Бедността, порок ли е?

  • 6 137
  • 159
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 835
Бедността и липсата на държавност водят до нисък морал, някаква форма на простотия, заразна, и липсата на ценности. Мотото е: Не ме засяга, не ме вълнува, нямам отношение, кой съм аз, никой.

Ти как мислиш?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 623
За мен бедността, не е и никога не може да бъде порок.
Това са приказки на хора живеещи извън реалността и
най-вече на прездоволени такива. Както се казва в една
поговорка "Сития на гладния вяра няма".
Има много, ужасно много бедни хора, които са умни, чисти
и най-вече с чисти души. Има и ужасно богати хора мръсни
и в червата дори, с нисък морал, неуки, прости и първенюта.
Не искам да разпалвам излишни страсти, но в случая с
циганите, не бедността им е порок и всичко да е следствие
на нея, а мързела и нежеланието да се интегрират като всички
нормални хора  Naughty

# 2
  • Мнения: 7 723
Да.

Не знам що, но въпроса ти ми навежда асоциации
за зачестилите напоследък (особено покрай кметските избори)
интервюта на журналисти към средностатическия българин.
Нагледах се на интервюта с "не знам", "Не ме интересува"!

Е, кой, да му се не види вълнува политиката,
ако не теб, Българино?! newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 3 838
Сама по себе си не е порок. Но понякога води до пороци.

# 4
Бедността и липсата на държавност водят до нисък морал, някаква форма на простотия, заразна, и липсата на ценности. Мотото е: Не ме засяга, не ме вълнува, нямам отношение, кой съм аз, никой.

Ти как мислиш?

Бедността и липсата на държавност нямат емпирична връзка с ниския морал, простотията и липсата на ценности.
Беднотия има и то доста дори и в най-богатите и добре управлявани държави. Нисък морал и простотия - също.
Америка например е отлично управлявана и регулирана, въпреки което е пълно с хора, които се тъпчат с пържени храни, гледат глупави тв програми и говорят пълни простотии. Тоест хипотезата ти е грешна и необмислена. Балъците са навсякъде и във всяка държава и това е много хубаво защото ако умрат балъците тарикатите ще загинем също. Не може всеки да знае и шуберт и ани салич.

Какво е морал и кой го определя. Конвенционалният морал съществува като едно добро пожелание защото всички се правят на нещо, което не са.
Ето аз например карам Туарег, а жените смятат, че карам Порше. Тоест индиректно аз вероятно съм искал да купя Порше, но съм забелязал, че и с Туарег ще мина.

Ако искаш директна корелация тогава мога да ти нахвърлям няколко неща.

В областта на обезпечеността:

Мързел = ниско к.п.д. = провал
Здрава работа = ТУАРЕГ

В областта на морала и ценностите:

Добро възпитание = добро начало
Добра среда = Гучи
Добро образование = Луи Витон

Човек с бая опит съм и ако искаш да научиш нещо заповядай и ме питай. Зад гърба ми са 2 брака, запътил съм се към трети.

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 06:06 от Чичко Паричко

# 5
  • Мнения: 2 013
Туарег или S класа, баце?

Ти под вънкашност нова се завръщаш?


По темата - да, бедността не е порок, но може да те тласне към кофти решения и поведение.

# 6
  • Мнения: 3 447
Порок е, разбира се. В по-лекия вариант мъжете и жените започват да се карат за пари и любовта си отива. В по-тежкия мизерията води до алкохолизъм, битово насилие и престъпност. Бедността може и да извисява духа, но някъде другаде.

# 7
  • Мнения: 3 740
Бедността не е порок, но е голямо неудобство.
                                                                     Чърчил

# 8
  • София
  • Мнения: 900
Както вече съм казвала, неведнъж:

Най-големия порок е бедността!!!

И е напълно естествено - за какво да мислиш,
когато ти липсва насъщния, когато гладуваш,
когато виждаш талант в детето си и няма как да го развиеш ........

