Какво да купя?

  • 727
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Здравейте мами,
Моя въпрос е следния:Вече съм в 37г.с. решила съм,да ползвам козметика на Mustela кажете ми какво трябва да купя и с какво се къпе новороденото,защото чувам най-различни варианти(напр.домашен сапун)?Предварително Ви благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 2 960
Мустела за себе си ли?! За бебето съм използвала козметиката на Чико и Бюбхен. На Мустела съм ползвала мазилата за мазане на бюст и стомах през бремеността и крема против стрии!За бебе не съм купувала от Мустела. Peace

# 2
  • Мнения: 165
Mustela за бебето

# 3
  • Мнения: 253
За бебето на нас ни беше нужно отначало само сапунче или крем душ и олио за след баня и така първите 2-3 месеца. от отделението ни посъветваха да не къпем главичката със шампоан поне 30-40 дни

# 4
  • Мнения: 244
по принцип родуктите на Мустела са много хубави но ти сама трябва да решиш какво ще ползваш отначало трябва да имаш крем против подсичане,шампоанче за тяло може и шампоан за вана(аз ползвам и двете) и за след баня -лосион,мляко за тяло каквото ти хареса независимо кой какво ще ти каже ти реценяваш кое ще е най-добро за детето ти успех  леко раждане  bouquet

# 5
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Мисля, че и Мустела, както Бюбхен имат гел за от глава до пети. Така няма да е нужно да купуваш отделно сапун и шампоан. Друго, което ще ти е необходимо, е масажно мляко. С двете си деца+детето на една приятелка патихме от олио за мазане на различни марки. По принцип мисля, че олиото не е най-доброто за мазане. Лично мнение  Peace Не е лошо и кремче за лице да имаш, че си е студено на вън, да не изсъхва кожата. Аз си взех и течност за миене на лице и дупе без отмиване. Това вече е глезотия, но ми е удобно. Друго, за което се сещам, е витаминния крем. За дупето е много добър.

Най-добре е, ако имаш от къде да си вземеш тестери. Така една приятелка ме зариби с Мустела. Преди това нямах никакво намерение да я ползвам. А и имай предвид, че не на всяко дете му понася.

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 11:13 от Гита Ог

# 6
  • Мнения: 8 999
И за двете деца ползвах козметика на Бюбхен /сапун, шампоан, тоал. мляко, крем против подсичане и пудра/.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 967
И за двете деца ползвах козметика на Бюбхен /сапун, шампоан, тоал. мляко, крем против подсичане и пудра/.


И аз така за моето дете. И ти препоръчвам Бюбхен.

# 8
  • София
  • Мнения: 928
Аз използвам Мустела за бебо и съм много доволна.
Използвам крема против подсичане, дермопочистващ гел за коса и тяло,  релаксиращо мляко за вана (по скоро каприз от моя страна) и масажно олио, като лятото вместо олиото ползвах лосиона за тяло.

# 9
  • Мнения: 268
 Първо ползвах на Бюбхен някой неща,но се обрина от съдържанието на невен,минах на Мустела останах доволна,но при 2 покупка ефекта не беше същият,а кожата се зачерви на буските.Сега използвам за лице крем А-дерма,за баня останах доволна от продуктите на Пиджин-сапун,теченсапун,за след баня-лусион и пудра.И на теб сигурно ще ти се наложи да смениш няколко докато попаднете на подходящата,успех  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 2 658
Моето бебе е с Мустела от самото раждане и съм доволна. Добре е да се спреш на една козметика и да не я сменяш, за да не се обрине детето. Ние купихме шампоана за коса, но аз и я мия веднъж седмично и е супер икономичен, млякото за вана без изплакване, сапун, с който ще можеш и шишета и биберони да миеш, мляко за намазване за след баня, кремче за зоната под пелените и от 20 ден като почнеш масажите олио за масаж.

# 11
  • Мнения: X
Здравей, ние също ползваме Мустела/дермопочистващ гел за коса и тяло/, а за мазане - македонски крем с витамини. Много съм доволна, поне засега, но всяко бебе е различно. Късмет и леко раждане  bouquet

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Аз,ползвам за дъщеря ми Мустела за глава и тяло,а млякото с което я мажа след баня е на A-derma Peace
В началото ползвах и пяната за глава за новородени пак на Мустела!

# 13
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Да -- Мустела е най-скъпото (а може би и най-доброто) на пазара. Но човек може да мине и по-евтинко, ако няма медицински показания. (Мустела е донякъде медицинска козметика, при атопични дерматити и други подобни.)

Моите изводи за първите 2-3 месеца са, че, ако няма проблеми, демек в общия случай, ще ти трябва бебешко олио (ще забележиш, че кожата на бебчо се лющи и това ще й помогне да добие здрав и вид) и крем против подсичане, а след това само крем против подсичане и евентуално тоалетно мляко (второто е почти, да не кажа съвсем, излишно).

Препоръчвам горещо серията на Хип, като кремът против подсичане може да се замени с Бочко.

Късмет и здраво, послушно бебочество!  baby_neutral

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
В началото само с водичка го къпеш. После можеш да си избереш каквото ти е по душа - аз лично харесвам "балончетата" - препаратите, дето се слагат във водата във ваничката и образуват пяна. Каквото и да решиш да вземеш, домашния сапун би бил един от най-лошите възможни избори. Има и по-лоши, ама не са много. Вкарай си малко в очите и ще разбереш защо. Моят съвет е и бебешки сапун да не ползваш за къпане - може евентуално за дупе или някакво "подмиване", но ако искаш бебето ти да харесва къпането, прескочи сапуна. Впрочем, мустела е добър избор за бебешка козметика - като качество, цената, уви, отговаря на качеството в случая, те имат бебешки средства за измиване. Аз до сега ползвах бюбхен, на бебето редовно очичките и устата са му пълни с пяна, но това не му прави изобщо впечетление.
ПОследно, кремът за под пелените (не този за подсичане, него просто не съм пробвала, а онзи за ежедневна употреба) на бюбхен е просто вълшебен.

Общи условия

Активация на акаунт