Проблем с окото

  • 453
  • 1
  •   1
Отговори
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
 В групата на дъщеря ми имаше случай на скарлатина, 1 дете, вече мина карантината и нито едно друго дете не е проявило симптоми. При нея също няма червено гърло или обриви, само имаше лека хрема преди ден -два. Но тази сутрин като си извъртя очето настрани забелязах, че във вътрешния ъгъл на окото ципата е зачервена, само на едното око. Питах я дали я боли, дразни ли я светлината-не и за двата въпроса. Но при ставането на това око имаше малко гурелче, необичайно при нея. Също така като се замисля последните дни търкаше очи при заспиване и при събуждане, което ми се стори естествено, но е по-често от обикновено. Все пак, пратих я на градина, защото окото видимо е спокойно, не е червено бялото, не я дразни или боли-само като извърти окото настрани се вижда по-червено. Дали може да са стафилококи в очите? Трябва ли да чакам и други симптоми, или да я водя на лекар? Възможно е да е търкала окото повечко и да се е зачервило? Имали ли сте такъв случай и може ли да е сериозно?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мойта дъщеря миналата седмица беше така и в четвъртък я прибрах от градина  с болки и гной в очето. Консултирах се с личната и купих Тобрекс. Конюктивит си беше. На втория ден мина, но още капя капки. Казаха ми 5 -7 дни.

Общи условия

Активация на акаунт