с какво плашат децата по вашите земи ?

  • 2 107
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 804
много ми е интересно дали в разли4ните страни плашат децата,както при нас навремето с баба Яга,и ако ги плашат с какво?
Тук в Сирия ги плашат с вещици,моята я пробвам и с 2те но полза няма,когато я приспивам се завива през глава и запо4ва да смее и да вика-баба яя

# 1
  • Мнения: 118
 LaughingНяколко пъти съм чувала майките тук(Израел) да плашат децата с полицията! Rolling EyesНа мойта кокона обаче това не и действа-повече се стряска от торбалан и от летящите хлебарки LaughingП.П.:Много сладка тема  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 367
..Щатите-не съм чувала за еквивалент на б.Яга,доколкото знам не се намира за редно да се плашат с каквото и да било..аз лично не плаша никого с нищо,баща им има много лоши спомени като дете от подобни заплахи и доста преди да се родят имахме изградена позиция по темата..

# 3
  • Spain
  • Мнения: 3 750
торбалан - омбре де сако .
ама като цяло не съм 4увала много да си плашат децата тук Sunglasses

# 4
  • Мнения: 259
аз от градината разбрах че децата тук(Испания) имат много страх от ratoncito Perez - или мишока Перез, и честно да си каза при моята дъщеря действа.  Wink

# 5
  • Мнения: 7 091
..Щатите-не съм чувала за еквивалент на б.Яга,доколкото знам не се намира за редно да се плашат с каквото и да било..аз лично не плаша никого с нищо,баща им има много лоши спомени като дете от подобни заплахи и доста преди да се родят имахме изградена позиция по темата..

Anettе, аз направо да не си правя труд да пиша повече  Laughing Ти обикновено пишеш каквото и аз мисля  Hug

# 6
  • Мнения: 3 491
..Щатите-не съм чувала за еквивалент на б.Яга,доколкото знам не се намира за редно да се плашат с каквото и да било..аз лично не плаша никого с нищо,.
Има еквивалент, Bogeyman е тукашното страшилище. Но не знам колко хора си плашат децата с него.
Що се отнася до мене - плаша ги с полицията, да, нямам задръжки в това отношение, достатъчно големи са вече, и мисля, че разбират. Големите хора в тази страна имат страх от полицията и закона, така че не виждам нищо нередно в това да ги плаша.

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 23:50 от блажка

# 7
  • Мнения: 7 914
не съм чувала тук да си плашат децата... освен с отнемането на бонбонки...ама ще питам ъжО Crazy Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 363
...аз лично не плаша никого с нищо,баща им има много лоши спомени като дете от подобни заплахи и доста преди да се родят имахме изградена позиция по темата..

Точно.  Peace

В случай, че малкия се развихри в магазина (рядко, но сме имали такива моменти), просто му казвам, че ще ни изгонят, ако не спазваме реда. И това действа.

Блажка спомена полицията. Обратното на Блажка- не искаме да му създаваме страх от полицията. Тя е да ни защитава, а не да се страхуваме от полицаите.  Peace

# 9
  • Мнения: 3 491
[
Блажка спомена полицията. Обратното на Блажка- не искаме да му създаваме страх от полицията. Тя е да ни защитава, а не да се страхуваме от полицаите.  Peace

И двете неща казвам аз - и за пазенето, и за страха. Пази те, като си добър и в правото си. Наказва те, като правиш лоши неща. За мене това е нормалното положение и обяснение.

# 10
  • Мнения: 1 550
не съм чувала да се плашат децата тук по какъвто и да е начин. наказват се, ако не слушат (както във всяка друга страна). но това е друга тема. аз съм категорично против плашенето Naughty не го смятам за добро възпитателна средство, нито искам да порасне преследван от какви ли не чудовища. колко възрастни плащат луди пари на психо-терапевти за да се освободят от страховете си Thinking

# 11
определено не знам с какво пла6ат децата тук тъи като никога не съм оби4ала децата за да съм близо до тиах и да знам, от какво се страхуват или ги пла6ат, друг е вапроса 4е като циало дори съм против пла6енето на децата(като критерии на скоро6на маика от 7 месеца) наи много да има заплаха или по скоро уведомиаване 4е сте се докладва на другиат родител, които липсва.... например.....


аз от градината разбрах че децата тук(Испания) имат много страх от ratoncito Perez - или мишока Перез, и честно да си каза при моята дъщеря действа.  Wink

определено си много в гре6ка, ратонсито перез тук носи пари4ки и подаръци на децата когато им падат зъп4етата(слага се зъб4ето под възглавницата и на сутринта се търсиат пари4ките или подаръкът) и им ги оставиа през носта и на сутринта търсиат под вазглавниците, дъстериати сигурно не е разбрала добре уплахата  newsm78 стото децата дори му се радват и искат да го видиат тоиа ми6ок но тои идва само през носта докато спиат........(знам го от братов4едками като бе6е малка)

# 12
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
и аз знам за ратонсито перез, че е очакван от децата като им падне зъбче.

не се сещам да плашат с нещо newsm78
аз плаша някой път с Лия, когато съм в безизходица (измишльотина на малката, равнозначно на баба Яга) ма нещо не ми се хваща

# 13
  • Мнения: 2 257
Бугимен, ама нещо не е много вървежен...
Не мисля, че ги плашат като нас, по-скоро им създават чувство за отговорност и някак си не се налага да прибягват до измислени герои. Щатите това.

# 14
  • usa
  • Мнения: 2 113
Има еквивалент, Bogeyman е тукашното страшилище. Но не знам колко хора си плашат децата с него.

явно не са много, щото за пръв път го чувам този Bogeyman  newsm78...

Общи условия

Активация на акаунт