Премахване на нощно хранене и други

  • 2 776
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Свекърва ми ми казва да не давам на бебето да яде през нощта ,а само вода защото трябвало да му почива стомахчето.Това било практика в България.Има ли такова нещо?За уточнение бебето е на 6 седмици и за първия месец наддаде 1.600 ,което си е множко и тя само това ми повтаря-да не я храня много.Ами то детето се буди от глад,какво да го правя,вода въобще не иска.
А за другото...дават ли на бебетата капки против рахит?Какво казват педиатрите?

# 1
  • Мнения: 2 755
Слушането на свекърви Stop не познавам човек, на който е помогнало. За храненето  през нощта - избор на майката, аз не съм оставяла детето да реве от глад, но пък той и вода не пиеше, така че давах си мляко като започне да плаче. Капките за рахит ги дават зимата профилактично и индивидуална доза според детето. Детето наддава нормално за възрастта си, после ще започне да наддава по малко.

# 2
  • Мнения: 46 438
А какво казва педиатърът ти?

Вече рядко се намират лекари, които да покрепят премахването на нощното хранене, то е нужно на бебето толкова, колкото и останалите, докато коремчето му стане достатчъно голямо, за да поеме храна за цяла нощ, детето тогава само ги спира. А на коремчето, това му е работата - да работи, да стърже от глад не е почивка Tired сърцето също не почива  Mr. Green

През 1 месец дъщеря ми качи 1.800 кг., педиатърката каза, че е добре.

Против рахит се дават Витамин Д, но май само в България, на друго място май не съм чула ...

# 3
  • Мнения: 172
АМи уж бебетата наддавали около килограм на месец та затова.

# 4
  • Мнения: 172
Аз живея в чужбина и тук не е същата система като в България,та затова питам.Даже нямам представа къде има педиатър.Ходи се само при Джи Пи.Те пък колко знаят...(в кавички)

# 5
  • Мнения: 8 999
Ако бебето е гладно, няма жива сила на тая земя, която да го спре да си иска. Нормално е малките бебета да се хранят на 2-3-4 часа без по-дълги почивки и денем, и нощем. Постепенно нощното хранене отпада, защото самото дете се отказва. Но, до 3-4 месеца е съвсем нормално да яде и нощем. Иначе плаче от глад, не се наспива, режимът му се обръща /предпочита да спи през деня, когато е нахранено и се чувства сино, а през нощта будува и търси храна. Това в последствие може да се окаже непрятен навик, който, въпреки че нощното хранене е отпаднало, да продължи - ще се буди през нощта и ще има неспокоен сън.
Витамин Д е добре да се дава, особено през зимата, и особено за бебета, които наддават по-бързо. Но, винаги по лекарско предписание.

# 6
  • Мнения: 1 207
Ами щом няма кого да попиташ там където си, си попаднала на точното място.Въпреки ,че за мен не е нормално да няма лекар,който да ти казва какво да правиш,какво да даваш и т.н.
за нощното хранене-не съм го натискала,той сам спря от 1или 2 месец,не помня вече.
за вит.Д-задължително се дава,но по лекар трябва да ти каже по колко, никакви самоинициативи.Особенно ако си в по-студена държава,където слънцето е по-малко.

# 7
  • Мнения: 236
А моят син пък започна да се храни през ноща от две седмици насам  Shocked.В началото правеше по 6-7 часа паузи без храна , а сега  и 4 не може да устиска.При все , че изсуква по 160 грама преди лягане вечерта(имаме кантар)! Аз не искам да се храни нощно време , защото смятам , че колкото по-голям става толкова по трудно става да го откажа.Имам познати които до 3 годишна ъвзраст си хранят децата през ноща , мисля че не е нормално. Naughty

