Посъветвайте какви какпки за нос и как се дава.....

  • 2 976
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте,
искам да питам какви капки за нос са за предпочитане при чести задни хреми: нямаме бактерии и трета сливица, просто сме лепливи. И още нещо: как се дава Осцилококцинум на дете на 2.6 години, когато е хремаво и го наболява гърло, т.е не профилактичната доза, а лечебната? Всъщност дайте и профилактичната Simple Smile
Засега няма температура, избиват ни два големи молара долу, та може и от тях да са неволите. Капки като Виброцил и Ксилометазолин не ни действат изобщо.
Мерси предварително  bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Можеш да опиташ с капки Резоксим,ама нали знаеш,че така или иначе капките не лекуват.

Осцилококцинум май бяха 6 ,по три приема на ден.Половин час преди или след хранене.Ако мислиш,че ще ги смуче изсипи му ги в устата.Ако не както мойто диване ги разтварям в много малко вода и бъркам с пластмасова лъжичка до разтварянето на гранулките и го изпиваме от чашката.

Ами аз това знам,дано да не е нищо сериозно  Peace

# 2
  • Мнения: 7 474
На нас доктор УНГ ни изписва капки Макситрол, били най-щадящи за децата и действат много бързо. Слагат се по две капки сутрин и вечер.

# 3
  • Мнения: 214
Когато Иван беше на тази възраст му давах сутрин и вечер по една опаковка Осцилококцинум и стрито хапче Коризалия /по принцип са за смучене/, пак на Боарон, за хрема са и съм доволна от тях. Лечебната доза е май по три на ден, но трябва да се пита все пак. Тръгне ли носа веднага давам и вит. С течен, чай с мед, пръскам Стеримар.

А какви са тези молари?

# 4
  • Мнения: 3 929
И ние сме с чести задни ринити, а сме само на 2,1 год. Честно казано, не сме му правили изследвания за бактерии или нещо подобно, но често от тази задна хрема нещата се влошават и отиват в гърлото, превръщайки се в ангина, бронхит, а накрая и пневмония. И аз все си мисля, че тази хрема е резултат от никненето на кътниците му - долните му два избиха така, но педиатърката беше категорична, че не се дължи на зъбите, а на вирус.
Конкретно за сополите - ползвала съм Резоксим, Виброцил, Ксилометазолин и едни капки за очи, чието име просто ми изскочи от главата и не мога да се сетя, мисля че започваше с "М". Определено най-голям ефект имаше Ксилометазолинът и очните капки, но аз все си мисля, че сополите направо са се хронифицирали. Много се притеснявам, защото малкият ходи на ясла и попитах педиатърката, какво даправя с тези сополи. Тя ме посъветва всеки ден след ясла да му промивам нослето с физиологичен р-р или Стеримар и да капя по 1 капка във всяка ноздра - 2-3 пъти дневно вит.С от ампула от 200мл, а останалото от ампулата да му давам да пие, докато укрепнат кръвоносните съдове. Започнах да го правя, пък ще видим резултата.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 217
Моларите са кътниците Wink

# 6
  • Мнения: 7 474
и едни капки за очи, чието име просто ми изскочи от главата и не мога да се сетя, мисля че започваше с "М". .

Макситрол  Wink

# 7
  • До моста на реката
  • Мнения: 62
От личен опит мога да ти препоръчам Tobradex.Те, по принцип, са очни капки,но нашата педиатърка ни ги изписа и добре повлияха на Петя.Слагат се 3 по 2 капки във всяка ноздра,не повече от 5-7 дни!

# 8
  • Мнения: 3 157
Тобрадекс-а съдържа антибиотик,макситрол-а-също,т.е.лекуват бактериална инфекция-ако проблема ви е в зъбите,а нямате инфекция не виждам смисъл да се дават антибиотици,няма да помогнат

# 9
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Безкрайно съм доволна от Виброцил спрей. На листовката пише как се ползват  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 214
Моларите са кътниците Wink

Alexa  Peace, сефте го чувам това название на кътниците.

# 11
  • Мнения: 3 456
Тобрадекс-а съдържа антибиотик,макситрол-а-също,т.е.лекуват бактериална инфекция-ако проблема ви е в зъбите,а нямате инфекция не виждам смисъл да се дават антибиотици,няма да помогнат
Да, точно така. И двата вида съдържат АБ, а Alexa пише, че в секрета не е открита бактерия.
Ако няма бактерия бих пробвала с Вит. Ц.

# 12
  • Мнения: 581
 Най-добре е капките да ги изпише специарист УНГ. Аз лично си правя капките сама от физиологичен разтвор и Алое Вера активатор. Вече въобще не възнамерявам да купувам капки от аптеката.
 На нас Осцилококцинум въобще, ама изобщо не ни действа, нито пък другите "хомеопатични", които се продават по аптеките. Но това си е индивидуално за всеки.

# 13
  • Мнения: 611
Витамин С на нас ни повлия добре,слагах по 2 капки в ноздра и отделно по 1ч.л. си го изпива.А иначе сме ползвали и Вибрпцил-спрей и капки, но май капките повече ни действаха на нас Peace

# 14
  • Мнения: 195
Баткото ни е с такава задна хрема и при нас най-добре действа Коларгола. Peace
Преди година ходихме на УНГ, защото не спираше хремата и гъгненето и тогава редувахме Коларгол- 7 дни, след това Макситрол- 7 дни, после пак Коларгол- 7 дни. От тогава почти година нямахме никакъв проблем, до преди месец Sad сега се оказа обаче, че имаме стрепт. ауреус в носа и лекуваме  с Бактробан.

Общи условия

Активация на акаунт