Мога да пиша с часове по тази тема  Confused

Преди години в Сливен,
помагах от време на време на един циганин.
Един ден го успокоявам, че всичко ще се нареди,
че е важно да е здрав и децата му, жена му, близките му да са здрави .....
А човека ме погледна с безгранична тъга и тъжно ми каза:

"Сестроооо, голо здраве си е жива болест!!!"

Бай дъ уей
коментирам понятието "ПОРОК", не ценностна система  Peace
поро̀к
Описание: мн. поро̀ци, (два) поро̀ка, м.
Отрицателно качество на човек; недостатък.

# 9
  • Мнения: 1 897
Мисля, че бедността  сама по себе си не е порок.Бедността е беда, но тя  може и да мотивира човек и  да стимулира амбициите му.
Мисля,че хората, изповядващи това мото  не са задължително бедни,по-скоро са хора, които са презадоволени и егоисти,вълнуващи се единствено и само от себе-то си.За тях околния свят е просто фон на собственото им съществуване.Затова и не се вълнуват от него и от това,което се случва около тях.

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 08:59 от Ulia

# 10
  • Мнения: 871
Порок е, щото не води до нищо градивно!

# 11
  • Мнения: 454
Ами порок си е. Не знам някой забелязал ли е разни статистически проучвания сред масовия българин, в които хората си казват как трябва това или онова да се вземе от по-заможните. Като започнем от конфискация на имуществото, без оглед на това как е придобито и всякакви подобни малоумия. Имам познати, които се справят доста трудно и това се усеща във всичко. Като се започне от отношенията с децата и се стигне до най-дребните неща от ежеднивието. Не мога да кажа дали да мислиш постоянно за това от какво да се лишиш е порок, но според мен неминуемо след време започваш да оскотяваш. Първото нещо, което се сещам, когато някой спомене бедност е следното: минавам покрай някой блок. Навсякъде горе-долу спретнато и изведнъж виждам един гол прозорец, немит от сто години или още по-лошо гадно перде непрано от сто години. Та мисълта ми е следната - дори и да нямаш пари да сложиш пердета или да са хубави, какво пречи просто да ги измиеш или да поддържаш чисто. Това е само един пример, многа още много да давам, но мисля, че стана ясно какво исках да кажа.

# 12
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
порок. - слабост, страст, наклонност|недостатък, несъвършенство, непълнота, дефект|зараза, развала, поквара - извадка от Нета.
А иначе директно по въпроса - родителите ми цял живот си скъсват задниците от бач, дадоха ни всички необходимо. Е, гладни не сме останали и в най-тежките времена, но пък не сме били и презадоволени. Сега вече мога да кажа, че не сме бедни, но не мисля, че преди време сме били порочни.

# 13
  • Мнения: 1 008
Порок е, разбира се. В по-лекия вариант мъжете и жените започват да се карат за пари и любовта си отива. В по-тежкия мизерията води до алкохолизъм, битово насилие и престъпност. Бедността може и да извисява духа, но някъде другаде.
Peace

# 14
  • Мнения: 212
Всички до тук говорящи говорите ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ. Осъзнайте се бе хора - какъв порок е бедността. Недейте говори глупости.
Ако бедността беше порок то ИСУС ХРИСТОС ЩЕШЕ ДА Е НАЙ-ПОРОЧНИЯ ЧОВЕК НА СВЕТА.  #Cussing out Нямаше да има друг толкова порочен човек като него защото той е нямал НИЩО. Бил е беден и то толкова беден че не можете да се представите колко. По-беден човек от него едва ли е имало. И по логиката на изказалите се преди това то той е бил абсолютно порочен човек. Ами не само той.... Я погледнете - Буда също е нямал нищо, абсолютно беден човек. Свети Иван Рилски - толкова е бил беден че е ядял само корени и плодове от гората... Това порочни хора ли са според вас. Бедния дядо Иван от втория етаж на нашия блок дето има само една мизерна пенсия колкото да си купи мляко и хляб и лекарствата - този същия всеки ден прекопава градинката пред блока и чисти сам без никой да го кара  - той порочен човек ли е
Айде да не говорим рано сутринтта глупости за бедния и порочен човек...

Общи условия

Активация на акаунт