Стрептококус пневмоние-какво да правя?

  • 11 444
  • 7
  •   1
Отговори
Синът ми е на 2 г. и 4 месеца. До тръгването му на ясла не беше пил антибиотик и не беше боледувал сериозно. Тръгна септември на ясла и се почнаха проблемите-ходи 3-4 дни и започват да текат едни зелени гнойни сополи, появява се и зелен конюктивид, почна да хърка, появиха му се сенки под очите и се почна едно безкрайно ходене по лекари. Още в началото личната му взе секрет от носа, но не беше на гладно и сутрин и резултатът беше отрицателен. Ходил е на 3-ма специалист УНГ- всички казват, че детето е с огромна 3-та сливица, следствие на  алергичен ринит и вече 2-и месец го тъпча с антихистамин и кортикостероид, естествено без успех. #Cussing out Никой от тях не е взимал гърлен и носен секрет. За съжаление щом почнат сополите точно за две седмици детето ми е с 40 градуса и без антибиотик не се оправя, щом се оправи и тръгне на детска за 3 дни пак е със сополи.  Добре, че отидох на друг педиатър и тя взе секрет от гърло и нос и сега третирам детето с  антибиотик, към който бактерията е чувствителна, слагам и антибиотични капки в носа. Ходих и на алерголог- д-р Бъчварова, според нея детето не проявява симптоми на алергия и става въпрос за бактериален проблем на този етап. Каза да дойдем, когато детето стане на 3 години, за да му се направи тест и да се види със сигурност дали проблемът със 3-тата сливица е свързан с алергия.
 Кажете ми какво да правя. newsm78 Притеснявам се, че като пусна детето на ясла историята ще се повтори отново. Има ли смисъл да говоря с някого? Ще се вземат ли някакви мерки? В групата на детето ми са 34 деца, всички са със сополи. Иначе няма кой да го гледа - оглеждам се за частна градина, но не знам дали и там няма да е същото.

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 17:29 от Ynad

# 1
Побутвам си малко темата  Embarassed
Също така искам да попитам дали ваксината Превенар би могла да помогне в нашия случай. Възможно ли е да се закупи от България и дали Пневмо 23 е удачен заместител?
Благодаря предварително!  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 984
новия лекар явно е сериозен. съветите са адекватни. надявам се след нова година да може да се закупи превенар от БГ. да има смисъл от него. вече може да ползвате и пневмо 23, но при малки деца е с повече странични ефекти. направете и акт - хиб ако не сте все още е актуален за вас.

пп. аз също си търся превенар.

# 3
  • Мнения: 2 865
Кортикостероидите подтискат имунната система, имат и много странични реакции.
Изобщо не бих ги давала на детето си ако не е доказано че са наложителни. А и във вашия случай не е доказана алергия и алерголога се съмнява че има такава. Най-добре да излекувате бактерията на този етап ако може и да засилите имунната система (не съм лекар, това ми е личното мнение като неспециалист).

# 4
  • Мнения: 1 044
антибиотични капки в носа.
моля, кои капки ползвате? имаме изолирна същата бактерия. пихме аугментин. оправихме се ужким. сега пак е хремав. ще пускам пак секрет, но моля дайте инфо за капките

# 5
антибиотични капки в носа.
моля, кои капки ползвате? имаме изолирна същата бактерия. пихме аугментин. оправихме се ужким. сега пак е хремав. ще пускам пак секрет, но моля дайте инфо за капките
Капките са Ciloxan. Струва 11 лева. Докторката ги предписа по антибиограмата, според това към какъв антибиотик е чувствителна бактерията. Мисля, че има различни щамове на бактерията. Една антибиограма ще покаже по-точно. Иначе Ciloxan пресече сополите за два дни. Въпреки антибиоика, те си продължаваха да текат и нищо не помагаше.

Кортикостероидите подтискат имунната система, имат и много странични реакции.
Изобщо не бих ги давала на детето си ако не е доказано че са наложителни. А и във вашия случай не е доказана алергия и алерголога се съмнява че има такава. Най-добре да излекувате бактерията на този етап ако може и да засилите имунната система (не съм лекар, това ми е личното мнение като неспециалист).


Спрях ги на моя глава.  Въпреки убежденията, че локалното приложение в носа на кортикостероиди имало минимален страничрн ефект, аз съм убедена, че приложението им не е много здравословно, а и при нас  е излишно.Утре ще ходим на контролен преглед при лекарката, която ги предписа и ще питам и нея.

Иначе купих Пневмо 23. Струва 37лв, взех я от кабинета за имунизаци до вирусологията, до магазина Бай Генчо. Жената каза, че е хубава, за Превенар каза, че не знае много. Ще изчакам 2 седмици и ако детето ми е здраво ще я сложа. Дано не съм сгрешила, но Превенар няма никъде и пише, че се слага до 2 години, а после Пневмо 23, която е за 23 щама на бактерията. Превенара е за 7 щама, сега се разработва и за 9.


# 6
  • Мнения: 1 984
Цитат
Превенар няма никъде и пише, че се слага до 2 години
до 5. има в гърция.
до 2 дори до 3 пневмо 23 не дава имунитет.

# 7
  • Мнения: 3 456
Yand, поставихте ли ваксината?

На антибиограмите как ви изнасят изформацията за стрептокока?Четох, че Пневмо 23 е против следните 23 серотипа Streptoccocus pneumoniae:
Aktive Immunisierung (Pneumokokken)    Gereinigte Kapselpolysaccharide von Streptococcus pneumoniae vom Serotyp 1, 2, 3, 4, 5, 6B, 7F, 8, 9N, 9V, 10A, 11A, 12F, 14, 15B, 17F, 18C, 19A, 19F, 20, 22F, 23F, 33F

На нашите антибиограми пише само Streptococcus pneumoniae - без да е отбелязан серотипа. Моля те пиши, как е отбелязано на вашите антибиограми и ако е отбелязан и серотипа, в коя лаборатория е правена антибиограмата?


 Ще се радвам на отговор от всеки, който е запознат с проблема.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт