Колко милилитра АМ се дава на едномесечно бебе?

  • 1 698
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 172
Здравейте,мами!Съжалявам ако темата не е за тук,но ми трябва по-бърз отговор,а тук има повече мами,които преглеждат този раздел   bouquet.
 Въпросът ми е следния: моета дъщеричка е на естествено хранене(изцяло на кърма),но януари ще се наложи да се подменят част от храненетата и с АМ и още от сега ще пробвам дали и харесва  Party  .А и някой път се налага да я оставя с баба и,а ние с баща и да вършим работа,но така трябва да се приберем бързо заради кърменето  Tired .И сега реших да пробвам с АМ от време на време,например в четвъртък и в събота ще се наложи по веднъж на обяд да приеме АМ.Та въпросът ми е: какво количество храна приема едномесечно бебе(точно на месец е)  newsm78 ?Защото нямам представа колко изсуква.100 мл ли да и направя или повече?А и неискам да се прехрани и надебелее от АМ  Naughty .
  Ще съм искрено благодарна,ако някой ми отговори точно.И как да приготвя млякото зада не стане на буци.Взела съм Аптамил 1.

# 1
  • Мнения: 5 940
Между 100 и 150 милилитра е нормално. Детето ще си покаже колко иска.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
На кутията на всяко АМ има таблица и указание за приготвяне според месеците на бебето.Там ще се ориентираш най-добре.Иначе месеците + 100 мл.
1 м. - 110 - 120 мл.  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 833
А защо не се цедиш и да й дават кърма като те няма?

# 4
  • Мнения: 2 172
Помпата не ми е хубава(тип спринцовка) и мнгоо бавно става и е болезнено....а накрая ако е стояла в хладилник изобщо не я иска малката  #2gunfire ,така че е безсмислено.

# 5
  • Мнения: 447
На кутията на всяко АМ има таблица и указание за приготвяне според месеците на бебето.Там ще се ориентираш най-добре.Иначе месеците + 100 мл.
1 м. - 110 - 120 мл.  Peace
Точно така  Peace

# 6
  • Мнения: 491
На кутията на всяко АМ има таблица и указание за приготвяне според месеците на бебето.Там ще се ориентираш най-добре.Иначе месеците + 100 мл.
1 м. - 110 - 120 мл.  Peace
И аз така давах,но детето само ще си покаже.Прави и малко повече мляко,по добре да остане отколкото да е гладна.

# 7
  • Мнения: 9 973
 Shockedнашия сеге яде по 120.
на 1м. по 90 мл. Peace
А и неискам да се прехрани и надебелее от АМ  Naughty .
  /quote]

няма да `надебелее`от 10-20мл.повече,просто ще върне повечко. Wink

# 8
  • Мнения: 3 209
Детето само си показва, иначе формулата е: 1 месец - 110 мл, 2 месеца - 120 мл, 3 -130 и т.н.  Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 691
това количество за цял ден ли е?

# 10
  • София
  • Мнения: 426
На кутията на всяко АМ има таблица и указание за приготвяне според месеците на бебето.Там ще се ориентираш най-добре.Иначе месеците + 100 мл.
1 м. - 110 - 120 мл.  Peace


правилно

# 11
  • Мнения: 508
На кутията на всяко АМ има таблица и указание за приготвяне според месеците на бебето.Там ще се ориентираш най-добре.Иначе месеците + 100 мл.
1 м. - 110 - 120 мл.  Peace
И аз съм на това мнение,но още веднъж бих те посъветвала да намериш някакъв начин да й дадеш кърма,щом имаш, това е най-добрия вариант.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
това количество за цял ден ли е?
Не..за едно ядене.
Оставете тези стари легенди, че децата на АМ са дебели и с наднормено тегло Confused Моят син най-много качваше пък с кърмата като беше...след 3-тия месец започнахме изцяло на АМ и качваше за два месеца по 800гр.
Според мен си купи една хубава помпа и давай изцедена кърма на бебето.
Но ако си решила да минаваш на АМ не си мисли, че от АМ детето ти ще стане дебело.

Общи условия

Активация на акаунт