Бяло или златен дъб за пвц-дограмата и как се обръща прозорец?

  • 9 316
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 413
Сложихме в банята пвц и сме много доволни - проветрява се добре като е отворено отгоре и е чисто, но как да го обърнем-стената е тухлена и е грозна гледка монтираното.
А за стаята дали да поръчаме бяла или цвят златен дъб - пода е дюшеме, корнизите са дървени, но стените са светли и имаме бели елементи в обзавеждането.
Хайде помогнете, не открих такава тема.

# 1
  • Мнения: 192
За обръщането: Притежавате ли някакви строителни умения? Мога да ти опиша как се прави, но дали ще има кой да го изпълни?
Както описваш цветовата комбинация на стаята златния дъб ще подхожда повече.

# 2
  • Мнения: 5 178
Златен дъб, създава повече уют. Масово слагат бяла заради цената

# 3
  • Мнения: 491
Златен дъб,по красива е!!

# 4
  • Мнения: 94
Категорично златен дъб. Вкъщи е същото, бели стени, душеме, дървени корнизи и златен дъб!Красота голяма е  тази дограма.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 603
Златен дъб - просто дървената /или имитацията на такава/ дограма създава уют. Струва ми се, че бяла е подходяща предимно за санитарни помещения ... у нас е така де, но като сменяхме дограмата още имаше само бели.
А за обръщането потърсете някой с умения в шпакловането.

# 6
  • Мнения: 8 999
Какъвто и да е дъб, явор, череша, бук .... или каквото и да е, но не и бяло. Много се цапа това бяло и като започнеш да търкаш, все се замазва нещо и не е като хората. На всичкото отгоре бялата дограма е гладка и лесно се издрасква, а тази, която имитира дървесина е леко грапава /релефна/, а и поради цвета, нито й личи мръсотия, нито надраскване. Мисля, че освен че е по-красива, е и по-практична. Е, все пак всичко е въпрос на цена, но разликата между двата цвята е минимална.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Бяла или "златен дъб" не мога да преценя, може би имитацията ще създаде повече уют.
За обръщането: много лесно ще стане с ленти от гипскартон залепени на зида с теракол. Така направихме в къщи и стана много добре. След това шпакловаш финно, колкото можеш де, а неравностите минаваш с шкурка.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 356
майсторите вземат по 6-7 лева на линеен метър за обръщане. не е толкова скъпо, защо не опитате с майстор?

# 9
  • Мнения: 224
..... Е, все пак всичко е въпрос на цена, но разликата между двата цвята е минимална.

 Naughty Naughty Naughty

Разликата в цената е 30 % върху стойноста на бялата.

# 10
  • Мнения: 192
Бяла или "златен дъб" не мога да преценя, може би имитацията ще създаде повече уют.
За обръщането: много лесно ще стане с ленти от гипскартон залепени на зида с теракол. Така направихме в къщи и стана много добре. След това шпакловаш финно, колкото можеш де, а неравностите минаваш с шкурка.

Това е единя вариант. Трябва ти макетно ножче ( за изрязване на картона), теракол и алуминиеви ъгли.
После действаш както Северина ти е казала.
Ако е в Баня - картона задължително от зеления!

# 11
  • Мнения: 1 413
Благодаря ви много! Категорично съм вече за цветната дограма, нищо че е по-скъпа, прави се за години напред все пак.
Jam ако имаш предвид някой майстор, много моля пусни ми координати на лични!

# 12
  • София
  • Мнения: 4 397
Златен дъб, вчера гледах много е красиво  Peace

# 13
  • Мнения: 125
На къщата сложихме тъмен дъб+зелено +Ка-стъкло.Много красиво стана,френски прозорци-голяма красота.

# 14
  • Мнения: 224
Ние си сложихме златен дъб. Права си Мечтице, правиш я веднъж и аз бях на това мнение

Общи условия

Активация на акаунт