Симптоми на варицела?

  • 8 953
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 113
От събота Лилия се позакашля. До вчера кашляше по 4-5 пъти на ден, но снощи повече. Сополи няма, температура също. Лили преди две седмици контактува с детенце, болно от шарка (детето още не се беше обринало), възможно ли е кашлицата да е симптом? И въобще, какви са симптомите на шарката преди появата на обрива?

# 1
  • Мнения: 342
И аз съм болна от варицела но съм към самият край.Симтомите са различни.Може да има температура,зачервено гърло и.т.н.... Е тук е момента и аз да попитам нещо без ба правя нова тема по въпроса.Изкарах я мн.леко,но....имам и малко дете.Та въпросчето ми е:На мен ми завяхват вече пъпките,а на детето още нищо му няма....това възможно ли е или още е в инкубационен период.Но не продължава ли твърде дълго.А възможно ли е иозобщо да не се зарази?

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Кашлицата може да е симптом, както и симптомите които мама Тони е посочила.
При синът ми освен лека кашлица и едва забележима отпадналост, други симптоми нямаше, даже си помислих че е настинал, докато не се появи първата пъпка.
Мамо Тони, инкубационния период е 20 дни, от първия контакт с болния. 1-2 дни преди появата на обрива човек вече е болен и може да предава вируса. Детенцето ти може и да не се разболее. Аз също не се разболях, макар че бях в съвсем пряк контакт с малкия.

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 13:29 от ivap

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
И да се е сдобила с варицела, по-добре е да я изкара сега, от колкото някой ден - живот и здраве - да вземе да се зарази от собствените си деца.

# 4
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Моят син също в момента е с варицела. За съжаление я караме с усложнения- някои от пъпките са направо с гной Sad
В групата ни от яслата обявиха детенце с варицела...след 10 дни и ние цъфнахме.Сутринта преди да разберем, че е болен, като се събуди малкия имаше доста обилна хрема, която просто се появи от никъде.Също и кашляше, но не знам дали кашлицата може да е сигурен симптом, защото си кашлюкахме и преди това. Бяхме четвъртото поред заразено детенце. Както ти е казала IVAP болния е заразен 2 дена преди избиване на обрива до завяхването на пъпките.

# 5
  • Мнения: 1 113
Благодаря, момичета. Водих я при педиатърката ни, тя каза, че гърлото й е зачервено и кашлицата е оттам. За варицелата ще чакаме, възможно е и да се е заразила.

# 6
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Констанца директно се изрина. Без температури, кашлици и т.н. Вечерта имаше 1-2 пъпки, на другия ден отиде на градина, а на обяд ни се обадиха да си я вземем. Вече беше цялата пъпчива.

Общи условия

Активация на акаунт