# 8
  • Мнения: 502
аз като съм гладна, колкото и вода да пия все гладна си оставам и докато не хапна няма заспиване    33uu
и с бебетата е така
те с възрастта сами си разреждат броя на нощните хранения - съдя по моята щерка - първо бяха по три-четири, сега вече е само едно хранене през нощта, даже по-скоро вече отива към сутрешно това нейното хранене и предполагам, че до седмици ще отпадне и то
самичка почна да си прави голееееми паузи за нощен сън
колкото за дебелината - екстра си е 1,6 за един месец
моята наддаде първия месец за 20 дни 1,2кг

# 9
  • Мнения: 4 965
Ако бебето е гладно, няма жива сила на тая земя, която да го спре да си иска. ...до 3-4 месеца е съвсем нормално да яде и нощем. Иначе плаче от глад, не се наспива, режимът му се обръща ...

А на свекърва си предложи, като й закъркори стомаха от глад, да постои поне половин ден без храна. Да види жената какво е усещането. Особено ако на празен стомах пиеш и водичка. Между другото, малките бебета нямат и особена нужда от вода (особено дадена за залъгване) - организмът им си я набавя с кърмата/АМ-то.

Щом детето търси храна не го спирай.
Моите много бързо минаха (сами) на 6-7 часова почивка през нощта, но през деня ядяха на 2,5 ч.  Mr. Green (защото бяха недоносени и им бяха малки стомахчетата).

# 10
  • Мнения: 8 999
А моят син пък започна да се храни през ноща от две седмици насам  Shocked.В началото правеше по 6-7 часа паузи без храна , а сега  и 4 не може да устиска.При все , че изсуква по 160 грама преди лягане вечерта(имаме кантар)! Аз не искам да се храни нощно време , защото смятам , че колкото по-голям става толкова по трудно става да го откажа.Имам познати които до 3 годишна ъвзраст си хранят децата през ноща , мисля че не е нормално. Naughty

Ами не е нормално. Но, както е известно, кърмата е храна, много бедна на мазнини, белтъчини и въглехидрати. След определена възраст и определено тегло, на децата започва да не им е достатъчна само тази храна, въпреки, че като количество е много. Опитай да даваш на детето си по-калорична храна преди нощен сън - каши, пюрета... Убедена съм, че се буди от глад.
Всички заклети кърмачки ще викнат сега, че по-добро от майчината кърма няма, но трябва да знаете, че тя е хранителна за детето до определена възраст. Може да го кърмиш и до първи клас, но освен кърма, е редно да яде и нещо друго, което да го храни.

МОЛЯ ДА МЕ ИЗВИНИТЕ,  не видях, че бебето на mimi123 е толкова мъничко, мислех, че става дума за по-голямо детенце.
Та - да се поправя - щом му се яде, значи трябва да го храниш. Още е бебче-сукалче, нужно му е да го кърмиш и през нощта, явно. Няма нищо страшно, че е си е върнал нощното хранене. Кърмата си му е напълно достатъчна храна /за тази възраст/.

# 11
  • Мнения: 236
Ама то е на 2 месеца, не е ли малко за каши и пюрета??!??

# 12
  • Мнения: 8 999
Ама то е на 2 месеца, не е ли малко за каши и пюрета??!??

Извинявай още веднъж, редактирах си поста!

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Слушането на свекърви Stop не познавам човек, на който е помогнало. За храненето  през нощта - избор на майката, аз не съм оставяла детето да реве от глад, но пък той и вода не пиеше, така че давах си мляко като започне да плаче. Капките за рахит ги дават зимата профилактично и индивидуална доза според детето. Детето наддава нормално за възрастта си, после ще започне да наддава по малко.

много точно казано  Peace

# 14
  • Мнения: 127
Щом му се яде на детенцето - давай му Peace
Като му дойде времето детето само ще откаже ношното ядене и ще спи цяла нощ.
Дъщеря ми е на 1г и 2 м и имам случаи когато все още през ноща си търси АМ - вярно много рядко, но се случва ... и аз какво да я лъжа с вода - ми не става

Общи условия

Активация на акаунт