Изгладена шийна лордоза

  • 55 879
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 409
Здравейте,

Бих искала да ви попитам някой сблъсквал ли се е с тази диагноза...

Днес след доплер и рентген ми поставиха тази диагноза.... От известно време все ми се виеше свят, но все нямах време за лекар...и днес това...Изписа ми Betaserc... newsm78. Може ли да си замаян, само щото шийните ти прешлени били изправени, а не под някаква си друга форма, а и още повече, че невроложката каза, че много жени били така... #Crazy

П.П.: Пускам тема, защото във форума почти няма писано за това, а и google не каза кой знае колко по темата....невроложката каза, че това не се повлиявало от физиотерапия...малко ми тсана странно, понеже едва ли от изписания ми медикамент ще ми се изправи извивката на шийните прешлени  Mr. Green

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз съм с такава диагноза, но нямах виене на свят, а жестока болка във врата продължително време. Правих си рентген и се установи изглаждане на шийната лордоза. Лечението ми се състоеше от Милгамма, Витамин "Е" и мазане с Диклак гел. Беше ефикасно. От време на време пак се появява болката, но е по-слаба. Важно е да раздвижваш врата си, ако се  налага да стоиш повече време неподвижно в една и съща поза, например при работа на компютър или при писане и т.н.

Това състояние е необратимо, няма излекуване  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 409
Мммммммм даааааааа....

По цял ден съм зад компютъра.... понамерих това онова за тази диагноза...и най-вероятно физиотерапия би се отразила добре, поне това пише в разни други форуми....трябва да се пробва...

Болести...от нищо- нещо...очевидно заседналия живот си казва думата  #2gunfire

Повече движение му е майката ....  Crazy

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
По цял ден съм зад компютъра....

И аз по цял ден съм на компютър  Sick Изгради си навик по няколко пъти на ден да правиш въртеливи движения с главата на всички страни. Сутрин, като стана, първо с това започвам.

# 4
Синът ми е на 17 г. и му поставиха диагноза изгладена шийна лордоза.Много съм притеснена, какво е лечението, дайте ми съвет какво да прави, боли го вратът, пукат му костите, схваща му се кракът, ръката.Казаха че е много малък за това заболяване, но е факт-направена му е снимка във ВМА. Очаквам съветите Ви!Благодаря предвартелно!

# 5
  • Мнения: 37
Вече много млади хора имат тази диагноза. Аз също от около 4 години. Силни болки във врата, които преминават в главата и дясно око. Ако не взимам мерки се задълбочава болката, държала ме е по 3-4 месеца без прекъсване. Това, което ми действа е Niklofen duo. При второ,трето взимане болката преминава.Бъдете внимателни, ако ви предложат екстензия! Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Лечение няма, само се облекчава състоянието, когато има болка. По-долу съм писала аз какво взимам, когато ми се появи болка. Внимавам да не си въртя рязко главата, защото схване ли ми се вратът, става страшно - по 1 седмица минимум ме държи и е адска болка.
Аз правя и леки упражнения и раздвижвания на врата сутрин при ставане и когато съм на компютъра по-дълго време.
Иначе и аз пукам, но се свиква, не е толкова страшно. При мен по-неприятното е, че с течение на времето получих леко сковаване във врата и не мога да се обръщам напълно настрани, в двете посоки  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 303
И аз съм така,даже с начално ошипяване.Майка ми е с шипове,явно е наследствено.Понякога ми е замаяно или пък чувствам напрежение във врата,веднъж се бях схванала след като рязко си промуших блуза през главата с много тясно деколте и все едно си "набих" главата в рамента,едвам мърдах 1-2 дена,но аулин ми помогна.Гледам да си пазя врата,макар че с това киснене пред PC -то,а и професиата ми е такава,че натоварва допълнително..Незнам да може да се лекува освен да се облекчават симптомите.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз отново го закъсах от изгладената шийна лордоза, но този път е по-зле от всякога  Tired
От 1-2 седмици ме наболява вратът и се чувствам скована, но аз съм свикнала на болката и мъчението и търпя. До вчера, когато майка ми предложи да ме масажира. След масажа положението обаче стана нетърпимо, а после докато къпах дъщеря ми нещо ме преряза и останах направо като парализирана от болка. При мен болката е в основата на врата, там където гръбнакът преминава във врата и даже и ръцете като си движа ме прерязва. Пих Аулин, но не ми помогна - цяла нощ не съм спала. Сутринта пих Хексалгин и поне вече ръцете мога да си движа и да взимам и вдигам предмети. Иначе продължавам да се движа като робот  Rolling Eyes


Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 12:07 от Н а т и

# 9
Аз страдам от лордоза и шийна остеохондроза. Лечението ми освен с бетасерк беше и с "мовекс". Това ми го предписа проф. шотеков от Александровска болница. Освен мовекс се мазах и с топогел. Резултатът е невероятен!

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Ходих на невролог и ми изписаха Фламексин, Милгамма Н и Диклак гел. Болката отшумя, поне не е това, което беше. Сега обаче ми се измести от основата на врата към горната част на плешката, но е много странно усещането - не точно болка, а по-скоро парене и тъпа болка. Досега не ми е било така  Thinking

# 11
  • Мнения: 1
и аз го имам този проблем, виене на свят, замаяност и т.н. предписаха ми бетасерк, алгезал за мазане и кавинтон /съдоразширяващо/, препоръчаха бани, и по специално Велинград, НЕ Вършец ,  и физиотерапия плюс много въртене и движение на врата

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
и аз го имам този проблем, виене на свят, замаяност и т.н.

Тези симптоми от самото начало ли ги имате, защото аз доскоро не съм имала подобни оплаквания, но от 1-2 месеца съм замаяна на моменти и сякаш главата ми се завърта и потъва - много е неприятно. Чудя се дали е от изгладената шийна лордоза или да тръгвам по лекари  Thinking

# 13
  • Мнения: 8
Правете ставната гимнастика на Норбеков, част 2
http://healthmarket-bg.com/?cat=64
Ако ви болят вратовете, правете само колкото можете, без да се напрягате . Постепенно ще можете повече.
Аз дълги години страдах от световъртеж и изтръпване на ръцете или пръстите. Имам шийна остеохондроза. Не съм пила никакви лекарства, защото те временно облекчават, а могат да навредят сериозно на други органи.
Откакто правя упражненията (3-4 месеца) световъртежа ми спря, появи ми се болка отдясно на врата, но постепенно тя отслабва.
Опитайте ! Само 20 минути до половин час на ден !

# 14
Аз също имам изгладена физиологична лордоза и остеохондроза на дисковете между 4 5 6 7 шиен прешлен.От миналата година съм постоянно с световъртеж и напрежение в главата и врата.В момента пия  луцетам от 1200 мг  но нямам подобрение. Имам и стеснени кръвоносни съдове и това допълнително ме натоварва и не се чувствам добре.Ако някой има моите здравасловни проблеми  и се чувства добре с определено лечение да ми пише.

Общи условия

Активация на акаунт