Дали е от памперсите???

  • 1 343
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 155
Здравейте мами, от известно време дупето на дъщеря ми се зачервява, получило й се е нещо като две лишейчета между дупето и шушката. Не е подсечена, мием дупето на всяка смяна на памперса. Мислех, че може да й се е протъркала кожичката от памперса като седи в проходилката и затова уших допълнително парче плат с донапрен за седалката на проходилката. Тези лишейчета обаче продължават не й минават. Мазах я с Бочко, ...но нищо. Вече  се чудя дали не прави няква алергия от памперсите, които са на Памперс 4. Случвало ли се на някоя мама такова нещо? Незнам какво да правя?  Чак другата седмица сме на консултация. Sad

# 1
  • Мнения: 1 440
Най-добре е да се консултираш с педито!Не ми изглежда нормално досега да няма реакция на кожата към тези пелени,пък сега изведнъж...

# 2
  • Мнения: 4 053
при дъщеря ми се получи горе доло така,
окоза се алергия към Алоето в памперса,
смених марката и си реших проблема,
повъветвай се с дерматолог ако е много упорит лишея

# 3
  • Мнения: 2 553
Отидете на лекар най-добре  Peace

# 4
  • Мнения: 2 960
Има какви ли не мазила,но е важно педито да си каже думата.А иначе добро за подсечено дупе е кремчето на Себамед

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
Откакто промениха лосиона на Памперс много майки се оплакват,че дупетата на бебетата се зачервяват.Нищо чудно да е от това.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 967
Лекарят най-добре ще Ви консултира.

# 7
  • Мнения: 1 155
Сега говорих с педито и след обяд сме на лекар.

# 8
  • София
  • Мнения: 43 903
Сега говорих с педито и след обяд сме на лекар.
така е най-добре, че мже и някакви гъбички да се окажат...

# 9
  • Мнения: 2 100
Успех и да кажеш какъв е резултата Peace

# 10
  • Мнения: 27
И при нас се получава това,сменили сме всички видове памперси най-зле е с "Памперс".Това са бебешки гъбички т.е. мокри ранички,които сълзят.Кремовете не помагат без значение от марката,купи от аптеката IMAZOL в тубичка е и е като крем,маже се сутрин и вечер резултат след 2 дни.Гарантирано!!!

# 11
  • Мнения: 417
Смени марката на памперса!Имазола на нас не ни помага  кой знае колко.

# 12
  • плевен
  • Мнения: 133
лятото и ние бяхме така пробвахме два вида крем,но не ни помогнаха тогава отидох при кожен лекар направи посявка и ми изписа КЛОТРИМАЗОЛ обрива ни мина за три дена оттогава ползвам само него и съм много доволна  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 957
Ние имаме проблем, но се получи при смяната на 2ка с 3ка. По това време си отидохме в България и аз реших да си купя пелени на Памперс от там, за да не влача много багаж по самолета. Направи ми впечатление, че са с някакъв зелен гел, който много наситено мирише. Все едно са намазани със шампоан и той е попил и изсъхнал. Памперсите, които ползвах в Австрия не миришеха така и нямаха такъв гел. Резултатът е две сухи петна на крачетата до пръстите, които станаха доста големи, разпростряха се до глезените, в сгъвките на колената и по корема. На дупето му няма нищо. Кожата е много суха и зачервена и имах съмнение за невродермит, но доктора каза само много суха кожа. Изписа ми едно мехлемче за приготвяне със зехтин, а аз междувременно минах на друга марка пелени. Забелязвам леко подобрение напоследък при петната по коремчето и по стъпалата и глезените. Сгъвките на коленцата нещо се опъват още. Поразрових се из интернет и прочетох, че серията на памперс , която е с такъв гел дава много алергични реакции при бебетата. Нямам представа дали номер 4 е смърдяща като номер 3, но бих те посъветвала да смениш марката.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 658
ами ако ползваш новата серия с ароматизиращия гел, сигурно. На нас ни са се получавали такива лишеи и много трудно минаха, но аз изобщо не посмях да взема новите памперси и минах на Либеро. Сега ми направи алергия към влажните курпички с алое Сензитив и съм спряла и тях.

Общи условия

Активация на акаунт