запушено носле

  • 1 227
  • 13
  •   1
Отговори
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
здравейте мами.Малката е на 3г.4м.от вчера започна често да киха и нослето се запуши.Какво да правя?Страх ме е защото секретите като отидат към носоглътката бързо и се възпалява носната сливица и започва ужасна кашлица,която много трудно и минава.Моля за съвет защото не мога да се свържа с лекарката.Благодаря...

# 1
  • Мнения: 2 082
чести промивки със солен р-р или натриев хлорид,капки от прополис и вечер олинт/ксилометазолин/за да може да спи.НО каквото и да правиш не може да спреш хремата.действай на имунитета-мед,лимонов сок с мед/за гърлото/когато знам,че детето кашля от хремата,не давам сиропи за кашлица.вярно ,бавно минава,но минава без лекарства... може и лайка да свариш и да капеш по малко...

# 2
Здравей "слатката мими" дъщеря ми е на 4г а синът ми на 14м използвах едно мехлемче и за двамата/а и ние с мъжът ми го ползваме при нужда/като на нас тримата го мажа вътре в ноздрите а на бебо отвън в/у нослето .Мехлемчето се води"мехлем за простудни заболявания" мирише на мента и е много ефикасно.Ако искаш пробвай цената му е около 4лв /моят съвет е първо да пробваш извън нослето като масажираш защото е рядкост но има деца алергични към мента така ми е казвала личната/.Предцини си сама.УСПЕХ.

# 3
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
ползвала съм го това кремче когато беше по малка но при нас няма ефект.Ще опитам със сребърна вода досега не съм ползвала,дано има ефект.

# 4
  • Мнения: 164
Ако си решила да даваш капки за нос пред Олинта избери Виброцила.Олинта не го препоръчват.А иначе стеримара върши чудеса Simple Smile

# 5
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
засега се въздържам защото нашата лекарка е против,но ако видя зор имам стеримар ще пръсна по веднъж.

# 6
  • Мнения: 164
стеримара не е лекарство, той е само за прочистване, пръскай колкото искаш и в този смисъл колкото по-често толкова по-добре за нослето/няма да се задържат секрети/.Успех.

# 7
  • Мнения: 280
ползвала съм го това кремче когато беше по малка но при нас няма ефект.Ще опитам със сребърна вода досега не съм ползвала,дано има ефект.

пиши какво е това за сребърната вода?
Моето бебе е на 4 месеца и има хрема и малко каш'я - какво да му давам??

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
От няколко дни и ние ползваме сребърна вода на "Аркол" за отпушване на носа, има невероятен ефект! Продават я в аптеките, съдържа колоидно сребро, няма странични ефекти, струва около 3 лв.  Peace

# 9
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
благодаря на всички писали.Днес в 16ч.сме до хомеопата и ще питам за сребърната вода специално после ще пиша.При нас още е запушено нослето,ще сменяме лекарството.Аз в момента пръскам стеримар,въпреки че нашата лекарка е малко против.

# 10
  • Мнения: 164
Интересно ми е защо е против, може да я попиташ.С хремите е бавно и минават седмици понякога докато се изчисти напълно. Моите дечковци също сега са със хрема.При всеки нов вирус ние реагираме задължитено със запушен нос.Simple SmileВажно е също ти да си спокойна и да не се стряскаш при всяко кихане на детето. Поздрави

# 11
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Питах за сребърната вода отговори ми че нямало смисъл от подобни неща защото това било временно решаване на проблема.Но въпреки всичко ще си купя и ще е ползвам.

# 12
  • Мнения: 280
А има ли минималма възраст кадето се ппочва с сребърната вода?

# 13
  • Мнения: 338
ние използваме за носа черни капки или както му е името - коларгол - това е някакъв сребърен прах, не знам дали за него говорите - много сме доволни. за 1-2 дни и забравяме за носа. но мисля, че за много малки деца май не се препоръчват. аз на мойта дъщеря първо пробвам лук и ако не стане, тогава с капките. имайте предвид, че те имат трайност между 7 и 10 дена. и не се прилагат повече от 6-7 дена. а лука разранява лигавицата на носа и въобще не се препоръчва, обаче е толкова ефикасно, че не мога да не пробвам. но й слагам само веднъж и спирам. ако стане - супер, като не стане - минавам на капките. може да разгледате и темата "баба така каза..." - там има всичко.

Общи условия

Активация на акаунт