Трета бременност! Дали е възможно?

  • 2 289
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 292
Здравейте майчета!
Отварям тази тема, защото имам голямо желание за трето дето, но се съмнявам, че ще е разумен избор.
Първото ни детенце се роди в 1-та седмица на 9 месец. Тогава не знаех защо се роди по-рано а наблюдаващата ме гинеколожка не ми каза, че имам някакъв проблем. Едва когато забремянях за втори път, наблюдаващият ме гинеколог ми каза, че имам двойно по-къса шийка на матката от нормалното. Това ще доведе до по-леко раждане, но вероятността от спонтанен аборт е голяма и то при втора бременност. Затова лекарят ми предложи да направи серклаж, за да задържа бебето. И въпреки серклажа вторият път родих в 1 ден на 9-ят месец а още от 4-ят месец на бременността имах фалшиви контракции, които през 8-ят месец станаха нетърпимо силни. Тъй да се каже едва успях да вкарам бебето в 9-ят месец.
След като родих ми казаха, че трета бременност не е желателна, защото може и серклажа да не предотврати спонтанният аборт. Много е рисковано. Също може да се отрази негативно и на мен, защото след второто раждане съм била зашита накачествено, вследствие което имам свличане на стените на влагалището, което пък довежда до често и понякога неконтролирано уриниране.
Май не е добра идея да имам трето дете, когато и да е. А толкова ми се иска.

# 1
  • Мнения: 740
Похвално е желанието ти да имаш трето дете, Zori80! Иска ми се да има повече жени като теб. Със съвет не мога да се включа, но потърси още едно лекарско мнение за всеки случай.
Успех Hug

# 2
  • Мнения: 96
Зори, не мога да ти дам съвет дали да рискуваш за третата си мечта или не. Пожелавам ти успех, каквото и да решеш.
Но да кажа, че това, което говориш, ми напомня на влагалищното изсипване на майка ми, което това лято оперираха - нарича се пластика. Не знам подробности, но знам, че има предна и задна пластика (каквото и да означава) и че след операцията няма изпускане на урина.

Успех!

# 3
  • Мнения: 1 224
И аз си помислих за пластика. И наистина би било добре да събереш повечко мнения. Ако има кой да ти помага през бременността и да можеш да си почиваш повечко и ако си намериш лекар, който да ти вдъхне доверие и надежда - защо не?Никой никога от нищо не е застрахован, както и никой не е окончателно обречен на неуспех.

# 4
  • Мнения: 292
Благодаря ви майчета.
Ще продължавам да търся отговорите за себе си (за нас, защото това трябва да е общо решение). Ако обаче се окаже, че ще поставя в опасност бебето то ще се откажа от тази трета радост, защото тя не е само радост, но и огромна отговорност. Когато малкият се роди, на 41 ден постъпихме по спешност в болница. Откриха на бебето тежък 5-степенен бъбречен рефлукс. Оперираха го. Слава на Бога - операцията е 100% успешна и досега рефлукса не се е възвърнал, но ми казаха, че направата на серклажа в 3-та седмица от бременността може да е довела до тези усложнения, защото ако не се прави добре може да навлязат бактерии точно в тези важни моменти, когато се формират органите и да се появят малформации. (Другият вариант е болестта да е наследствена, но за никой и от двете страни не се знае да е боледувал от такова нещо)
Не знам, просто не ми се иска да се поддавам на емоциите си и само, за да задоволя единия си егоизъм да поставя на изпитание живота на толкова много хора.
Но ако с времето се възстановя, ако се окаже че не е необходим серклаж,или попадна на добър специалист,ако се намери кой да ми помага с двамата ми сладури, то тогава сериозно ще се замисля....................

# 5
  • Мнения: 292
А за пластиката ми казаха, но лично не съм търсила инфо, че при много случаи не е успешна, даже при повечето и не си заслужава да давам излишни пари. Четох за някаква гимнастика от типа на коремни преси, която стяга мускулатурата и на влагалището, но още не съм намерила подробности за нея.

# 6
  • Мнения: 2 309
Аз бих рискувала,немога да се преборя с желанието си да дарявам живот!
Ако го желаеш толкова силно,вярвам,че с повече почивки и лежане ще износиш едно здраво бебче Praynig

# 7
  • Мнения: 656
Зори,съвет не мога да ти дам,пред мен стои същия избор,аз обаче съм с други проблеми.Но от все сърце ти желая да успееш да износиш още едно здраво бебче. Hug Hug HugУспех!

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 18:20 от мерри

Общи условия

Активация на акаунт