Спешно се нуждая от съвет!!

  • 3 395
  • 50
  •   1
Отговори
Здравейте! Редовно чета всички теми във форума и до сега винаги съм откривала решение и помощ във всяка една публикувана от вас тема:)))
Имам обаче един много сложен и спешен за разрешаване проблем и се надявам ,мили мамчета да помогнете:))
Имам дъщеричка на 3 годинки.От 1 месец е на детска градина в 1 група.За съжаление имаме голям проблем с голямата нужда:)) Четох много теми във връзка с това,но ми се струва ,че не е засегнат точно този проблем.
Проблемът е,че се нааква и не казва ,че и се ходи по голяма нужда,даже плаче и се страхува,когато я накарам да отиде в тоалетната.И от тук и проблем с госпожите в детската.
Искат или да я прехвърлят в ясла или да ми я върнат!! Ама как така....детенцето ми е много добре развито и се адаптира(по техните думи) перфектно в градината.Аз съм на работа,няма кой да я гледа и не искам да ми я връщат......Възможно ли е поради тази причина да ми изключат детенце от детската??Имам срок сега за 1 седмица да я науча.....в къщи сме,а на мен ми се реве.....Ми как да го науча......устата ми хванаха мазоли да й обяснявам,играем игри свързани с това,давам награди...нищо......
Щом аз съм се провалила с това начинание не би ли трябвало за малко подкрепа и обучаване в детската?
Те самите казват,че не трябва да се връща детето назад.....но аз не мога за 1 седмицааааааа!!!!! Кажете ми моля ви,може ли за такова нещо да ми върнат детето??
Направо съм паникьосана и объркана,искам да помогна и на детето си,но не намирам начин...всичко вече опитах....

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Как така ще ти я връщат ? баси наглите !!!! това им е задължение!

# 2
  • Мнения: 7 831
Ще ти кажа, аз какво направих когато имах същия проблем с малкия ми син. Прочетох де що намерих по проблема и реших, че детето не иска да се разделя с акото си, смята го за част от себе си и не иска да го пуска в тоалетната и водата да го отнася. Знам, че за възрастните това звучи, меко казано странно, но доста детски психолози описват именно това.
Та, аз директно го попитах "Не искаш да акаш в тоалетната, защото си обичаш акото и не искаш да го отнася водата ли? И той ми каза"ДА"  Shocked , е тогава му казах, че и аз го харесвам и би ми било особено приятно ако ми подари следващото си ако и то в тоалетната. Той каза "Добре" и разговора приключи. Не вярвах да има някакъв положителен резултата и за това много се учудих когато след няколко часа сина ми ми каза че иска да ми подари едно ако и сега ще ходи до тоалетната  Shocked ... останах като гръмната. Е детето се изака, аз се зарадвах и възхитих на подаръка  Embarassed , заедно обсъдихме колко добре се е справил и като с магическа пръчка проблема се разреши. Още не мога повярвам, но така стана. Той тогава беше на 2 и половина.

# 3
  • Мнения: 928
Първо, не се шашкай. Достатъчно малко време имаш, за да си паникьосана. Опитай се да бъдеш абсолютно спокойна все едно няма проблем.
После, съвет от личен опит не мога да ти дам, но ще разсъждавам заедно с теб и ще мислим нестандартно, дано нещо проработи, пък дано и мами с опит да се включат.
Доколкото разбирах от постинга, твоето детенце винаги се скрива и така се изхожда.
Не я учи на тоалетната, щом не иска, пробвай с гърне първо. Сложи го на мястото, където се крие, вземете любима играчка и обяснете на зайко (примерно, или любима играчка), че гърнето е там и като има аки, да се скрие на гърнето и да не цапа дупето и гащите. Наблюдавай я и когато видиш, че ще върши нещо, вземай зайчето и хуквайте към гърнето. Обяснявай, че зайко не иска да седне и ако тя не седне зайко ще се наака, а после ще му се смеят и никой няма да играе с него. Обяснявай, че тя трябва да му покаже, че той не знае как, защото е малък, бебе... каквото ти хрумне. Ако я накараш да седне сложете и зайчето в скута, а после много, много го хвалете и най-вече това, че зайко се е научил от нея, защото тя е голяма. Това ми идва в момента на ума, дано помогне  Hug

