Плодово пюре

  • 531
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 491
Някой приготвял ли е плодово пюре в къщи? Искам да направя на бебо, но незнам как точно-сваряват се плодовете и се пасират ли? Моля ви ако някой е приготвял да каже!

# 1
  • Мнения: 4 187
Аз, само от Банан и ябълка Embarassed ! Тоест намачквам или пасирам Банана и ябълката! Давала съм по отделно и смес! Мисля обаче, че прекалено сладки и идваха. Това е моя опит Rolling Eyes с домашно приготвените плодови пюрета Wink .

# 2
# 3
  • Мнения: 216
Нарязвам плодовете и ги слагам в тенджера да се варят десетина минути, колкото да се предари водичката, защото плодовете са меки и не им трябва кои знае колко варене. След това свалям тенджерата от котлона, пасирам докато е горещо разливам по бурканчетата и ги обръщам с капачките надолу, за да се вакумира. После в хладилника или камерата. Много е лесно. По същия начин и зеленчуковите.

# 4
  • Мнения: 189
Когато навърши 6 месеца, спокойно можеш да даваш пасирани сурови плодове в комбинацции, които ти решиш. Естествено без алергизиращи, но понеже виждам че има още време до 6 месеца можеш да ги слагаш на пара за кратко и след това да пасираш. Аз лично до 6 мес. давах само купешки защото суровите и разстройваха стомахчето.

Общи условия

Активация на акаунт