L-карнитинът - полза, или вреда

  • 17 263
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 108
Здравейте! Отскоро ходя на фитнес с идеята за "основен ремонт" на тялото Simple Smile. Инструктурът ми препоръча да пия L-карнитин, за по-бързи и добри резултати, като ми препоръча някакъв американски, който не се продава навсякъде. Аз още се колебая, защото по принцип не съм привърженик на химията, но искам да попитам всички които са го ползвали под една или друга форма за мнението ви. Ще има ли полза от него, или само ще си тъпча организма с химия?

# 1
  • Мнения: 4 678
No comment ooooh!

# 2
  • София
  • Мнения: 108
Хм....!!!! Тоест?????????????????????2

# 3
  • Мнения: 878
нищо лошо няма да ти стане от Л-карнитина,аз пия заедно с него и аминокиселини .Доволна съм ,защото ми дава енергия и ми помага на заспалият метаболизъм.

# 4
  • Мнения: 878
и какъв е тоз невероятен карнитин дето никъде го няма?  newsm78

# 5
  • DE
  • Мнения: 967
И аз познавам хора, които са пили - не им е навредил.
Но трябва да се спортува, за да има ефект!

# 6
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Достатъчно е да напишеш Л-карнитин в Гугъл, за да получиш пълна информация що за "химия" е това. Ако имаш истински интерес, отдели време и го направи.
На кратко, Л-карнитинът е аминокиселина, която човешкия организъм синтезира за каква вреда говорим.
Допълнителният прием на Л-карнитин е с цел да се ускори изгарянето на мазнините; и за да има желания ефект, трябва да правиш сериозни аеробни тренировки.

# 7
  • София
  • Мнения: 108
Да. Доста съм изчела за него и съм наясно какво представлява. Може би и аз не съм се изразила достатъчно ясно и отчитам грешката си. Просто аз сега започнах със спорта. Идеята ми беше, че тялото сега ще започне да синтезира много по-бързо мазнините заради ускорените физически натоварвания, но в един момент като привикне към тях, може би ефектът от спорта ще е по-малък. Та затова въпросът ми беше, дали сига да го почвам още от началото, или да изчакам докато организмът ми вече е привикнал към натоварването и не гори толкова бързо като в началото.

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Когато организма привикне към дадено физическо натоварване, следва натоварването да се увеличи или да се промени вида на му, за да има ефект, независимо дали приемаш добавки.
Можеш да си пиеш Л-карнитин от самото начало, ефект ще има стига да тренираш качествено.

# 9
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Аз пия ето този - от около седмица. Американски е.

Взимам го от The Gym, за 56 лева - 473 мл.
15 минути - половин час след като го изпия (обикновено заедно с кафе, защото л-карнитинът се усвоявал по-лесно в комбинация с кофеин) карам половин час кростренажора.
Чувала съм, че е добре да се прави почивка след два месеца прием.

# 10
  • Мнения: 1 531
в моята добавка за отслабване има л-карнитин. също е течна форма. събира ми се по 1 г на ден. за една година нищо не ми е станало, да чукам на дърво.

# 11
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Ама то няма какво лошо да ти стане от л-карнитина, да не говорим, че дозата от 1 г дневно е много малка.
Лекарите го предписват при различни заболявания, така че е грешно да се възприема
просто като "хапче за отслабване".

Ето една статия за него:

L-КАРНИТИН
"Л-карнитин ли? А това е за отслабване!" - казвате си. Прави сте без съмнение, но това далеч не изчерпва свойствата на тази аминокиселина! А дали го приемате правилно?

НАКРАТКО:
Какво е това?
Л-карнитинът, или накратко- карнитинът е аминокиселина, която тялото ни произвежда от аминокиселината лизин, като за това е нужно наличито на витамините В6, ниацин, С , както и желязо, и аминокиселината метионин.

Какво е основното му физиологично въздействие?
Основната функция на Л-карнитина е да служи като "совалка", която пренася мастните киселини с дълга верига през клетъчната мембрана, за да достигнат митохондриите, където служат като "гориво" за енергия, нужна на тялото. Това е необходимо, тъй като мастните киселини трудно могат да преминат тази мембрана, понеже тя е непропусклива. Преминаването става лесно когато молекула на мазнината се свърже с молекула на L-Карнитина. Предимството на L-карнитина обаче не приключва дотук. След като молекулата мазнина бива изгорена, от нея се получават отпадъчни продукти, тогава карнитина се свързва с тях и ги прекарва обратно през клетъчната стена на клетката. Така действието на L-Карнитина е двойно веднъж -вкарва мазнината в клетката и веднъж - извежда ненужните продукти.

Какви са оптималните дози?
За средностатистическия човек дозата е около 5-6 грама дневно (това са 5000-6000 милиграма - обърнете внимание на съдържанието на препарата, който ползвате) - разбира се, за спортистите те са малко по-високи, но прием по-голям от 10 грама дневно е вреден за здравето. За съжаление тялото се адаптира към приема на L-карнитин и поради това само след няколко седмици той вече не "работи". Затова се препоръчва прием не по-дълъг от 3-4 седмици, в противен случай бихте харчили парите си за нищо. Полуживотът на L-карнитина е само 17 часа, което означава, че се изхвърля бързо от тялото. Като прибавим и факта, че достига върхови стойности на 3 до 6 часа след приема му, за да извлечем максимална полза е нужно да го приемаме 3-4 часа преди тренировка.

Какви са възможните вредни/странични въздействия при приема му?
L-Карнитинът е доста добре поносим от тялото, но все пак се срещат странични ефекти предимно при по-продължителна употреба. Те се изразяват в гадене, повръщане, стомашни крампи и диария.

Кои са препаратите, които са основен източник на L-карнитин?
Обичайно L-карнитина се продава като самостоятелна хранителна добавка, или като съставна част на препаратите, намаляващи телесните мазнини (фет-бърнъри). Освен L-карнитин, възможно е карнитин да се предлага и под друга форма - Ацетил L-Карнитина. Според някои публикации, ацетила разгражда мазнините дори по добре от самия карнитин. За съжаление, при детайлно разглеждане на Цикъла на Кребс това е било опровергано. Ако видите пък добавки, в които има DL-Kарнитин е добре да знаете, че това е карнитин смес от двете си форми. DL-Карнитинът е много по-лесен за произвеждане и съответно по-евтин, но той не само не е ефективен толкова, колкото L-карнитина, но е и много по-опасен. В последните няколко години интензивно текат разработки по производство на L-карнитин, който е свързан с определени аминокиселини - изследователите твърдят, че неговата усвояемост и ефективност ще бъде многократно по-висока. Въпрос на време и на личен опит е да видим дали ще се окажат прави.

В ДОПЪЛНЕНИЕ:
Какви са допълнителните физиологични въздействия на L-карнитина?
L-карнитинът участва в окислението на аминокиселините с разклонена верига, пречи на образуването на млечна киселина в мускулите ни, блокира вещества, които нарушават клетъчната стена. Освен това чрез него се повишава доставката на кислород до мускулите и се осигурява енергия, без да се разграждат така ценните протеини.

Кои са храните, които съдържат L-карнитин в най-голямо количество?
L-Карнитин има най-много в червеното месо, в малки количества се среща в млечните продукти, а в още по-малки в плодовете и зеленчуците. При здрав човек 75% от необходимия L-карнитин би следвало да се осигури от храната, а останалите 25% да се синтезират от тялото.

Карнитинът има свойствата на аминокиселина, действа като рецептор и натрупващо вещество за активираните мастни киселини в клетъчния метаболизъм и като резултат – играе решаваща роля при разлагането на мазнините и производството на енергия. Това е един от основните източници на енергия за мускулната тъкан. Благодарение на карнитина свободните мастни киселини се транспортират към митохондриите, където, посредством β-окислението изгарят. Така карнитина увеличава преработката на мазнините в енергия и предотвратява отлагането на мазнини в организма и преди всичко в сърцето, черния дроб и скелетната мускулатура. Карнитина намалява вероятността от възникване на развитие на усложнения на захарния диабет, свързани с нарушения на обмяната на масти, намалява израждането на мастите в черния дроб при хроничен алкохолизъм и риска от възникване на заболявания на сърцето. Карнитинът има способност да понижава нивото на триглицеридите в кръвта способства понижаването на телесно тегло и повишава силата на мускулите при болните с нервно-мускулни заболявания. Той усилва антиоксидантното действие на витамините С и Е.


# 12
  • Мнения: 943
С една дума ползвай си го без да се тревожиш!Аз лично съм много доволна и моят е американски,но съм си го взела от един приятел,който има фитнес и си го внася.Трябва да се внимава,защото на много места го разреждат с ванилии и други щуротии,е не че е опасно,но няма полза Peace

Общи условия

Активация на акаунт