Кърмачки на близнаци - как сте с костите

  • 771
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Чела съм кво ли не но ме интересува от личен опит - дългото кърмене на близнаци увеличава ли риска от остеопороза. Аз много олеквам напоследък, мускулите ми са изчезнали, но не мисля, че само това е причината за олекването - както знаем костите в човешкото тяло са най-тежки, страх ме е да не губя костно вещество

# 1
  • Мнения: 2 950
Не съм се замисляла, но ще следя с интерес newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 12 228
  Аз лично не мисля че в момента мога да дам твърд отговор по въпроса, защото няма как да преценя. Вярно е че и по време на самата бременност, а и по време на кърменето организма гледа да подсигури необходимия калции за развитието на бебетата . Ако се притесняваш говори с твоята лекарка и може да започнеш да приемаш някакви добавки и също така да наблегнеш на определени хранителни продукти. Аз лично от време на време пие ПренаталКеър, витамините който ползвах по време на бременността, стават и при кърмене. Като цяло освен че съм отслабнала, но по принцип съм си с такава структура се чувствам в перфектно здравословно състояние. Нямам никакви оплаквания, не се разболявам и тн. Малките в момента пак им никнат зъбчета и са основно на кърма - годинка и четири месеца.

# 3
  • Мнения: 81
И аз не мога да отговоря, тъй като не съм си правила такива изследвания. Казвате, че олеквате-блазе ви - аз кърмя вече 5 месеца и още не мога да сваля и един килограм. Мисля, че проблемите с калция първо се усещат по зъбите - аз нямам нито един кариес нито по време на бременноста нито след това (вярно,че основно с мляко и сирене се хранех тогава и продължавам), Май олекването ви е от отслабване, не е от проблем с костите

Общи условия

Активация на акаунт