бащата има ли право на болнични когато детето

  • 1 046
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
дали знаете, бащата има ли право на болнични когато детето е болно и не може да ходи на ясла.? например вместо майката. колко дена се полагат 7 ли? ако се окажат малки какво се прави, в смисъл не оздравее детето .

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 553
И бащата ползва същите привилегии като майката, може да илиза в болнични за гледане на болно дете.Ако детето не оздравее за дадения болнчен следва продължение от лекарска комисия към ДКЦто на личния лекар.

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 992
Взема се от работодателя служебна бележка, че майката е възпрепятствана от служебните си задължения да излезне в болнични и тогава дават на бащата болничен.
В общия случай детето не е оздравяло след 7-те дни  ЛКК продължава болничния на майката за необходимия перод!

# 3
  • Мнения: 3 116
Нашия татко е взимал без проблеми. Все едно аз взимам  Thinking

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Едно, че трябва служебна бележка от работодателя на майката и второ-попълва се една декларация, с която майката декларира, че не може тя да излезне. Поне за това мисля, че беше.

# 5
  • Мнения: 581
 На моя съпруг му дадоха болничен за малката без никакви бележки от мен и то за цял месец, понеже детето беше със счупена ръка. И декларация не съм попълвала.

# 6
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
По принцип е пълна смешка това. През цялата ми бременност само мъж ми излизаше в болнични заради малката. Единия път го бяха върнали заради тази декларация, но счетоводителката сама се оправи.

# 7
  • Мнения: 3 456
За първи път чувам, че се изисква служебна бележка newsm78

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Извинявам се ,че се намесвам в темата с друг въпрос,но чух че болничните били ограничени-40 дни на година.Дали е вярно?/педиатърката ми го каза/

Общи условия

Активация на акаунт