Синдром на Ди Джорш

  • 1 160
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 355
Моето дете е с този синдром ако има някой ката нас нека пише

# 1
  • Мнения: 2 531
Зщо не напишеш как е детето? Иначе имаше подобна тема, но не мога да я открия! Къде ви го доказаха / има в предвид генетично/ Иначе моя син е с друга хром. аномалия, но има подобна клинична изява!

# 2
  • Мнения: 355
Здравей Вени откриха ни го в Белгия,там ни го правиха това изследване,взеха ни клетки и ДНК и се води 22q11 делеция.Значи,казаха ни че това са само предположения,че може да говори носово,ще му бъде труден предмета геометрия което мене лично слабо ме интересува може да проходи много трудно,а той си ходи много добре дори си потичва,може де има гръбначно изкривяване,пак ще повторя,че това  са само предположения всичко е оправимо ако не дай си господ да има нещо.Той е с операция на сърцето,като са го отворили да го оперират са видя ли че няма тимос това е за имунната система и от там се  тръгнало за това генетично изследване.Един човек има 23 клетки а нашето човече има 22.На последният ни преглед който беше на 30.08.07 в София ни казаха,че се развива мнага задоволително добре за синдрома и аз така го намирам,все пак ми е второ детенце и го сравнявам с по-голямият,а макар че не трябва.Има ше  я някъде тази тема но и аз не мога да я намеря затова я написах пак.Сега сме добре слава на Господ и се развива добре и желая късмет на всички дечица по света да со много,много добре и щастливи и много силни родители. Two Hearts santa2 Praynig Hug

# 3
  • Мнения: 2 531
За колко голямо дете става въпрос?? Това с носовия говор си проличава веднага щом започне да говори детето, казва се ринолалия, сина ми е с такава! А относно гръбначното искривяване- сина ми има 1 ребро по малко в ляво и съответно леко искривявавне! А има ли детето ти лицев дисморфизъм / несиметрия/ и формата та ушните миди правилна ли е ???

# 4
  • Мнения: 355
Става въпрос за дете на 1г.3м.Има разлика само на ушенцето едното е пречупено а др.е нормално а иначе си говори нормално в смисъл колкото може и каквото може го казва добре не виждам нещо което да ме без покои а и зъбките са му малко не правилни първото което е излезнало е малко по голямо от др.но питах лекар за това и ми казаха,че е нормално да не се притеснявам.Докторът от Белгия който го видя ни каза,че лицето му е съвсем нормално.Пръстите на краката са му различни показалеца е по къс от средния.

# 5
  • Мнения: 355
Бебче ли чакаш ако е така лека бременност?

# 6
  • Мнения: 355
Нека ако има и други дечица като моето да пише тук имаше  такава тема но не мога да я открия.

Общи условия

Активация на акаунт