хемангиом

  • 831
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 108
До всички мами, които имат този проблем. Явно е често срещан, затова ще споделя нашите премеждия, за информация най-малкото.
Дъщеричката ми е на осем месеца и се роди с хемангиомче на коремчето и едно на крачето. Това на корема беше започнало да расте и става релефно и след сума ти консултации с разни светила, след като вчики ни казаха, че без операция това на коремчето няма да изчезне я оперирахме. Води се козметична операция, но се прави с пълна упойка. Оперирахме я в детска хирургия в Пирогов, защото след сериозни проучвания както казах, там се оказа, че са най-добрите. Изписаха ни още на същия ден и детенцето не е давало признаци, че го боли освен, че плака вследствие на цялата намеса върху организъмчето му и след упойката.

# 1
Хемангиом или хематом? Има ли разлика или е едно и също? Дъщеря ми има голямо колкото лешник петънце на гърба , но е кървавочервено и релефно - лекарката ми каза , че е хематом и иска да ни праща на кожен. Ако някой е наясно дали е едно и също или са две различни неща нека пише. И само оперативно ли се премахва?

# 2
  • Мнения: 179
Хемангиома е вродена,доброкачествена малформация на кръвоносните съдове.Бива няколко вида.При едни изчезва спонтанно до пубертета,не се третира с нищо.При други се налага азоттерапия,лазертерапия,но както е писано по-горе е козметична процедура.
Към Ellito-не се притеснявайте,специалистите от Пирогов си знаят работата.Сигурно вече сте го забравили или пък скоро това ще се случи.Спокойно и щастливо детство! Peace
Към Antony-със сигурност двете понятия са различни неща.Хематома е кръвонасядане,събиране на червени кр.клетки.Според мен има и  медикаментозен начин за отстраняване на проблема-не се настройвай предварително.Спирам до тук.По-нататък имат думата специалистите.Успех! newsm10

# 3
  • София
  • Мнения: 108
Antony, това за което говориш ти най-вероятно е като нашето - т.е. "хемангиом", а не "хематом". При нас си беше там още откакто се роди. И всички специалисти при които я водихме казаха, че е това. Незнам дали правилно са ви насочили към кожен лекар, защото това за мен си е за лекар - хирург. Водихме я първо в кожната клиника на Военна болница, откъдето ни казаха, че там обработват подобни вродени петна с лазер, но детето трябва да е на не по-малко от пет години, защото процедурата не е безболезнена, а няма смисъл за един лазер да се прави с пълна упойка. Затова детето трябва да е по-голямо. А има и вероятност до две-три годишна възраст да мине от само себе си, ако не започне да расте обаче както беше при нас. Затова на нас ни казаха, че е най-добре в детската хирургия в Пирогов, където само с деца си се занимават и наистина са си специалисти. При нас всичко вече мина и замина, шокът беше само операцията. После всичко мина като сън, раната вече отдавна зарастна, а мисля, че дори не я и боля. Така, че моят съвет е да отидете да се консултирате и в детската хирургия на Пирогов, където всеки ден гледат подобни неща и знаят най-добре какво е и от каква манипулация се нуждае. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт