Помощ: не се получава с кърменето през деня..

  • 371
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 168

Моля, дайте съвети. Беба е на 3 месеца.

Нещо не се получава с кърменето при нас през деня. Дърпа се, нерви се, плаче и мрънка. Но най – вече е нервна. Гледа ме в очите и сякаш иска да ми каже нещо. Май иска да ми каже, че е гладна милата.
Установих, че през деня нищо не изцеждам. А вечер имам и през нощта се кърмим кротко и спокойно. А през деня много плаче и почти не яде и не спи. Аз пък нямам апетит хич и съм преуморена и недоспала. Та посегнах към адаптираното мляко. По съвет на лекарката взехме хипоарелгенно. Обаче малката отказа да го яде категорично. Пробвахме със всички такива, които намерихме Милумил ХА, НАН ХА, Фризо ХА ..
Днес пробвахме с Аптамил не е ХА.
Цял ден е изпила 2 пъти по 40 грама Аптамил (това го купихме днес и пи с голям зор, с много голям) и два пъти по 20-30 грама кърма. Пълен ужас.. Не знам какво да правя – премерих я. За един месец е качила само 360 грама. Много е малко това. Ясно е, че гладува.

Вечерта като я приспах хапнах, починах си и тогава ми слезе кърмата. Изцедих 100 гр. Изпи го от шише спейки без да се събуди. Досега не бях я хранила от шише. Ще видя до следващото хранене дали ще имам.
Мисля, че отказва да суче през деня и яде нищожни количества. Така сме от месец вече. А и бабите ме натискат да я захранвам, та се скарах с майка днес.
 
Но истината е, че не се справям с кърменото и шушулката гладува през деня.
На три месеца и 8 дни и тежи 4 800. Как ви се струва? Вие смесвате ли АМ с кърма, ако не стига и в какви съотношения?

Ето това е. Сега стоя и пия чай за кърма ХИП и разсъждавам къде сгреших newsm78
Забравих да кажа, че я кърмя само от дясната гърда – май тук ми е грешката. От лявата не искаше да суче от началото и сега там имам много малко.

Писах и във форума за АМ http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=245723 но нищо не помогна засега.

# 1
  • Мнения: 2 757
И моята дъщеря има проблем със сученето денем - нощем се извършва в легнало положение. През деня седя и тя често реве. Така че от доста време насам денем я храня рахождайки се. Тя тези вече над 8 кила, но не знам кво др да направя - реве като седя, опъва се и хем иска да яде хем не искар - кошмар. Накрая ставам и така влача докато се наяде. Шишето го отказа тотално, само като го види и пищи. Искам да те предупредя - ако твоето дете не иска шише НИКОГА ме го насилвай. Ева от непрекъснато насилване от страна на майка ми сега само като види шишето и пищи. Нямам достатъчно кърма и ако се случи тъкмо да съм накърмила брат и и вече няма нищо и тя огладнява и часове може да реве, но шише не иска. Накрая спрях да кърмя брат и за да има за нея. Чувствам се ужасно и съм бесна на дъртата

# 2
  • Мнения: 98
Катя, не не се стягай толкова. Първо се успокой!
Купи си лактогонен чай от аптеката, по-силен е от този на Хип. Пий 2-3 литра течности на ден, яж ядки и шоколад, майната им на килограмите/сори за израза/. Мисля, че е добре след като я накърмиш от която гърда иска, след това да цедиш другата, хем да я стимулираш, хем ще събираш кърма за случаите когато ти се струва, че бебка е гладна.
А за това че през деня неще да яде - възможно е да не е причината в липсата на кърма, моя Радо през деня първо го приспивам и така го храня, а през нощта цока на 3 часа като по часовник. Много са разсеяни през деня искат да видят всичко ,да спят, да ядат, ... Успех!

# 3
  • Мнения: 553
защо ли ми се струва че денем проблема е че има кой да нервира майките  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

не че ти не се справяш с кърменето... справяш си се много добре и  колкото можеш, въпреки останалите стресообразуващи субекти

гониш всички поне половин час преди хранене, директно ги обвиняваш че детенце се нервира и разсейва от тях(най вече от тези които ти лажят по нервите  hahaha) и пробвай да даваш да суче когато е още сънено детенце или да го разбуждаш колкото да засуче.  Wink
и нека всичко което може да е като през нощта, пускай завеси и т.н.
успех

# 4
  • Мнения: 168
NikiFin, така като се чета си мисля, че при теб зора е още по-голям .. пък както си и с две мъничета.. да са ти живи и здрави! И моето се казва Ева Simple Smile явно тази година Евите са капризни и емоционални. Моята Ева проблем с шишето няма, но отказва да пие АМ и стои гадна и Аптамила отказа.. Сега се чудя прилагам всякакви хватки за да увелича кърмата.

Това което ми описваш, като дърпане при кърмене го забелязах и при моята Ева. Мисля, че е защото кърмата и е малко, а тя горката е свикнала на по-голям приток и се дърпа и се нерви и гълта въздух. Затова като видя, че се дърпа я изправям мъничко и тя се оригва. Естествено при изправянето има големи протести, защото и нарушавам правата в този момент Simple Smile) но общо взето така по добре се справяме.. Пробвай и ти да я уригваш по време на храненето.

Gogolina, това е идея първо с приспиването и после с храненето. Ще пробвам, но се съмнявам да стане, защото тя през дена почти не спи, а ако спи е много леко.

Oceanid, много си права за това, че пред деня стреса ми действа. Ех ако можех някакси да си наложа да съм споко ..

# 5
  • Мнения: 98
Ама той и моя Радо не спи през деня Laughing, само се унася колкото да яде. Пробвай в тъмна стая и пусни сешуара - при нас това помага.

# 6
  • Мнения: 941
при нас е същото, още от самото начало малката не ще да суче, хапне малко и ми сехили, не е нервна но и не наддава на кила, аз разбрах къде е причината сега се опитвам да оправя нещата, при нас малката много се оригва, и ако има въздухче в коремчето не ще да яде и това е, даже може часове да откара без да успее да се оригне, понякога успявам да я излъжа и хапне малко, и заспи и после се оригва, но в такива случаи я храня аз права и я държа и тя да е отвесно, така почва да яде, но ако тропне нещо край дръпва се и не ще повече, тогава я държа малко да видя дали ще се оригне и после пак почвам да я прилъгвам да яде, надявам се към четвъртия петия месец да спре да се тормози толкова от въздуха в корема и да си  се храни добре,
Щом при вас малката е нервна значи или не може и тя да се оригне или има колики и за това да не ще да яде, пробвай когато е нервна да и дадеш малко чай от копър малко де, той понякога помага при нас за оригването, после като е по спокойна си я накърми

Общи условия

Активация на акаунт