Молба до родителите водили децата си на преглед в чужбина - ДЦП

  • 1 086
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 242
Скъпи родители,

от няколко седмици се опитвам да запазя час за преглед при невролог и ортопед във Виена. Не очаквах, че ще се сблъскам с такива проблеми  Confused. Планираме пътуване до Виена идната седмица и имах желание, срещу заплащане, да заведа малкия на консултация при специалист. Диагнозата му е ДЦП - спастична диплегия. Много моля, който има опит с уреждането на преглед в чужбина, да ми съдейства със съвет  Praynig. Виенските мами от форума бяха така мили да ми изпратят координати на клиниките, но до момента нямам положителен резултат  Cry.

Безкрайно ви благодаря  Heart Eyes

Поздрави на вас и дечицата  Hug

# 1
  • Мнения: 3 914
Здрасти Hug
Обикновенно при запитване към клиника в Германия съм имала отговор след седмица най-рано,но когато пратих до Мюнхен все нямаше,аз обаче през два дни пращах едно и също писмо/досадно ама нямах друг избор Blush/,накрая ми отговориха Peace
Ако ги притиснеш,ще ти отговорят Peace
Та моят съвет е -едно и също писмо,през ден Wink

# 2
  • Мнения: 242
Благодаря ти, мила  Hug и целувки на принцесата  Heart Eyes
Уви, доста са неорганизирани  Confused. Днес се обаждах на всички възможни телефони, след множеството изпратени от мен писма и разбрах, че ни предлагат час за преглед в края на март  Shocked Явно съм била с мнооооого погрешни представи и очаквания ...

 Hug Hug Hug

# 3
  • Мнения: 3 914
Да за съжаление в някой държави е така,за Дания съм чакала дата за преглед в кралската им болница 2 месеца,при положение че първоначално ми казаха от 6 месеца-до 12 Shocked,но българския посланник там тогава ,ми съдейства PeaceМоже би и Австрия спада към тези държави,в Германия не е така,ако можеш отиди там Peace
Целувки за малките ти съкровища Hug

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
имам следната иде /и представ си няма мда ли ще сработи/
тук има тема за обсъждане с д-р Чавдаров о тклиниката по ДЦП в сф
може и да сте ходили при него
защо не го помолиш ако има познати там да ти съдейства? може да ти откаже а може и да ти помогне - пробвай!

# 5
  • Мнения: 242
Там съм за сега, Вики и мама! Горе-долу се ориентирах как им работи системата. Малко като у нас  Wink Лекар от държавната болница ме препраща в частната му практика, т.к. така било редно за неосигурените пациенти.  Малко по-късно получавам потвърждение от шефа му, че имам записан час в болницата  Rolling Eyes Просто информативно споделям, че получих оферта за ортопедични обувки 23 номер - цена 1600 евро  Shocked и срок на изпълнение 3 месеца ...
Catnadeen, много добра идея  Hug Ще опитам и по този начин. Нямам препоръчан лекар, имам само клиника.
 Hug Hug Hug на вас и дечицата!

Общи условия

Активация на акаунт