Любов необяснима

  • 3 460
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Вече всичко разбрах за свекървите.А как се сработват съпрузите ви с вашите майки?Харесват ли се?Понасят ли се?Моят съпруг винаги е бил много коректен с моята майка,уважава я,финансово я подпомага след смъртта на баща ми.Разбира се,аз й давам парите,но то е ясно откъде идват.Никога не е направил физиономия на отегчение,никога не ми е намеквал,че му е досадно да я подържа.И все пак тя никога не ми каза,че имам чудесен мъж,че е доволна от него.А казва:аз обичам дъщеря си,следователно приемам съпругът й.

# 1
  • Мнения: 141
Моята майка е абсолютната егоистка-когато има нужда от мъжа ми,го използва до дупка,защото той е много добър и не може да й откаже,още пове4е 4е отдавна е изгубил майка си и си мислеше,4е ще срещне такава в лицето на моята,но...не би...Освен това тя е изклю4ителна материалистка-за нея не беше важно,4е след един ужасен брак,аз най-сетне срещнах 4овек,който буквално ме обожава и който ме прави щастлива,НЕ-за нея е важно това,4е той няма нищо,4е заразя живота си в София и дойде да живее при мен/на много км разстояние/ и запо4на вси4ко от 0 и въпреки това в момента не бих казала,4е живеем богато,но се справяме добре.Може би много объркано се изразих,но това е една адски болна тема за мен,защото цял живот се доказвам на тая жена и тя ве4но е недоволна,все ме кара да се 4увствам като глупака и несретника на семейството,нищо 4е аз опъвам за вси4ко.И понеже на тоя етап нямаме шанс за жилище,търся усилено квартира и веднъж изляза ли от тая къща,не желая никакъв контакт с нея.

# 2
  • София
  • Мнения: 392
 Моята майка обожава да обгрижва някой и като отидем винаги му готви от любимите ястия и му прави баница и нещо сладичко и го глези като дете.

# 3
  • Мнения: 331
Chanel, тъкмо и аз се чудех защо има толкова теми за свекървите, а за тъщите - нищо Simple Smile Вариантите са два - или на мъжете, които пишат във форума, не им пука, или са напълно доволни от 'бабите' си Simple Smile

По темата - мисля, че мъжът ми се погажда с майка ми, въпреки че от време на време мрънка като се позастои повече у нас (имам предвид, да преспи две вечери подред, примерно), но си мисля, че докато аз не протестирам срещу свекърва ми, и той няма да надигне открито глас срещу майка ми - гледаме да сме толерантни и двамата доколкото можем...

# 4
  • Мнения: X
И все пак тя никога не ми каза,че имам чудесен мъж,че е доволна от него.А казва:аз обичам дъщеря си,следователно приемам съпругът й.[/b]

Обичам дъщеря си, следователно приемам съпругът й не е най-точното според мен.По-точното е обичам дъщеря ми, виждам, че е щастлива и Се чувства добре с този мъж, значи нямам какво да кажа против него.

Да, майка ми и съпругът ми се разбират много по-добре един с друг, отколкото аз с неговата майка.

# 5
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Отношенията  му към майка ми е такова ,каквото е и моето към неговата.

# 6
  • Мнения: 3 675
За сега има някакво крехко примирие между тъща и зет, но не се знае кога ще му изпушат на моя бушоните.Моята маминка не е една от най-лесните. Колкото до неговата, видяла съм я само веднъж на гости у брат му за 5 минути.Дори на сватбата не дойде.Не знам кое е по-лошото да живееш с тъща или със свекърва?

# 7
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 371
Малко офф, но крайно време е за подфорум Свекървата, със заключени теми: "Начин на употреба", "Как да я убия, без да ме хванат", "Редно ли е аз да и давам да пази детето, а тя да не ме слуша?", "Да и казвам ли майко?", "Мъжът ви вас ли слуша, или нея?" и т.н., и т.н.
За тъщата е ясно - "Няма сила по-могъща, от лщбимата ми тъща"

Сега по темата-държа се с хората така, както искам да се държат те с мен. Който не се отнася както трябва, бива отсвирен. А и аз, и съпругът ми се разбираме чудесно с жените, които са ни родили. Въпрос на възпитание и от двете страни!