# 4
  • Мнения: 22 524
Проблемът е,че се нааква и не казва ,че и се ходи по голяма нужда,даже плаче и се страхува,когато я накарам да отиде в тоалетната.И от тук и проблем с госпожите в детската.
съм паникьосана и объркана,искам да помогна и на детето си,но не намирам начин...всичко вече опитах....
И моят син е така в детската,само дето не се нааква,а стиска.Доскоро отказваше да ака на друго място,освен у дома.На море бяхма с гърне.Голямо обаснение и примери с животни давах,как няма нишо страшно от това да ака в тоалетната.Него го беше страх от дупката  на канала.Напоследък има напредък.Това лято една седмица се стиска и не ака,защото забравих гърнето.Купихме друго и тогава стана работата.детето се е стресирало от нещо,свързано с ходенето до тоалетна или нещо я притеснява в госпожите.Говори й много,Помоли да занесеш дъска ,която да използва само тя  в градината.Дано го преодолее скоро.

# 5
  • Мнения: 1 320
Имам дъщеричка на 3 годинки.
Искат или да я прехвърлят в ясла или да ми я върнат!! ..... но аз не мога за 1 седмицааааааа!!!!! Кажете ми моля ви,може ли за такова нещо да ми върнат детето??
Могат да ти върнат детето ... стига да го решат .
За теб/ явно/ е по-добре да я прехвърлят в яслена група отколкото вкъщи. Thinking
И Не не съм съгласна , че е тяхно задължение да я научат на това , все пак това е детска градина , а не ясла . От друга страна не е много редно да прехвърляш собствените си отговорности на друг , все пак ти не се се справила с проблема 3 години !!! , а очакваш учителките да се справят с дете което познават от 1 месец?!
Задължение на учителките е да наблюдават процеса да преминава безопасно и максимално да го улеснят .
В яслата са лелки / медицински сестри/ и "това "/ възпитание на лична хигиена /  е тяхно задължение .
Като съвет мога само да ти кажа , че малкия също се "разделяше" с акото ....  всеки път му казваше "чао" и махаше с ръчичка , пускаше водата и миеше ръчички....... нещо като ритуал  свързан със този специален случай.... а и не обичаше гърнета само в тоалетната като големите  Simple Smile
успех в начинанието !   bouquet 

# 6
  • Мнения: 2 467
При нас пупуто (акото) отива в канала при другите пупута да си играят Simple Smile Това ми роди главата.

# 7
  • Мнения: 14 133
Как така ще ти я връщат ? баси наглите !!!! това им е задължение!
Peace Моят малчо още се напишваше, като тръгна на градина. Постепенно надрасна проблема и всичко си нареди. Никога съм нямала проблеми с персонала.  Peace

# 8
  • Мнения: 1 761
Не знам какво да те посъветвам, но ти пожелавам успех! Hug

Тук децата ходят с памперси до тогава,докато се почувстват готови да ходят в голяма тоалетна.
Плюсовете са,че детето не се стресира,майката е спокойна, на градината просто им сменят памперсите без да коментират коя майка на какво не си е научила детето ( щото то това ако се научи твърде рано може да доведе до хроничен запек и куп други усложнения).
Помоли персонала да прояви разбиране, това е дете,а  не шкафче.Колкото повече му се карат и му се подиграват толкова по-трудно ще се научи.Хората са различни-децата също.

# 9
  • Мнения: 468
"Не искаш да акаш в тоалетната, защото си обичаш акото и не искаш да го отнася водата ли? И той ми каза"ДА"  Shocked , е тогава му казах, че и аз го харесвам и би ми било особено приятно ако ми подари следващото си ако и то в тоалетната.
Моето дете също мина през такъв период, но ми помогна " Търсенето на Немо". Там има момент, в който става дума, че всички канали отиват в океана (в нашия случай беше морето), т.е. акото ще отиде при рибките и няма да му се случи нищо лошо. Опитай се да измислиш някаква история с добър край за твоето детенце и проблема ще се реши много бързо. Тя вече е голяма и макар, че обича тялото си и всичко, което произвежда  много иска да те зарадва. Успех!

