Вратички на кухня от фурнирован МДФ?

  • 1 714
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 683
Днеска ни дадоха оферта за кухня, като е направо смешна в сравнение с това, което съм прочела тук, но както и да е.

В момента се чудим дали цялата да е от ПДЧ или вратичките да са от МДФ, било то фурнирован или не.
Може ли някоя от вас да ми изтъкне предимствата на вратички от фурнирован МДФ (може и само МДФ) и ако имате снимка да ми покажете.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 505
Любимата ми тема! Старата ми кухня беше изцяло от ПДЧ (живея в панелка) и все се случваше да се блъсна в ръба на някоя вратичка. Много бавно ми минаваше синината. Един път главата щях да си разбия. Така че твърдо си наумих новата кухня да е със заоблени ръбове, което е възможно само при МДФ или масив. Направих си корпусите от ПДЧ, вратичките от бук със заоблени ръбове и всички долни шкафове на чекмеджета. СУПЕР!!! С месеци не можах да се нахваля. Само че дървото все пак не е било 100% изсъхнало и тук там малко се е извило. МДФ с фурнир избягва точно този проблем, тъй като не се деформира. Не се влияе от кухненската влага, чисти се като дърво и си е просто идеален вариант. Проблемът е да убедиш мебелната фирма да заобли ръбовете - гледат те, като че ли си от луната. Е, после, като я монтираха кухнята, очите им останаха и на тях - то е и красиво, освен дето е удобно. Но сигурно изисква труд и пари, знам ли. Съвременната мода е за кухни с площ 23 кв     като минимум, а моята е около 12.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 683
Благодаря ти за отговора. Само МДФ ли може да се заобля?
Защото този майстор е правил кухнята на наши приятели, беше от ПДЧ и беше със заоблени ръбове, или може би заоблянето е по-различно от това, за което пишеш ти.

# 3
  • Мнения: 125
Моля те дай ми адреса на тези майстори,че и аз си търся кухня....... Hug

# 4
  • Мнения: 224
Моля те дай ми адреса на тези майстори,че и аз си търся кухня....... Hug

Подарявам ти моята  Party  Малко е за смяна ама нейсе.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт