За да намалим риска от Грип....

  • 1 225
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 001
Здравейте на всички...  bouquet  Днес сутринта по БТВ в предаването "Тази сутрин" гостува един професор(за съжаление не чух името му),който говореше за храната и болестите(как да се предпазваме) дори е написал книга,която сега е излязла на пазара.Та....каза следното.Всяка сутрин да се хапва :

1 кофичка кисело мляко(с жива закваска обаче)
1 с.л. пчелен мед
2-3 ореха
1 с.л. пектин(от аптеката)
канела на вкус

Тези съставки се объркават,изчаква се да набъбне пектина и се закусва .Професорът каза,че този коктейл доставя на организма ни всичко необходимо за да се справи с всякакви вируси...Аз лично ще пробвам,защото освен полезно е и вкусно... Joy
   Лек и успешен ден на всички!

# 1
  • Мнения: 1 044
Аз гледах предаването. За съжаление, не вярвам този еликсир да ми свърши работа.  SadЗа мен може би, но моят голям проблем е детето. От септември не е оздравявал кажи-речи, откакто тръгна на детска градина. До този септември бях готова да се закълна, че рационалното хранене, разходките на чист въздух и закаляването са достатъчни, за да е здраво едно дете. Сега вече не мисля така. Професорът каза: мляко, мед, орехи, канела. Предлагам ги във всякакъв вариант ежедневно, заедно с много плодове и зеленчуци, като ги подбирам така, че да имат различно витаминно съдържание, за да е по-пълен ефектът. Детето има завиден апетит, храни се отлично - месо, мляко, яйца, лук, чесън и много билкови чайове. Изобщо старая се да разнообразя максимално храната, включвайки в менюто и така наречените естествени антибиотици. Ефектът е нулев. Цяло лято бе на село - гол, бос, обливания всеки ден, разходки сред природата и т.н. През септември направихме курс с ЕДликуид, Бронховаксом. Сега вече нищо не давам. Все тая, все сме болни. Sad
Преди давах хомеопатични сиропи за кашлица, вече не ни помагат, сега давам Мукосолван - заради лекарственото вещество в него.  Затова и не вярвам вече на природолечението. Правя  и невъзможното, детото се храни добре, не отказва нито лимони с мед, нито орехи, обича пресен лук, чесън и пак -всеки вирус минава и през нас.
Така че, може би на някой ще помогне този еликсир, но не и на нас. За съжаление, ние ще наблегнем на традиционната медицина, алтернативната май е за по-здрави хора. Cry

# 2
  • Мнения: 2 082
меденка,ти уби всичко детско в мен  Grinning недей така с този песимизъм, на колко години е детето?и аз разчитам да меда ,прополиса,билковите чайчета , чесъна и горе-долу доброто хранене-за сега не мога да се оплача...

# 3
  • Мнения: 1 044
меденка,ти уби всичко детско в мен  Grinning недей така с този песимизъм, на колко години е детето?и аз разчитам да меда ,прополиса,билковите чайчета , чесъна и горе-долу доброто хранене-за сега не мога да се оплача...
На 3 г.е. Докато не тръгна на детска градина не е боледувал. Бях на мнение, че като правя каквото трябва и го гледам като по учебник, ще е здрав. Трънки. Създадох му завидни хранителни навици, но явно това не е достатъчно. Сега е хремав и покашлюква. Предишната вирусна инфекция бе преди две седмици. Менюто му вчера бе:
- варено яйце, филия с масло, сирене и чай от мащерка с мед
- три мандарини
- супа леща / с чесън и лук/, две кюфтета с пресна салата от моркови - 50г, един портокал
- мляко с грис, фреш от морков и ябълка / 150 мл/, два ореха, счукани
- лазаня, постна и кисело мляко с мед

# 4
  • Мнения: 2 082
не преставай с добрата храна.моят син много боледуваше-през месец беше с бронхит.що АБ изпи...израстна болестите към 6-7 г,но и аз смених лечението.сега сиропи вече не купувам-за хрема слагам в носа прополис/може и да се пие за имунитет/ ,за кашлица варя лайка,слез и подбел.ако трябва да се отхрачва и живовлек.е,влачим си хремата 1,2 седмици,но капки ползвам само ако е много запушен носа.забелязала съм,че когато се разболееш организма се самовъзстановява,но това става много бавно.ние искаме за два ,три дни да сме здрави и бързаме да купим лекарства.изключвам разбира се сериозни болести-пневмонии и т.н
и още нещо -нали знаеш,че Мите и фите се гледат трудно  Simple Smile/шегувам се ,дано не ми се обидиш.../