# 8
  • София
  • Мнения: 175
При нас всичко е наред, което ме прави много щастлива. Живяхме заедно с родителите ми близо година и не сме имали никакви проблеми. Винаги има различия по определени теми, но досега не е имало обидени, не сме попадали в тягостни ситуации и с нетърпение чакам Коледа, за да се съберем всички под един покрив.  Heart Eyes
Моите родители са големи шемети, с тях е много весело, а милото много носи на майтап и нямам търпение да настане  веселбата.
Майка ми не е класическа тъща, съпругът ми не е типичен зет и двамата са големи лейки, така че всичко е наред. Това ме присеща за един виц, който е малко извън темата.
Млада булка поканила майка си и свекърва си на кафе. Отишла в кухнята да налее кафето, но докато го сипвала разляла малко в едната чинийка. Седи момичето и се чуди на коя от двете да поднесе нацапаната чинийка. Накрая го сложила на майка си, за да не реши свекървата, че нарочно и дава мръсна чинийка. Поднесла го така, а свекървата гледа и си мисли: "Гледай я тази хубостница, на мен кафето е само в чашка, а на майка си и в чинийката сипала"  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 161
Моята майка обожава да обгрижва някой и като отидем винаги му готви от любимите ястия и му прави баница и нещо сладичко и го глези като дете.
Моля,нека всеки дал подобен отговор да драсне поне един ред за това,в какви отношения е с родителите на съпруга си.

# 10
  • Мнения: 2 270
Моите родители дори и след толкова години продължават да не го харесват и одобряват. Той винаги се е държал перфектно с тях и е бил коректен във всяко едно отношение!
Аз: с баща му се разбирам чудесно, но с майка му въобще не комуникираме!

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Явно наистина има реципрочност. Аз съм в перфектни отношения със свекърите. Свекърва ми е страхотна. Шматка и половина LaughingНо е човечна, съобразителна и ме обича. Не просто ме уважава, наистина ме обича. Това по много неща се усеща, не можеш да излъжеш. Може би отношенията ни донякъде са предопределени от факта, че с мъжа ми сме заедно от деца, буквално. Още тогава, ако родителите ни не одобряваха, нямаше да ни бъде.
Отношенията между мъж ми и майка ми са същите. Тя чак ме дразни с това колко му угажда и глезондри, когато е у нас или ние сме й на гости. Ако нещо стане, аз съм на топа на устата, то, милото момче, е най-най-доброто на света Twisted Evil
Та такива ми ти работи Laughing Да са живи и здрави всички!

# 12
  • Мнения: 764
Свекърва ми е невероятно добра жена,но почти не контактуваме,по-точно тя не се меси в нищо,не дава мнения,идва да вижда децата,помага,ако я помоля,наистина един невероятно кротък човек.Аз я уважавам,но толкова,Виж,мъжът ми и майка ми са друго нещо,все едно майка и син,тя му се възхищава,дава го за пример,казва,че двамата си приличат  в това,че постигат всичко сами и с труд....абе страшна работа.Веднъж ми каза,че съм се оженила за идеалния мъж,само дето ядял много.Аз разбира се,се опитвам да ги настройвам един срещу друг подмолно понякога,но ме разобличават.

# 13
  • Мнения: 172
Родителите ми обичат мъжа ми и той обича тях. Липсват си, чуват си се, говорят си глупости, споделят си, помагат си. Те са родители и за двама ни.
Един единствен път мъжът ми е бил на различно мнение от майка ми, но отстъпи. Разбира се, спорът (ако мога така да го нарека) беше глупав. Баща ми искаше да има саксофон, а мъжът ми искаше да му го подари за рождения ден. Майка ми пък искаше да й е мирна главата и взеха решение да оставят баща ми сам да си го купи, когато прецени, а мъжът ми избра друг подарък.

# 14
  • Мнения: 278
Свекъра ми почина преди година, а той беше единствения близък човек на мъжа ми/от семейството им/, моите родители се старят и много го обичат. Помагат ни с каквото могат. Даже веднъж им се обадих да им кажа че ще се прибера, но сама, а майка ми вика, че мъжа ти ако не идва с теб за какво ще идваш?  Laughing Много добре се държат с него и много се дразнят че неговите майка и баба ни правят номера. Аз обаче съм казала, имам си родители за тех ще се грижа, не за чуждите хора. Защото за мен един човек като не се държи добре с мен е чужд.

Общи условия

Активация на акаунт