиева лира да продават... обосновавам се - ребрата на ал. радиатори са отляти. лирите са заварени... алуминия се заварява на аргон. доста е скъпа една заварка на аргон. а ако имаш 20 -30 заварки на , лира... става непродаваема...

Не знам кое колко струва и дали е продаваемо, но ето това тук е алуминиева лира за баня. Ако не вярваш, обади се в завода за справка, както направих и аз между другото, защото много мразя да съм голословна.
http://www.maket.bg/products.php?category=2&product=7&lang=bg

# 14
  • Мнения: 5 178
Цитат
Ами то има и алуминиеви лири - фин дизайн, с напречни тръби, на които може и да се простира.

baibibi  я пак!?!?!?! абсолютно съм сигурен, че лирата за която си мислиш, че е алуминиева е от черна желязна тръба.....

в България до сега не съм срещал алуминиева лира да продават... обосновавам се - ребрата на ал. радиатори са отляти. лирите са заварени... алуминия се заварява на аргон. доста е скъпа една заварка на аргон. а ако имаш 20 -30 заварки на , лира... става непродаваема...
A какво пречи лирата също да се отлива по форма от алуминий. Нашата мисля е черна и пак няма заварки, а мъж ми разбира от таквизи неща

Общи условия

Активация на акаунт