Обиколка на България

  • 1 359
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Мислим с половинката другото лято, вместо да се печем като раци на морето и всички съпъдстващи прояви на ваканцията на едно място, да си организираме така популярните от времето на социализЪма и комунизЪма обиколки на България.....

Има време...но ...събирам идеи...Предложете една макс. 10 дневна обиколка на България,която започва от Благоевград. Евентуално ако знаете и сравнително евтини и сносни мотели, станции и пр. места за спане в определени градове - да ни ги споделите.

Благодаря!

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Ами мога да ти предложа маршрута от нашата Обиколка на България, направихме я преди три години. Идеята е супер проста - движехме се максимално близо до границата и разглеждахме интересните места. Повярвай ми, имаше какво да видим и научим. Тръгнахме от устието на р. Искър, по Дунава. После през Видин, Магура, Белоградчишки скали, вр. Ком, по-нататък - през вашия регион, Земен, Илинденци, Рупите, през Гоце-делчевския край, планината Власина, Западни Родопи, най-интересните места за нас - Източни Родопи  - Ивайловград, крепостта Лютица, Татул, Перперикон, Маджарово, през Странджа - също е много интересно, до най - южното Черноморие, по морето малко, на север - също е супер красиво, и към Силистра. Съжалявам за краткото описание, но няма да ми стигне денят да го разкажа подробно. Ние нощувахме където случим - на палатки или по хотелчета и квартири. Направихме обиколката за 9 дни, но се оказа, че пътят е твърде много, така че може би е по-добре да си набележите няколко места, който държите да посетите, за да не губите време. Малко екстремно беше, но си струваше. Ако сега трябваше да планувам подобна "обиколка", може би бих пропуснала Дунава и бих отделила повече време на Източните родопи и Странджа.
 Чудесно е, че сте избрали един по-различен и по-смислен начин за прекарване на отпуските!   bouquet

# 2
  • Мнения: 3 447
Идеята е супер проста - движехме се максимално близо до границата и разглеждахме интересните места.
Да, ние това го правим на части  Simple Smile Само Дунава ни остава.
Наистина, има страхотни места покрай границата, които не са и толкова туристически усвоени и "балкантуристки" (зависи по какво си падате, де  Wink). Славянка е интересна планина, оттам през Западни Родопи, Източни Родопи - лятото останах очарована от околностите на Ивайловград, страхотна южна природа, много красиви автентични села почти на границата. Странджа е много омайна, нестинарските села също. И по западната граница има какво да се види - около Трън и ждрелото на Ерма е хубаво, също нагоре към Чипровци и Белоградчик.

# 3
  • Мнения: 11 747
Според мен за 10 дни, ако обиколие цяла България, само ще спите и ще пътувате.Няма да има време да се огледате и насладите на красота!
По-добре почнете само от Южна БГ, тъй като сте там.И аз препоръчвам Родопите, особено ми е любим язовир Доспат! Hug 2-3 нощувки там и после пътьом източни Родопи - Перперикон.Аз не съм никак впечатлена от него, ама има историческа стойност.Природата и спокойствието на околните селца,обаче е забележителна!
От там според мен е добре да стигнете за 2-3 дни до Ахтопол или нещо малко по- на север или юг, за да видите все пак, макар и за кратко море, че поне децата ще искат предполагам!
Навръщане правите престой в някое китно Странджанско селце (не ги познавам,района не съм го много посещавала, ама по телевизията съм виждала места,дето си струват) и така обратно в къщи!
Аз лично бих се отбила и в Мелник и Велинград, но за вас това е по-скоро за уикенд.

Хубавото на този маршрут е, че освен красив и приятен, може да се спи във частни къщи,които дават под наем без хазяи или семейни хотелчета за по 10-15лв на нощувка.Вие може и намаление да искате,щото сте цяло семейство, все пак.Та така..

Неудобството е, че ще ви се увеличи багажа - щото и дрехи за море и дрехи за планина трябват.Ама пък за 10 дни ще ви се насити окото и на зелено и на синьо! Hug

Общи условия

Активация на акаунт