# 5
  • Мнения: 1 044
и още нещо -нали знаеш,че Мите и фите се гледат трудно  Simple Smile/шегувам се ,дано не ми се обидиш.../
Така е.  LaughingА аз си мислех, че е най-трудно да родиш-раждаш и след това пей сърце! Мислех, че децата сами си се гледат. Някой бе казал: "Преди да родя имах една теория, как се гледат деца, сега имам едно дете  и нито една теория"- нещо в този дух беше.
Много искам второ дете. Ама ще изчакам малко, до първи клас. Че умножени по две болестите ще са ми множко

# 6
Аз гледах предаването. За съжаление, не вярвам този еликсир да ми свърши работа.  SadЗа мен може би, но моят голям проблем е детето. От септември не е оздравявал кажи-речи, откакто тръгна на детска градина. До този септември бях готова да се закълна, че рационалното хранене, разходките на чист въздух и закаляването са достатъчни, за да е здраво едно дете. Сега вече не мисля така.

И ние сме така, отгоре на всичко го кърмя повече от 2 г., за да ми е здраво детето. Откакто тръгна на ясла се съсипа да боледува. Оправя се само с антибиотик. Накрая се оказа, че има бактерия в носа-стрептокока пневмониа. Това и обяснява защо здравото ми детенце, въпреки кърменето и Ликуид фор Кидс се съсипа от болести #Cussing out Виж дали и при вас не става въпрос за бактерия.

# 7
  • Мнения: 1 044
Аз гледах предаването. За съжаление, не вярвам този еликсир да ми свърши работа.  SadЗа мен може би, но моят голям проблем е детето. От септември не е оздравявал кажи-речи, откакто тръгна на детска градина. До този септември бях готова да се закълна, че рационалното хранене, разходките на чист въздух и закаляването са достатъчни, за да е здраво едно дете. Сега вече не мисля така.

И ние сме така, отгоре на всичко го кърмя повече от 2 г., за да ми е здраво детето. Откакто тръгна на ясла се съсипа да боледува. Оправя се само с антибиотик. Накрая се оказа, че има бактерия в носа-стрептокока пневмониа. Това и обяснява защо здравото ми детенце, въпреки кърменето и Ликуид фор Кидс се съсипа от болести #Cussing out Виж дали и при вас не става въпрос за бактерия.
Ние се гоним от тема на тема.  LaughingДа, имаме същия стрептокок. Даже питах и какви капки ползвате вие за нослето. Между другото благодаря за инфто.
Но въпреки това пак не разбирам, защо се предадохме така. Нали ако си кален и силен, ни би трябвало никакъв стрептокок да те плаши...В другата тема ме обвиниха, че всъщност не го храня добре и затова е така...Вече незнам. Чувствам се виновна, че го пращам на градина, че го водя направо за да се разболее... Cry
Искам да заспя и да се събудя и той да е на 30 г., с готино гадже и да каже: Женя се. LaughingЧе да го предам на жена му и тя да го мисли вече Laughingс тези хреми и кашлици! Laughing

# 8
  • Мнения: 17 401
Меденке, каквото и да правиш- няма спасение първата, че и втората година. Дано леко ви минават болестите!

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз се старая да се храни здравословно детето ми. Всеки ден яде ябълка , мандарини, пие сок от портокал сутрин на гладно , а вечер след градина сок от лимон с мед. Яде прясно приготвени ястия. Но пипна конюктивит,заден ринит,  гърлото се зачерви, стана гнойна ангина, направи и отит. Температура не е вдигала затова не и изписаха АБ, но днес се обадих на личната и настоях да се изпише  нещо.  Детето се мъчи 5 дни, не минава. Сега пием аугментин. За съжаление в детските градини е така, децата се разболяват няма как да се избегне.

# 10
  • Мнения: 3 929
Виж дали и при вас не става въпрос за бактерия.
Бихте ли ми обяснили за тези бактерии? Как става изследването? Какво точно се прави?

# 11
  • Мнения: 2 761
Нека позная името на професора-Христо Мермерски,нали?
Тази я 4ета в момента:
http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=7025

Другата е тази:
http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=5559

Навремето професора се славе6е с това,4е урежда бригади на студентите до Америка.
Ина4е това за пектина -агрономите,които работят с препарати задължително изпиват ве4ер по един пектин да се отърват от отровите-из4иства тежките метали от организма и вксякакви токсини..

# 12
  • Мнения: 1 044
Виж дали и при вас не става въпрос за бактерия.
Бихте ли ми обяснили за тези бактерии? Как става изследването? Какво точно се прави?
Взема се гърлен секрет. На гладно, задължително и ако има бактерия, тя се изолира и се прави антибиограма, за да се разбере кой антибиотик ще я умори.

Общи условия

Активация на акаунт