Отговори
  • Мнения: 212
 
Цитат
04 декември 2007 | 11:39 | Агенция "Фокус"
 
София. България е с най-ниска раждаемост и най-висока смъртност в Европейския съюз. Това стана ясно по време на Национална конференция за застаряването на населението, организирана от Български червен кръст, предаде репортер на Агенция “Фокус”. Иван Балев, директор на дирекция “Демографска и социална статистика” към Националния статистически съюз, представи данни за демографските промени в България от началото на ХХ век до 2007 година.
Иван Балев отбеляза, че в България раждаемостта е най-ниска сред страните-членки на ЕС. Единствено Латвия се доближава до стойностите у нас.
Причина за намаляването на раждаемостта в България е намаляването на броя на децата, родени от една жена. Все по-малко стават и жените в детеродна възраст.
Отрицателният естествен прираст на населението през 2007 година се очаква да бъде 40 000 души.
 

Алоууу, жените. Недейте вися тук по цял ден ами ходете забременявайте и раждате деца. Скоро ще изчезнем като нация и основната вина ще е ваша на жените защото не раждате деца...
Имам чувството че по-голяма част от жените са забравили основното си предназначение на този свят - да раждат и отглеждат деца... Те си мислят че трябвало да бъдат добри професионалисти, да печелят пари и т.н. а всъщност единственото нещо което се изисква от жената е да ражда и да продължава човешкия род... Което може би също не е малко...

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Абе ти няма ли най-сетне да си хванеш гадже?

# 2
  • Мнения: 212
Абе ти няма ли най-сетне да си хванеш гадже?
И какво трябва да се очаква ако си хвана гадже...

# 3
  • Мнения: 47 956
а пък говорят за бейби бум  Thinking

# 4
  • Мнения: 249
Е  стига  де ела ни на  гости в  Обеля народихме по 2 някои и по  3  деца Laughing.

# 5
  • Мнения: 581
  Алоууу, мъжете, ми направете ги тия деца, бе! Пък на нас висенето пред компютъра не ни пречи в бебеправенето. Ние можем да вършим по няколко работи наведнъж. Laughing

# 6
  • Мнения: 3 447
Борисе, и какви са според теб причините за ниската раждаемост и високата смъртност?

# 7
  • Мнения: 212
Борисе, и какви са според теб причините за ниската раждаемост и високата смъртност?
Ми те си го казват хората - Причината за ниската раждаемост е малкия брой деца родени от една жена... Което пък води до ясно изразен отрицателен прираст на населението. Което пък води до постоянно стопяване на българската нация. Което пък води до нейното изчезване по някое време...

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Абе ти няма ли най-сетне да си хванеш гадже?
И какво трябва да се очаква ако си хвана гадже...

Е как какво? Ще се борите с ниската раждаемост...

# 9
  • Мнения: 306
А ти колко деца имаш?Ние имаме едно.За сега!

# 10
  • Мнения: 3 447
Борисе, и какви са според теб причините за ниската раждаемост и високата смъртност?
Ми те си го казват хората - Причината за ниската раждаемост е малкия брой деца родени от една жена... Което пък води до ясно изразен отрицателен прираст на населението. Което пък води до постоянно стопяване на българската нация. Което пък води до нейното изчезване по някое време...
Да, благодаря за обяснението  Simple Smile Всъщност ме интересува виждаш ли връзка между бедността и споменатите явления?

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Абе ти няма ли най-сетне да си хванеш гадже?
И какво трябва да се очаква ако си хвана гадже...

Е как какво? Ще се борите с ниската раждаемост...

анджък! Или само на приказки те бива?
Повечето тук сме се отчели по няколко пъти.
Я се залавяй за работа, а не карай другите да ти я вършат...
Мързел с мързел  Laughing
Само знае да командори  Sunglasses

# 12
  • Мнения: 157
Ами по тази логика не е лошо и ти да изключиш компютъра и да се погрижиш за увеличаването на българското население.

# 13
  • Мнения: 249
Да ти кажа така изглежда   Simple Smile
Възможно е  Simple Smile Питанката ми е конкретно към Борис, защото в другата тема обясняваше колко хубаво нещо била бедността и как възвисявала. Пък аз виждам връзка с високата смъртност. Затова.

Не ми се  спори и тук ,ама  това  си е живо заяждане!

# 14
  • Мнения: 984
Аааалоууу, мъжете! Марш на работа, високоплатена, маш да купите къща в "провинцията", марш до магазина да напълните кошницата, марш да сготвите изчистите и подредите! Къш, къш, къш в мазата , дур на балкона да преметете, изперете, прострете, изсушете, изгладете!

А, Борисе, така няма да се разберем. Ако още не си разбрал жената е също толкова човешко същество колкото и мъжа. Има същите права, желания, стремежи. Жената и мъжа трябва да са ПАРТНЬОРИ в съвместния живот, а не пирамидална структура с шеф и подчинен.

Ако не си го разбрал, за твоя сметка е! Пожелавам ти две дъщери близначки и една по-голяма с чепат характер. И женска котка и няколко женски рибки - да те превъзпитат. А и имаш нужда от наблюдение върху женския род - защото не си наясно, мдааам.

Таня Лудото - ти се заяждаш. Просто подмини, мацко.

Общи условия

Активация на акаунт