# 10
  • Мнения: 1 327
"Не искаш да акаш в тоалетната, защото си обичаш акото и не искаш да го отнася водата ли? И той ми каза"ДА"  Shocked , е тогава му казах, че и аз го харесвам и би ми било особено приятно ако ми подари следващото си ако и то в тоалетната.
Моето дете също мина през такъв период, но ми помогна " Търсенето на Немо". Там има момент, в който става дума, че всички канали отиват в океана (в нашия случай беше морето), т.е. акото ще отиде при рибките и няма да му се случи нищо лошо. Опитай се да измислиш някаква история с добър край за твоето детенце и проблема ще се реши много бързо. Тя вече е голяма и макар, че обича тялото си и всичко, което произвежда  много иска да те зарадва. Успех!

мдаа, а представяш ли си детето да е върл природозащитник  Joy
не се сдържах де, не се сърдете за шегата.

ние също имаме голям проблем с акането. Имаше запек в началото на лятото и оттогава се стиска.. Не съм имала проблеми с персонала в яслата, но просто случих на хора.. Проблема не може да го решим още. Сега е с гадния вирус и се притеснявам, че проблема ще стане по-сложен.
Даже обмислях вариатн да се консултирам с детски психолог, но ... да видим. Ако сега играта загрубее със сигурност ще търся медицинска помощ.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
От друга страна не е много редно да прехвърляш собствените си отговорности на друг , все пак ти не се се справила с проблема 3 години !!! , а очакваш учителките да се справят с дете което познават от 1 месец?!


Тук се изкушавам да запитам - от мига на раждането ли трябваше да започне справянето с "проблема"? За да говорим за три години все пак.

Минала съм през този кошмар с голямото ми момче. По същият начин, когато стана на три, реших на всяка цена да му махна памперса. Защото една тактична госпожа от частната градина, която той посещаваше, ми заяви точно по същия начин, но на всеослушание пред детето и всички деца от групата, че не мога просто така да прехвърям родителските си отговорности върху възпитателките.
В резултат на което засрамена, но и твърдо мотивирана, реших да поема в здрави ръце родителските си задължения -  спрях градината и махнах памперса.
И детето направи запек на психологическа основа.
Близо седмица не ака, спря да се храни, докато един прекрасен ден превивайки се на две и с плувнали в сълзи очи, не не ме погледна умолително и не пророни - мамо, моля те, помогни ми, боли ме.
Няма да го забравя - свит в ъгъла на коридора нещастен, безпомощен, измъчен.
Върнах памперса моментално. Стискаше се въпреки слабителните няколко дни.
Продължи да ходи с памперс още половин година. След това просто го махнахме. Дори не помня как точно се случи, хей така спонтанно.
Та каква е поуката - не травмирайте децата си водени от насадена родителска ангажираност - непременно и на всяка цена, от срам, от бабини деветини, от какво ще каже комшийката, от вменено чувство за вина...
Възрастен с памперс или наакващ се не познавам.
Но травмирани по различни причини в ранна детска възраст - познавам и то не един.


# 12
  • Мнения: 468
...Възрастен с памперс или наакващ се не познавам...
newsm10
мдаа, а представяш ли си детето да е върл природозащитник  Joy
не се сдържах де, не се сърдете за шегата.

Извинявай, elito, но не разбрах шегата. Понеже си цитирала целия пост не ми стана ясно, какво точно би притеснило природозащитниците?

# 13
  • Мнения: 5 877
Хм, Анчето след няколко фалстарта възлюби тоалетната заради пускането на водата. Еййй, много забавно това чудо се оказа. Опитай да й дадеш сама да я пуска. Откритие на баба й.
Течният сапун също е някаква голяма тайна и загадка, достъпна само на акащите в тоалетна деца. След като я запознах с наличието на течен сапун в лъскавите тоалетни по заведенията, имах обратния проблем - активна симулация на позиви за акане. От три "мамоакамисемамоакамисе" само едно беше реално.

# 14
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Ще премине, просто повярвай в себе си, бъди убедителна. Измисли нещо креативно - цветна вода, пръскалка, нещо специално, някаква игра... Стискам ти палци и не се давай на лелите. Не травмирай детето заради тях.

Общи условия

Активация на акаунт